Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Esküvő baba előtt vagy után?

Esküvő baba előtt vagy után?

Figyelt kérdés
Melyik sorrendet tartjátok jónak és nálatok hogy volt? Miért? (légyszi kort is írjatok)
2012. febr. 27. 16:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
23 vagyok, a férjem 27. A baba jött előbb, nekünk mindegy volt, főleg mert nem akartunk nagy felhajtást az esküvőből, a babát viszont nagyon - ő orvos, és szeretnénk 2 év múlva kiköltözni külföldre (a szokásos :)), és picibabával nem mertünk a nagy külföldnek nekivágni (főleg a szüleink miatt, nagyon fontosnak tartottuk, hogy a baba 2-3 éves koráig mindenképp közel legyenek a nagyszülők). 22 hetes voltam az esküvőnk idején, tökéletesen sikerült. :)
2012. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 27 éves vagyok, van egy 3 éves lányom, és egy 1 éves fiam. A párommal 8 éve vagyunk együtt, de még nem házasodtunk össze. Nem tartjuk olyan fontosnak, az anyagi helyzetünk eddig nem engedte. Majd talán egyszer! Ma már egyébként sem szólnak meg mint régen hogy házasságon kívűl szültél gyereket!
2012. febr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
ha tudatos döntés eredménye mindkét verzió, akkor maradnék a "maradi" "baba előtt legyen az esküvő" lehetőségnél.
2012. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
23%

Igen tudatosan döntöttünk így!! (második voltam)

Így is teljes mértékben boldogok vagyunk!

2012. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen mentem hozzá a férjemhez, 5 évvel előtte jöttünk össze és akkor már 1,5 éve együtt éltünk. Mi tudatosan terveztünk mindent, először esküvő, lakás aztán gyerek.

24 éves voltam mikor a lányom született, 27, mikor a fiam, most 28 múltam, nem bántam meg semmit, imádom a férjemet.


Mindkettőnknek fontos volt a kiszámíthatóság munka szempontjából is, és egyszerűen nem vagyunk híve az ahogy esik úgy puffanik dolgoknak.


Egyébként nekünk azért a lakás miatt is fontos volt az esküvő, mivel közösen vettük fel a hitelt, akkor még csak házastársak kaphattak fészekrakó, kedvezményes, szocpolos hitelt. Ha most állnék családtervezés előtt most sem csinálnám másképp. Pláne, hogy látom, hogy a 2 gyerek mennyi "szabadságot" ad. Tök jó volt együtt élni, kettesben lenni, az albérletben is és saját lakásban, és úgy általában ha tervez ilyesmiket egy pár, gyerekek nélkül lényegesen könnyebb.

2012. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

ettől függetlenül az én véleményem is marad ugyanaz (remélem nem baj)


én meg 3. voltam

2012. febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mi még tervezzük mind a kettőt, babát is esküvőt is, viszont ha a baba becsúszna akkor csinálnánk esküvőt a születése előtt.
2012. febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

7 válaszadó vagyok, idén leszünk 28 mind a ketten.

Az esküvőt jövő tavaszra tervezzük, most épp házvásárlásba vagyunk, én meg suliba járok nyárig minden szombaton, sűrű az élet. Szeretnénk előbb ház aztán esküvő, aztán baba.

2012. febr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a baba jött előbb.2hónapos volt a kislányom mikor megtartottuk a polgári esküvőt,nem volt nagy lagzi semmi.Csak a család volt jelen,egy kis ebédet tartottunk utána és ennyi.Én 26 voltam a férjem 32,idén májusban lesz 2 éve.Templomi esküvőt is szeretnénk de ahhoz azért több pénz kell.A polgári esküvőnkön egy fehér kosztümben voltam a templomira szeretnék rendes menyasszonyi ruhát,az meg azért nem 2 ft.De egyszer se bántam meg hogy így történt.Van aki "régimódiasabb"ragaszkodik hozzá hogy először esküvő,aztán gyerek.Nekem ez nem annyira fontos.
2012. febr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nekünk mindkettőnk szülei elváltak, 10 percet nem bírnak ki egymás társaságában. Az anyám és apukám felesége egyszer össze is verekedtek. Nem hiszem, hogy nyugodt tudnék lenni az esküvőmön, úgyhogy egyenlőre nem lesz. 4 főset meg csak azért, hogy papírunk legyen, nem akarunk.

5 hónapos a lányunk, én 25 vagyok, párom 27


Hogy bánom-e? Persze, szeretnék szép esküvőt, de nem merek :-(

2012. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!