Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudom az egyedülállónak...

Hogy tudom az egyedülállónak járó családi pótlékot visszamondani?

Figyelt kérdés
Összeházasodtunk a párommal,eddig egyedülállóként kaptam a családit.Hogyan kell megigényelni a rendes családit?
2009. jún. 8. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Vedd elő a határozatot, amiben megállapították és az ügyszámra hivatkozva írj egy levelet, hogy már nem vagy egyedülálló.

2009. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi ez nem jutott volna az eszembe.:):)
2009. jún. 8. 14:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Eddig együtt éltetek és emeltet kaptál? Csak azért kérdezem mert mi sem vagyunk összeházasodva de én simát kértem. Vagy igy egyedülállónak számitok? Mert akkor a bölcsibe is egyből felveszik meg támogatások is járnak.
2009. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak írj egy levelet. Én vmi ilyesmit írtam:

Nyilatkozat


Alulírott XY kijelentem (születési név, Szül.id., anyja neve, TAJ, lakcím), hogy 2009.y.z. napján házasságot kötöttem Gipsz Jakabbal. Ezáltal nem vagyok jogosult az emelt összegű CSP-re. YZ (taj szám, szül.id) gyermekem után járó emelt összegű CSP helyett a rendes CSP-t folyósítsák.

(Mellékletben küldöm a házassági anyakönyvi kivonat másolatát.)

2009. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,h így megfogalmaztad helyettem!:):)Nem éltünk együtt és most sem élünk csak összeházasodtunk.:)Remélem a körülmények majd rendeződnek és akkor tényleg egy család leszünk.
2009. jún. 8. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért az egyedülállósággal csínján kell bánni. Bármikor bárkinek ellenőrizhetik és akkor visszamenőleg ki kell fizetni az illetéktelenül felvett ellátást.

Off: Volt egyszer egy kolléganőm, akinek a pasiját Gipsz Jakabnak hívták :) Azóta én leszoktam a Gipsz Jakabozásról.

2009. jún. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Húha, ilyen esetben nem tudom, hogy jár-e vagy sem az egyedülállóknak járó CSP. Szerintem írd bele a levélbe a házasság tényét és azt, hogy nem éltek közös háztartásban. Pl: Kérem Önöket (mivel nem vagyok tisztában az érvényben lévő jogszabályokkal), hogy a nekem járó juttatásról minél hamarabb tájékoztatni szíveskedjenek és szükség esetén módosítsák azt!"
2009. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Írj nekik egy levelet.

2009. jún. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!