Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek most valóban...

Mi a véleményetek most valóban olyan rossz a helyzet hogy ne vállaljon senki gyereket mert egyre rosszabb helyzetben van M. o és államcsőd lesz?

Figyelt kérdés

Ha elértéktelenedik a forint és a fizetésünk mit sem fog érni és érdemesebb lesz lelépni külföldre stb. az mit csinál majd akinek 2-3 gyereke van? Borzasztóan félek aggódok, olvasva a híreket.2 gyerekem van, a harmadikat várjuk akit már nem terveztünk (spirálom volt) és iszonyatosan félek, mi lesz velünk 3 gyerekkel, megtakarításunk zéró, eddig is úgy éltünk hogy minden hónap végén kb. 10 ezer ft-unk volt (van) pedig a férjem tisztességesen dolgozik, 2 helyen is és én gyedet kapok.

Szóval ha itt eldurvulnak a dolgok akkor mit csinálunk? Semmi egyéb bevételünk a fizetésünkön kívül segítségünk sincs, szüleink nincsenek. Ti nem szoktatok ilyesmire gondolni? A férjem szerint túl van ez az egész parázva meg pánikkeltés stb. de lehet csak azért mondja hogy engem nyugtasson.



2012. jan. 10. 09:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem lessz gond ne aggódj, magyarország devizatartaléka nagyon jó, számokat nem tudok hogy mennyi, de több milliárd eurorol van szó!

A 3 gyereket én ebben a gazdasági helyzetben kicsit sokallom.

de akinek ez kell az viselje!

2012. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen szinten iagaz van a férjednek.


Ha megmarad a 10ezer forint akkor ragd azt félre. van akinek -10 van. ami megmarad azt mind félre, és nem kell egyböl gyorsan elkölteni.

2012. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én dettó ebben a helyzetben vagyok mint te. Nem tudom mi lesz velünk is.

Mi is most várjuk a harmadikat, és kb úgy élünk mint ti.

Már most félek, de ha nem születnek gyerekek, ki fogja majd eltartani a nyugdíjasokat?

2012. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

hát én sem terveztem ezt a babát de nem volt szívünk lemondani róla ha már így spirál mellett megfogant és úgy néz ki egészséges (persze majd szülés után könnyebbülök meg teljesen).

Igazából ebben a félelmet keltő helyzetben 2 gyerek is sok szerintem :((

2012. jan. 10. 09:32
 5/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is pánikkeltés.

Két meglévő gyerekem van, a hármaska pocakban.


Van megtakarításunk, amivel egy fél évi lakáshitelt ki tudunk fizetni, plusz 2-3 hónapot (gatyaszíj-összehúzva) ki tudunk húzni, ha beüt a mennykő. Kertes házban lakunk, ici-pici konyhakertünk van, pár gyümölcsfával.

Szüleinkre erkölcsi értelemben számíthatunk, anyagilag inkább ők ránk. Nem keresünk milliókat, inkább spórolós életvitelt folytatunk. Akció-lesés, menütervezés, Ep számla (betegségre gondolva) stb. Csak így tud működni.

Sokat segített az anyagi dolgokon a családi adókedvezmény, az így kapott plusz bevételt próbálom félrerakni.


Mi 2009 óta váltunk folyamatosan: panelt kertesre (értékben ugyanott volt, igaz, a kertes 50 km-rel arrébb, de legalább csak akkor kapcsolják ki a gázt, ha én nem fizetem a számlákat, nem a szomszéd...), a férjem keresett egy jobb állást (több pénz, közelebb, jobb időbeosztás, ugyan több felelősség, de valamit valamiért).


A lelépés külföldre szerintem nem működik, pláne nem 2-3 gyerekkel. Ott sincs kolbászból a kerítés.


Az alapkérdésedre a válasz: soha nem volt szerintem Magyarországon olyan, hogy mindenkinek kedvező volt a helyzet. Most egy kicsit nehezebb, de én próbálok derűsen tekinteni a jövőbe. Tudod, a felhők mögött ott a Nap :)

2012. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Nekem a 2. gyerekem spirálos :) Anyukámnak a 3. gyereke lett az :)


Bent hagyták a spirált, azért izgulsz?

2012. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz, csak 1 gyerekem van, de megértem, hogy mire gondolsz, én is nagyon sokat agyalok ezen. Pénzünk egyre kevesebb... Egy éve ilyenkor éltünk mint hal a vízben, most meg... Szeretnék nagyon még 1 gyereket, de sajnos egyre kevesebb esélyt látok rá. Ha nem lenne a fiam (persze így a legjobb hogy van) akkor már rég valahol külföldön lennék. Oké, hogy nincs kolbászból a kerítés, nekem az nem is kell, csak az, hogy végre úgy éljek, hogy nem azon gondolkozok hogy mi lesz a hónap végén, hova megyek vissza dolgozni, és hogy miből lesz saját házunk, mert egyenlőre az sincs. Szerintem államcsőd nem lesz. DE ha valamit nem tesz sűrgősen a kormány, akkor nagy bajok lesznek, mert mindennek emelkedik az ára, a fizu meg egyre kevesebb, ahogy az egyéb juttatások is (pl, kajajegy, családi stb.) Mert ugye a családi is kevesebb, habár nem vesznek le az összegből, de a vásárlóereje csökken. Úgyhogy nem tudom, hogy mi lesz itt, de azért próbálok én is pozitív maradni. Reménykedni mindig lehet.
2012. jan. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha elértéktelenedik a forint, akkor lesz helyette más

nem ez az első eset, gondolj a pengőre például. És akkoriban nem két, hanem 10 gyereke volt egyes családoknak és éltek tovább.

De volt államcsőd Argentínában vagy Braziliában és éltek tovább. Nem fog semmi különös történni.

Államcsődközeli helyzetben van az USA, Olaszország, Görögország, Spanyolország, Portugália-megy az élet tovább.

A Nagy gazdasági világválság után is ment.

2012. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igen de le van csúszva a nyakcsatorna közelébe szóval a babát nem is érinti... (kisebb méret lett feltéve mint amilyen nekem kellett volna...) de emiatt valószínű császáros lesz. (első kettő sima hüvelyi szülés volt úgyhogy nagyon nem vágytam császárra:( )

Hát igen jó lenne nekünk is ez, az akciókat én is figyelem, előre tervezzük a kajákat (aztán vagy sikerül azt enni vagy nem mert a fiam nagyon durván válogatós)

Munka hát most örül a férjem hogy ez a kettő állása van és még nem rúgták ki :(

Nálunk is van kert de egész mini, fánk nincs, konyhakertet csináltam tavaly is de elég béna vagyok fele nem nőtt meg eléggé egy részét vmi megrágta:) Na mindegy.

2012. jan. 10. 09:58
 10/20 anonim ***** válasza:
Tudod, én is nagyon sokat agyalok a mai helyzeten. Egy gyerekem van és szeretnék még legalább egyet, de ha megtehetem, akár kettőt is. Anyagilag ilyen szarul még sosem álltunk, pedig tisztességes munkánk van és ha én elmegyek gyedre, akkor az nagy érvágás a családi kasszán. DE! Az én nagyszüleim túlélték a két világháborút, 56-ot. Volt olyan világ, mikor jegyre adták a kaját és nem tudtak utazni, vidékről gyalog jártak fel Pestre. A mamám is fizikai munkát végzett, sőt gyermekkora óta dolgozott cselédként, mert másképp nem tudtak megélni, a papám hajnaltól éjszakáig dolgozott. Öt gyermekük született az akkori sokkal rosszabb világba. Köztük az én anyukám is. Narancsot csak karácsonykor láttak. Nagymamámnak gyerekkorában cipője sem volt. Egy szobában laktak heten. Mégis felnevelték a gyerekeket becsülettel és én soha nem hallottam bárkitől is a családban egy panasz szót sem. Itt még nem tartunk és remélem nem is fogunk. De gondolj csak bele, ha nekik ment, akkor nekünk is. Bennem mindig ez tartja a reményt. Sosem lesz ideális körülmény, ezért bele kell vágni, mert a sors majd alakul és mindig lesz valahogy. Néha olyan kilátástalan volt a helyzetem és mindig adódott valami kedvező alkalom, amit meg tudtam ragadni. Biztos vagyok benne, hogy nem lesz gond, csak bízni kell és erősnek lenni.
2012. jan. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!