Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mekkora azaz...

Szerintetek mekkora azaz összeg amitől már belehet vállalni egy babát?

Figyelt kérdés

Ha lesz nálunk baba, amit már tervezünk májustól, szerintetek 60ezer Ft elég ahhoz h havonta megéljünk hárman?

Sajnos csak gyest fogok kapni, kisvárosban élünk, csak pár hónapos munkahelyek vannak!a családival együtt kb 40ezer Ft, párom fizetéséből pedig 20ezer marad mindig, plusz 5000kajajegy, plusz a családi adókedvezmény, ami 10ezer Ft. Kezdő tőkénk van 300ezer Ft!És persze szüleim is segítenek mindig nekünk!Saját, másfél szobás lakásunk van. Szerintetek, merjük bevállalni?


2012. febr. 27. 14:19
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Én csak leírtam, h mért nem akarok 30 évesen/felett szülni. Én nem szeretnék luxusban élni, sem pedig 2 hetente új játékokat, ruhát venni!Páromnak, 2 testvére van, egyiknél 3om gyerek, másiknál ikrek :) Mindent megkapunk, amit kell, és úgy gondolom, h alapból drága is lenne ha mindent meg kéne vennünk!szal plusz, felesleges dolgokra biztosan nem fogunk költeni, csak alapdolgokra!de hát ki hogy, van aki még kevesebből is megél egy pici babával! :) köszönöm a válaszokat!ÉS örülök, h nem hurrogtatok le :) Sziasztok!
2012. febr. 27. 15:53
 12/36 anonim ***** válasza:
48%

De egyáltalán átgondoltad már,hogy mennyibe kerülhet kb. egy hónapban?

Mert a felelős gyerekvállalás szerintem itt kezdődik!

2012. febr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Mint írtam a férjemmel már átbeszéltük, én rá hagyatkozom, mivel ő tudja mibe kerül egy gyermek!Neki már van egy!

De nem igazán értem mért kötsz belém?!az, h te nem tudnál kijönni ennyi pénzből, az egy dolog, de attól még más megtudja oldani!

2012. febr. 27. 16:08
 14/36 anonim ***** válasza:
76%

Ha pl te főzől a gyereknek, mosható pelenkát használsz (nem kell a drága új fajta, mi a régi hagyományosat használtuk, teljesen jól bevált), gyógyszertári krémeket használsz, mosódió, mosószódát és ecetet használsz öblítő és mosószer helyett, szinte alig van kiadása a kisbabának. Akkor van gond, ha mondjuk nincs tejed, mert a tápszer nagyon drága. Az amikor már elkezd nőni és suliba jár, már más téma. De ezzel az erővel tényleg sose legyen az embernek gyereke. Van egy csomó jó spórolásos tipp itt a GYK-n is, gyerekkel, háztartással kapcsolatban. Keress rá, sok jó trükk van.

Sok boldogságot.

2012. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
48%

Nem kötök beléd, csak úgy látom fingod sincs arról,hogy mennyibe kerülhet egy gyerek!

Nem csak ruhából áll,amit turiban is meg lehet venni.

Csak egy pár példa: aki nem tud szoptatni (mert előfordul ám ilyen is),annak havi 10-12 ezer a tápszer. Ha mondjuk hasfájós lesz és nem akarod ordítani hagyni, akkor lehet,hogy nektek csak egy drágább cucc válik be. Arra is kapásból el lehet egy hónapban 3-5 ezret költeni. Ha beteg lesz és kell neki gyógyszer, az is barom drága manapság.

Erre értem,hogy aki felelősség teljesen és okosan átgondolja, az ezeket is bele kell,hogy kalkulálja!

2012. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
A mi babánk tavaly született, és kb. annyit költöttünk rá, amennyi Nektek van félretéve. De Nekünk mindent meg kellett venni, a legapróbb dolgokat is. És újakat vettünk, közép árkategóriában. Így utólag átgondolva lehetett volna olcsóbban is, de hát akkor még nem volt ilyen tapasztalatunk. Viszont a havi bevétel szerintem egy kicsit kevés, ezért azon tényleg kell spórolni, pl. ha majd te főzöd a babának az ennivalót a hozzátápláláskor.
2012. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, én is teljesen így gondolom!De látom a kötekedő úgy felhúzta magát h új kérdést írt ki rólam :D Ráadásul úgy h totál hülyeségeket beszél!60ezres hitelünk van???jó vicc, elárulom, van hitel és 20ezret fizetünk rá még 5 évig!de nem teregetem ide az összes kiadásunkat!
2012. febr. 27. 16:30
 18/36 A kérdező kommentje:
jajj már nem utolsó, hanem Boglárka neked írtam :)
2012. febr. 27. 16:31
 19/36 anonim ***** válasza:

A kötekedő vagyok!

Nem,nem én írtam ki, de látom van itt még olyan, aki felelősségteljesen gondolkodik!:))

2012. febr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Te jó ég, te most sértegetsz???Szerinted a párom totál hülye??És nem tudja mennyibe kerül egy gyerek????És ha megkérhetlek, a feltett kérdésedben se sértegess!és ne írj olyan hazugságokat, h 60ezres hitelünk van!ÉS inkább ne írj ehhez a kérdéshez sem!Köszönöm!
2012. febr. 27. 16:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!