Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kezdjek ezzel?

Szerintetek mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés
32 hetes kismama vagyok, kislányom lesz, és Zselykének fogjuk hívni. Szerintem nagyon szépen cseng a vezetéknévhez és egyébként is tetszik. Persze van akinek tetszik, valakinek nem ez szubjektív. De mióta anyósom megtudta, hogy ez lesz az unokája neve, minden áldott nap nekem esik, és olyanokat mond, hogy "nem is fogja szeretni az unokáját, ha ilyen nevet adok neki", meg h még nincs is gyerekem, de már rossz anya vagyok, ha ez lesz a neve, minden egyes nap eljön hozzánk és egy elkezdi ezt a szöveget. Ugyanígy a férjemnek is. Már próbáltuk leállítani, de semmi eredménye nincs. Már azon a ponton vagyok, hogy keresek egy másik nevet, hogy békén hagyjon, de nem nagyon tetszik semmi más. És szeretném is ezt. Mért csinálja ezt egy terhes nővel ilyen durván, még ha nem is tetszik neki? Eddig semmi baja nem volt, örült az unokának, most meg olyan, mint egy nem normális. Ti keresnétek másik nevet? (De nem az alapján, hogy tetszik-e ez, hanem csak anyós kedvéért)
2012. febr. 23. 21:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Szerinem úgyis ha meglátja az ujokáját el is felejti hogy hogy hívják, és lehet mint nálunk a Papi, mindennek szólítja csak nem a nevén! Natália a lányom, Nati, Natus, Natika, Nata, így becézzük, de neki csak a Natasa jut eszébe:) vagy Utyuli kutyuli mutyuli gyere ide...

Gondolom idegesíti, ez olyan mintha te Zselykét szeretnél, a férjed Marikát, és neked nem tetszene a Marika! Majd megenyhűl, addig meg ne foglalkozz vele. Azért kérdezz rá, szerinted milyen nevet kéne neki adni!

2012. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már feladd amit szeretnél, csak ezért. Mondj neki egy másik nevet, aztán majd szembesül.
2012. febr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
31%

Keresne a fene! Én a gyermekek apjának sem engedtem,amikor a 2. lányunk lett,és 2 nevet mondtam a kórházban! - a Párom csak 1-et akart,mert úgy sem használja mind a kettőt... hát,használjuk,össze vonva!


Nekem anyám mondogatta régen,ha nehezen megjegyezhető nevet-becenevet- adtunk a gyerekeknek,hogy "de hülye neve van!" :-)


Te vagy az anyja annak a kis pocaklakónak,a Párod az apja! (gondolom legalább is!)

A Ti feladatotok eldönteni,hogy mi legyen a neve annak a kislánynak!!!


Ha meglátja majd,nem fogja érdekelni mi a neve,ő akar majd lenni a "szuper nagyi!" le se tudjátok majd koptatni!!


Ha Nektek a Zselyke név tetszik,hát az szerepeljen az anyakönyvi kivonatában!!


Mondjuk,én abban is biztos vagyok,hogy hamar megunnám,ha valaki így jönne hozzám... és semmi perc alatt sikerülne megsértenem egy mondatommal... Mondjuk: nem is kell szeretni,ezért vagyunk Mi a szülei!! ezért adjuk mi a nevet!! csókolom!


De még jó,hogy nem vagyunk egyformák!! :-)


Anyósod ne tántorítson el a névválasztásban!!!!


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv:3 lányos

2012. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az anyós kedvéért biztos nem.Ha nektek ez a név tetszik akkor az anyósodnak semmi köze hozzá.Én biztos leállítanám,de elsősorban a férjednek kéne.Megmondanám neki ha nem tetszik akkor nem jön ide és kész.Mi az hogy a név miatt nem fogja szeretni az unokáját?Neki semmi beleszólása nincs hogy mi legyen a neve.Persze a véleményét elmondhatja de ez már nagyon durva amit művel.Mond meg neki ha nem tetszik a név ne nézze meg az unokáját,úgyse tudja megcsinálni hogy ne nézze meg.Ha meg kíváncsi rá akkor abban az esetben mehet csak oda ha abbahagyja a név körüli hercehurcát.Legyél határozott mert amíg látja hogy tud rátok hatni addig nem fogja abbahagyni.
2012. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek tetszik? Neked tetszik? Akkor meg?


Ha ilyen dologban teret engedsz az anyósnak, akkor ennél sokkal durvább dolgokat is megenged majd magának.


A férjednek és neked tetsszen, senki másra nem tartozik.


Egyébként szerintem szép név a Zselyke.

2012. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én tanácsom vagy véleményem lehet nem épp finom,de én nagyon erős temperamentumú nő vagyok,és nem tartom bent ami kikívánkozik!:)

Na szóval én kapásból kinyitnám neki az ajtót,miközben elmagyaráznám hogy

1 nem az ő gyereke,nem neki szülöd,szóval legyen már mindegy neki a neve,elvileg nem a nevétől függően fogja jobban vagy kevésbé szeretni

2 az hogy semmibe veszi hogy terhes vagy és ekkora paraszt(ne haragudj érte) legyen szó bármiről már önmagában elég hogy távozásra bírjam!


Annyira nem értem az ilyen "nagyszülőket"....ahelyett hogy örülne és ugyan úgy várná veletek a kis jövevényt megbánt és sérteget!


Jah és egyébként szerintem nagyon szép a Zselyke név!:)

Tök különleges!:)

Boldog babavárást és sok egészséget kívánok nektek!:)

2012. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Eszembe nem jutna másik nevet keresni.

Nálunk az én szüleim kezdtek el akadékoskodni, amikor mi nevet választottunk a gyerekeinknek. Aztán azzal zártuk le a témát, hogy ők akkor voltak névadó "pozícióban", amikor a saját gyerekeiknek adtak nevet (konkrétan nekem), most meg mi leszünk szülők a férjemmel, úgyhogy mi adunk nevet a születendő gyerekeknek.

Érdekes módon, mióta megszülettek, imádják mind a 3-at és már nem téma a névválasztás, sőt, még ők találtak ki mindenféle becenevet, ami nekünk eszünkbe sem jutott. Szóval mi nem hagytuk magunkat lebeszélni, de nincs is már semmi probléma a nevek körül, szerencsére.

2012. febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Már el lett neki mondva szépen, csúnyán mindenhogy, de egyszerűen mintha a falnak beszélnénk..Kikelni meg nem akarok magamból így is ki vagyok már a szemétségétől borulva, nincs kedvem koraszülésig hergelni magam...A férjem már mondta neki, ha nem állítja le magát ,akkor nem is kell, hogy átjöjjön, ha meglesz a kislány se, de sunyi kis patkány, a férjem előtt már nem mondja, csak ha egyedül vagyunk.

Egyébként Bertel Zselyke lenne a lányom neve, nem tudom mi a baja vele, szerintem szép. De ma is átjött délután (ja egyébként azért jön ennyiszer, mert veszélyeztetett terhes vagyok és pihennem kell és közel lakik, segít főzni ilyesmi), és még be se lépett az ajtón már elkezdte, hogy remélem már kiverted a fejedből azt a gusztustalan nevet..és ezt 1órán keresztül..10perccel azelőtt lépett le, hogy hazaért a munkából a férjem, már kibőgtem a szemem. Jó alapból érzékenyebb vagyok a hormonok miatt, de hogy egy felnőtt ember ilyen nem normális legyen ezt nem tudom feldolgozni...:(

2012. febr. 23. 21:24
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez a szitu. Mi Zivát választottuk, de anyós tökre ki van tőle. A nagyobbik gyereknek olyanokat mondogat, hogy Reninek fogja majd a hugát hívni. Persze nem keresünk másik nevet, inkább majd megtanítjuk Zivának, h Gizi mama milyen cuki ( persze nem Gizinek hívják ) és ezt mondjuk is neki :)
2012. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Véletlenül sem választanék másik nevet, ha nekem ez tetszik. Pont. Nekem nagymamám volt olyan, hogy volt olyan dédunokája, akinek nem tetszett a neve, vagy pedig olyan divatos neve volt, hogy nem tudta megjegyezni, és "Kiscsillag"-nak hívta. Anyósod is túl fogja élni, ne foglalkozz vele.
2012. febr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!