Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek ezzel a rettenetes...

Mit kezdjek ezzel a rettenetes szorongással?

Figyelt kérdés
Amióta lányom megszületett teljesen megváltoztam. Idegesebb vagyok, szorongok, sírok. Folyton arra gondolok, hogy ha eljő az apokalipszis és meghalunk nem látom többé őt. Ha háború lesz ugyanettől félek. És ha nem lesz akkor boldog lesz? Ha meghalok viszont fogom látni? Kérlek ne nézzetek hülyének én rengeteget sírok hasonló gondolatok miatt. Annyira szeretem, még így senkit nem szerettem. Félek nem tudom boldoggá tenni. És nem akarok ilyenekre gondolni, mert attól is félek hogy bevonzom a bajt. Lányom 3,5 hónapos. Segítsetek.
2011. nov. 12. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvos.Ez már komoly.
2011. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, félek én is, hogy megzakkantam.
2011. nov. 12. 16:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj el szépen beszélgetni erről.Még nem zakkantál meg,de ha így folytatod sanszos.
2011. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez már valószínűleg a szülés utáni depresszió kategóriája . Bizonyos mértékig a legtöbb kisbabás anyukára jellemzőek az érzelmi hullámzások, a sok sírás, szorongás, fáradtság, kimerültség és pörgés egyszerre+az erős érzelmi elöntöttség. A legtöbb esetben ez 6-8 hét után elmúlik, ahogy lemegy a gyermekágyas időszak.


Nálad irreális dolgokra is kiterjed, viszonylag huzamosabb ideje fennáll és meggátolhat a mindennapi feladataid ellátásában, ha esetleg annyira lebénít.


Keress fel egy pszichológust, sokat fog segíteni, ha őszintén tudsz beszélni ezekről egy szakemberrel. Ilyenkor gyakran önértékelési válság, eleve szorongóbb személyiség, énkép-zavar, családi, párkapcsolati probléma van a háttérben. Mindegyik fejleszthető, egyensúlyba hozható. Minél hamarabb elmész, annál jobb, mert könnyen beleragadhatsz, és a túlzott szereteteddel akadályozhatod a lányod kiteljesedését, önálló személyiséggé fejlődését.


Sok sikert, szorítok neked!

2011. nov. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek vannak időnként ilyen "hülye" gondoltai. Csak az a kérdés, hogy egy nap hányszor gondolsz ilyenekre. Próbáld elhesegetni, vagy pl. akkor menjetek le sétálni, csinálj valamit, amikor előjönnek ezek a negatív gondolatok, hogy mással foglald le az elmédet. :)
2011. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azzal van a baj, hogy ilyeneken gondolkodsz, hanem, hogy ez érzelmileg ennyire felkavar. Lehet, hogy tényleg szülés utáni depresszió?

Én nem voltam depressziós, de az első hónapokban gyakran elérzékenyültem és sírtam olyan dolgokon, amiken korábban sosem (pl. babákkal kapcsolatos híreken, verseken, énekeken). Szerencsére ez az érzelmi "hullámvasút" szép lassan elmúlt.

Ha úgy érzed, segítségre van szükséged, fordulj szakemberhez, nincs abban semmi rossz.

2011. nov. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elég hosszú idő, mire a hormonok rendeződnek, ha már csak arra gondolok, hogy pl. hajhullást akár 1-1,5 évig is okozhat. Nekem is volt elég sokáig többféle hullámzó érzelmem, pl. újra lennék terhes, aztán meg nem, újra jó lenne szülni, aztán nem. De legkésőbb 1-1,5 év múlva, biztos minden a régi lesz, addig legyél türelmes magaddal! :)
2011. nov. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igazából ez több dologból tevődik össze. A szülés előtt egy héten 2-3 alkalommal is elmentünk a barátokkal szórakozni, általában csoportos horgászatot csaptunk vagy beültünk az egyik jó ismerősünk bárjába beszélgetni. Én soha nem ittam, de jó volt velük. Ahogy megszületett a baba senki nem keres, senki sem látogat. A barátságoknak vége. És ez fáj, akkor is ha tudom, hogy ezek szerint nem voltak igazi barátok. A másik oka, hogy gyűlölöm a magányt, bekattanok tőle ahogy a mellékelt ábra is mutatja. Be vagyok zárva egy poros kis faluba a legközelebbi város 10 km, baba-mama klub nincs, esetleg babaúszásra tudnánk menni, de oda fél éves kora előtt nem szeretnék. Ráadásul nincs senkim akire ha csak egy órára is, de rá bízhatnám a picit. Hogyan menjek így pszichológushoz? Anyukám régen meghalt, anyósom még régebben. A harmadik ok maga a tél, sötét, hideg, nyirkos, lehangoló. De ahogy ezt így leírtam kicsit jobban is lettem. Ideig óráig.
2011. nov. 18. 18:11
 9/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Pedig ahogy jön az igazán rossz idő, még kevésbé tudsz kimozdulni, ez rosszabb lesz.

A férjed sem tud addig a babára vigyázni? (Ha havi 1-2x1 órát el tudnál menni a pszichológushoz, az is sokat segítene!) De ahogy írod, vszínű eleve szezonális depresszióra vagy hajlamos, talán pszichiáter jobb lenne. Ilyen esetben olyan biokémiai folyamatok billenek ki az egyensúlyi állapotból az agyban, amit nehéz gyógyszer nélkül visszaállítani.

Legalább próbálj időpontért telefonálni, akkor megkérdezheted, elvihetnéd -e a babát is.

Pszichiáter kolléganőmhöz rendszeresen jöttek babával, kisgyerekkel, mivel nem tudták hova tenni a gyereket. A tiéd még pici, talán a babakocsiban ellenne, aludna. Vagy ha az öledben tartanád, viszonylag csendben lenne. Kellemetlenség persze, de az még kellemetlenebb, ha súlyosbodik az állapotod és egy szomorú, elkeseredett, elégedetlen, labilis anyuka mellett növekszik a kislány.


A szomszédokkal nem tudsz kicsit találkozgatni, beszélgetni? Vagy a barátaitokat is kereshetnéd te, hátha ők azért nem hívnak, mert nem mernek zavarni a babázás miatt.

2011. nov. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!