Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baba vagy esküvő? Ti mit...

Baba vagy esküvő? Ti mit tennétek? A két legfontosabb dolog az életemben és döntenem kell!

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok!5 éve vagyunk együtt párommal és el terveztük,hogy jövőre összeházasodunk!Párom 34 én 30 éves vagyok.Három éve szeretnénk babát és idén négy hónap után felhagytam az orvoshoz járkálással mert elegem lett!Tavasszal terveztem,hogy folytatom a vizsgálatokat.Nem védekezünk és most nem tudom,hogy esküvőig felhagyjunk a baba projektel(nem szeretnék nagy hassal állni az oltár előtt)vagy úgysem lesz ha már három éve semmi!
2009. dec. 13. 15:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem kell nagy hassal ott állni! én kb. 4 hónapos kismami voltam , mikor férjhez mentem. Még nem nőtt a hasam, belefértem a ruhába.Ebből elvi kérdést csinálni...?:)
2009. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Lehet régimódi vagyok ezen a téren de nekem ez fontos!Véleményt és segítséget kértem...amit persze első sorban nekem kell eldöntenem!Mégegyszer köszi!
2009. dec. 13. 15:49
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
akkor pedig védekezzetek (hátha becsúszik védekezés nélkül), esküdjetek meg, aztán "legálisan" is mehet a babaprojekt.
2009. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Én a babára szavazok - ne védekezzetek, csak lazán éljétek a mindennapjaitokat, közben szervezzétek az esküvőt. Kicsi az esélye, hogy pont a nagy hasas (6-9 hónap) közötti időszakra esne az esküvő. Ha mégis, meglátod, már nem fog zavarni :-) Ha nagyon nagy problémaként élnéd meg mégis, egy esküvőt át lehet tenni későbbi időpontra.

Mindig lesz olyan dolog az életetekben, ami miatt éppen nem alkalmas a babaprojekt. Teljesen ideális körülmények ritkán lesznek, úgyhogy hajrá, sok sikert!!!! :-)

2009. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16:03as, jót írsz, csak szerintem úgy érti a kérdező, hogy előbb mindenképp esküdne, és utána jöhetne a baba, mert ezt a sorrendet szeretné....
2009. dec. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Jöhetne akár már most is esküvő nélkül de ha már egyszer elterveztük akkor úgy szeretnék férjhez menni,hogy ne aggódjak azon vajon nem lesz-e baja a babának mert ha egy igazi lagzit nézünk nem biztos,hogy jól érezné magát odabent!Mindenesetre folytatjuk úgy az életünket mint eddig és ha akar jöjjön mástnem a kislányos nagy esküvős álmomat feladom!
2009. dec. 13. 16:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem régimódiság ide vagy oda ha valóban három éve próbálkoztok és nem sikerül nem hiszem hogy engem ez a kérdés foglalkoztatna.Én amúgy sem vagyok nagyon házasság párti, de tudom és meg is értem azokat akiknek ez fontos.Szóval még véletlen sem leszólni akarlak nehogy félre érsd.Nekünk még nem volt esküvő és nem is biztos hogy lesz.Nagyon sokba kerül és nem igazán tudnánk kifizetni./mert ha már tartanánk nagyobb esküvőt szeretnénk hogy az egész család ott legyen/.A másik meg hogy nem is érzem olyan nagy jelentősségét.Szóval ki így gondolja ki úgy.A baba nálunk egy éve várat magára, és szó mi szó más vágyam sincs mint a baba.Engem az sem zavarna ha majd egyszer a kis topogó kislányunk vagy kisfiunk hozná utánam a fátylam.Annak is megvan a szépsége.

Én azt mondom ne hagyátok abba lehet még több hónapba is beletelik mire összejön.esküvő ide vagy oda a bébi a legfontosabb.Lehet hogy csak egy hónapod lesz egész életedben hogy összejöhessen és szerintem ne halaszd el a lehetőséget.Ezt arra értem hogy volt egy ismerősöm babát szerettek volna több év próbálkozás után orvosi vizsgálatokat követően azt a választ kapták sosem lehet babájuk.Ők nem adták fel és összejött.Nem védekeztek utána sem pedig szerettek volna kistestvért, de soha többet nem jött a baba.Tehát egy hónap volt sikeres.Már pedig mára annyi idősek hogy nem is lesz nekik.Szóval mindig lesz valami ami miatt ne legyen baba.Mi is tele vagyunk adóssággal, de tudod mit már nem bánom .Minden megoldódik majd akkor.Évekig húztuk halasztottuk.Majd ha házunk lesz majd ha,felújítottunk és építünk hozzá.Lehet kár volt idáig várni.Már minden megvan igaz a helyzetünk nem fényes, de a baba mái napig nem kopogtatt hozzánk.Hogy mikor fog nem tudom, de én azt mondom próbálkozzatok.Kis pocak vagy nagy pocak az oltár előtt teljesen mindegy csak sikerüljön.


Minden jót kívánok, és természetesen jó döntést!

2009. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de nem értem a kérdésed. Ha az elmúlt 3 évben babás lettél volna esküvő nélkül, akkor nem zavart volna a sorrend? Hát most se zavarjon én azt tanácsolom!!!

Ne foglalkozz akkor a mindenáron teherbeeséssel de ne is védekezzetek. Bízd a sorsra. Lehet pont ezért fog megfoganni a kicsi!

Ha pedig megfoganna, az esküvőt lehet kicsit ide-oda tolni. Sőt! Azt is megteheted, bementek a pároddal két tanuval és a polgári esküvőt megtartjátok 4-esben, ezt bármikor elintézheted, akár pozi teszt után 1-2 héttel is.

Templomi + lagzi meg ha úgy jön ki 2-3-4 hónapos terhesen. Előadhatjátok mindenkinek, násznépet nem akarjátok ide-oda szertartásra, és lagzi után egyszerre elutaztok, így arra rég megvan a férjezett útlevél, személyi stb.

Ezt manapság sokan majd 1 év különbséggel csinálják, lehet pénzügyi helyzetre, ezer dologra hivatkozni. Utána meg előadhatod, nem is tudtad hogy már polgárin baba volt a pociban, így jött ki.....

De 5 év kapcsolat után szerintem lényegtelen a sorrend, senki nem ítélhet el, nincs is joga senkinek elítélni, ha előbb jön a terhesség majd az esküvő. Rengeteg olyan fazonú ruha van, amiben 4-5 hónaposan is tökéletes leszel! Én csak sok szerencsét kívánok mindenhez!!!

2009. dec. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Nem zavar a sorrend csak nem akartam egyszerre terhes lenni és férjhez menni!A baba jöhetne akár most is de együtt a kettőtől tartok kicsit!Ha már meg van szervezve minden és akkor derül ki,hogy jön a baba,hogyan fogom végigcsinálni,nem-e lesz baja a picinek!Nem szüneltetjük a baba programot csak amilyen mákom van biztosan akkor fog sikerülni aminek nagyon örülnék de milyen az ha a menyasszony végig hányja a templomot!Tudom nagyon parás vagyok de ez van!Mindenesetre az már biztos,hogy a baba az első!!!
2009. dec. 13. 19:44
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Én biztosan próbálkoznék továbbra is,mert számomra az lenne a legfontosabb hogy terhes legyek...szerintem olyan klassz lehet nagy pocakkal esküdni!:)Én simán bevállalnám az esküvőt!
2009. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!