Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tanítjátok köszönni...

Hogy tanítjátok köszönni 2-3-4 éves gyereketeket?

Figyelt kérdés

Úgy értem:

Jó napot,

viszlát,

csókolom,

szia

hello

Melyikre tanítjátok?


2012. márc. 1. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

fiataloknak: szia

időseknek: csókolom, (viszlátot is mond mikor olyan kedve van)

2 éves

2012. márc. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha anyáéknál fiatalabb/egykorú, akkor szia, ha mamáék korú, akkor csókolom. Egyenlőre még van némi zavar, de működik :)

A jó napot/viszont látásra akkor van, amikor mi, szülők úgy köszönünk és utánozzák.

2,5 és 4 évesek

2012. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ma nagyon meglepő dolgot hallottam, láttam.

Egy anyuka a kb 3 éves gyerekét úgy tanítja köszönni, hogy jó napot és viszlát. És mindezt egy 50 év körüli pénztárosnő kapta.

Én ezt szóvá tettem az anyukának, erre közölte, hogy modernizálni kell. (?)

Mikor anyuka kiment, még a pénztáros nő is mondta, hogy igen meglepődött, mikor a kisfiú azt mondta neki, hogy j napot!

Én sem értek ezzel egyet. Szerintem ilyen korban még csókolom, a fiataloknak meg szia.

További vélemények?

2012. márc. 1. 15:35
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Ezt nem tartom jó elgondolásnak. Szerintem egy gyereknek a szia/csókolom a helyénvaló. A jó napot kívánok olyan koravén. A jó napot/viszlát/helló-t én magam sem használom csak jó napot kívánok és viszont látásra formában.

Ami még eszembe jutott:

Ha elrontja a gyerek és pl. egy nagyikorú néninek sziát mond, akkor megdicsérem, hogy köszönt neki, de hozzá is teszem, hogy legközelebb csókolomot mondjon. Nekem ugyanis gyerekkoromban volt egy ilyen korszakom, amikor egyszerűen nem tudtam, hogy kinek mit köszönjek, és (bár már nem emlékszem, hogy hogyan, de) anyu mindig úgy leteremtett, ha elrontottam, hogy inkább nem is köszöntem. Csak az meg olyan neveletlennek hat.

2012. márc. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Nos, én nem értek egyet ebben. Szerintem a „csókolom” egy igen kínos köszönésfajta… másrészt meg slendrián megfogalmazás, hiszen e köszönés valójában a „Csókolom a kezét” vagy „Kezét csókolom” rövidített, slampos változata.

Semmi gondot nem érzek abban, ha Jó napot/Jó reggelt stb-t kíván egy gyerek, sőt, talán még szebben is hangzik, mert van értelme. Hiszen, könyörgöm, miért „csókolgatunk” idegeneket?


De jó a téma, találtam egy érdekes eszmefuttatást az imént róla:

[link]

2012. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem, a Jó napot! és Viszont látásal! nincs semmi gond, emlékszem milyen nehéz a " csókolomból " tinédzserként keveredni.

Miért, csókoljon idegen embereket a gyerekem?, de ez az én véleményem még, ha sokaknak nem is tetszik.

2012. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kikeveredni.
2012. márc. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6. Vagyok. 5. Válasz író, nagyon jó a link én is így érzem.
2012. márc. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

18 hónapos kislányom mégcsak sziával tud köszönni.

5 éves lesz a kisfiam és már elmondhatom, h elég illedelmesen tud köszönni. Csókolommal szinte sose. Elég sűrűn használja a "Jó napot, Viszont látásra". Az oviban is ezeket a köszönési módszereket várják és tanítják a gyerekeknek.

2012. márc. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A nagylányom,16 éves csókolomozott,szinte mindenkinek,az ált. iskolai tanároknál is ez volt a jellemző.Most elkerült középsuliba és igen furcsa neki a jónapot,illetve mondtam neki hogy szokjon lassan erre a köszönésre főleg ha olyan helyen van.A kicsi 2 éves,úgy köszön ahogy én,illetve főleg sziát mindenkinek.A 6 éves csókolom és szia-t köszön,néha kor alapján nem tudja melyik illik jobban.
2012. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!