Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma meglátogattuk az egyik,...

Ma meglátogattuk az egyik, távoli nagyszülőpárt, mert egyikük névnapja volt. Kiderült, hogy mindketten betegek: az egyiknek láza volt, a másiknak hasmenése 5 napja. De ez csak azután derült ki, hogy agyoncsókolgatták már a gyereket. Hogy reagálnál?

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Most már mindegy, drukkolj, hogy ne legyen beteg a gyereked. A nagyszülőket meg hagyd, feltételezem nem jártok össze 2 naponta. A gyereket told tele c-vitaminnal. Minden jót.
2012. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok, egyébként naggggggyon ideges lennék
2012. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Huhhhu!Hát elég hangosan reagálnák!

Én 1 hete már azért nem járatom a fiaim oviba mert megtudtam hogy a bölcsibe(egy szobával arrébb van)hasmenéssel viszik az 1 éves gyereket!

2012. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy.A gyerek ezeket bármikor,bárkitől elkaphatja, akár a buszon is.A rokonok viszont boldogok voltak.

És nem biztos,hogy elkapta.Ha Te vagy ilyen beteg,akkor elköltözöl,hogy a gyerek ne kapja el???

2012. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem biztos,hogy a láz influenzától volt. A hasmenés is lehet sima gyomorrontás. Ha mindentől megakarod óvni a gyereket,akkor ne vidd sehova. Igaz,így majd sokkal hamarabb kap el minden betegséget. A túlzott féltés inkább káros,mint hasznos.
2012. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy túlfélteném, de szándékosan nem akarom kitenni ennek.

Szerintem felnőtt embereknek ezt meg kellene érteni, el lehet halasztani a felköszöntést egy héttel. Ráadásul mint mondtam, agyonölelgették, puszilgatták.

Ha én vagyok beteg, bizony vigyázok, nemhogy még növelném a lehetőségét, hogy elkapja.

2012. febr. 25. 20:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát eléggé ideges lennék, akkor minek puszilgatják a gyereket!!

Most már nem csak az a rossz, hogy elkapja valaki, de a gyógyszer sem olcsó, két kisgyerekem van, 10ezreket hagyunk a gyógyszertárban, mert többet betegek, mint nem. Ha dolgozó ember elkapja, akkor meg még táppénzre is kell mennie, ami kevesebb lóvé. Esetleg kirúgják emiatt, szóval mi is nagyon vigyázunk a betegségekkel.

2012. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok,de ha én akár milyen beteg is vagyok, szólok,hogy ne jöjjenek,csak saját felelősségre!,mert...

Hiába távol lakunk a Család javától!!!


Attól frászt kaptam pár hónapja,hogy apósom úgy járt ide,hogy már 3 napja a gyomrával volt gond- hasmenés,a 3 éjjel hányás,úgy fogta az akkor 2-3 hónapos lányomat,aki már akkor is szerette a szájába venni a kezét,amellyel mindent megfog ami a keze ügyébe kerül! Nagy nehezen rászánta magát,hogy elmenjen dokihoz,kivizsgálták,kiderült, kiderült,hogy emésztőrendszeri fertőzése volt! Adtak Neki gyógyszer,de nem szedte végig,féltem is,hogy vissza tér,úgy jön hozzánk,elkapják a gyerekek...

Tényleg nagyon buli lett volna,ha elkapják/elkapjuk!! mert nem kell félteni a gyerekeket,a buszon is elkaphatnak betegségeket! -az lehet,de azért nem haragudnál úgy,mintha a saját rokonod fertőzné meg,mert nem tud még egy pár napot,2 hetet várni!!


Nem óvom a széltől a gyerekeimet,de azért nem is betegíteném meg Őket!! Van egy határ,amit senkinek sem szabad/na átlépni!


De lehet hogy naiv vagyok!!


Üdv:3 lányos

2012. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja,azt elfelejtettem írni,hogy ma is úgy jött ide apósom,hogy iszonyatosan köhögött,mielőtt elment közölte,hogy 39 fokos lázat mért!!- hát,kössz szépen,hogy legalább nem puszilta meg a lányokat,csak a szobájukba köhögött be (a szájára nem tette a kezét!),amit ki tudtam szellőztetni,amint elment!


Tényleg naivnak érzem magam,mert máshogy gondolkodom,mint az emberek általában!


További szép estét!!


Üdv:3 lányos

2012. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki, hát én nem vagyok egy paramami és tudom, hogy a fertőzéseket bárhol elkaphatják, de ha odaállítanánk anyósomhoz (nekünk ő lakik messze) és azt látnám, hogy full beteg, de nem szólt előre, hát már fordulnék is ki az ajtón. Azért egészen más eset, hogy a buszon 5 percig olyan levegőben van a gyerek, ahová mások odaköhögtek, vagy órákat tölt el egy olyan lakásban, ahol beteg emberek vannak egész nap! Ha meg még körbe is puszilgatja, na az mindennek a teteje.

Nálunk mondjuk a múltkor abból is sértődés volt, amikor mi elmentünk a férjemmel meglátogatni az anyósomat, felköszönteni, de a gyerekeket nem vittük, anyukám maradt itthon velük, mert előtte betegek voltak, ugyan már nem lázasak (lázas gyerek mellől én se mennék el) de még köhögtek, folyt az orruk és nem akartam őket többórás autóútnak kitenni, ahol még a kicsi orrát se tudom szívni... Anyóspajti persze besértődött, sajnos vannak ilyen idióta nagyszülők, de akkor is a gyerekem a fontosabb.

A hasmenés pedig szerintem még durvább, mármint hogy nem is szóltak róla, ugyanis az még egy felnőttnek is probléma, nemhogy esetleg egy pici gyereknek...

2012. febr. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!