Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi lesz a gyesem illetve...

Mennyi lesz a gyesem illetve ha veszélyes helyen dolgozok és az orvos táppénzre kiír?

Figyelt kérdés
98.000ft-ot keresek ebben van 2 túlóra és 12 ezer bejárási pénz.Kb mennyi gyest fogok kapni?
2012. márc. 3. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyedet, nem gyest.

Ha van az igénylést megelőző 2 évből 365 bizt. napod, akkor jár a tgyás és a gyed. Másik kérdésednél írtad, hogy 3 éve dolgozol, ezért te a tgyásról és a gyedről kérdezel :)


Nem az a lényeges, hogy mennyit kapsz kézhez, hanem, hogy mennyi a bejelentett bruttód. (Vagy ez a 98 a bruttód???)

Durván kb. br. 130eFt-ot keresel. Ha a magzat betölti a 91. napját, akkor jár már családi adókedvezmény, ez nettóban +10eFt-ot jelent.

Ha a doki kiír táppénzre, akkor a tavalyi jövedelmed a mérvadó, ha tavaly is 130-at kerestél, akkor a táppénzed kb. 76eFt lesz adókedvezménnyel.

A tgyásod: adókedvezménnyel 87

A gyeded: adókedvezménnyel 78


Ezen kívül van még az egyszeri anyasági segély (másik kérdésnél: babakelengye pénz, egyszeri 64127 Ft), családi pótlék 12200 Ft

2012. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Folyt:

Tgyás a szülést megelőző 28 nappal kezdheted, legkésőbb a szülés napjától ketyeg. 168 napig kapod. Ebből csak szja-t vonnak (én már a nettót írtam)

Gyed: a tgyás lejárta után kezdheted el, neked a gyerek 2 éves koráig ez jár.

Gyes: a gyed lejárta után a gyerek 3 éves koráig veheted igénybe. Br. 28500 Ft (nettó 25e).

A tgyás és a gyed mellett nem lehet dolgozni. Gyes mellett heti 30 órát lehet.

2012. márc. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Amit kézhez kapok az a 98.000 ft de ilyenkor csak a jövedelmemet nézik vagy a beutazás és a túlórákat levonják az összegből és úgy számolják?Csak mert nem mindegy a végeredmény szempontjából.Amúgy ígyahogy leírtad értem már.....:)....és ezeket nekem kell igényelnem???köszönöm a válaszod
2012. márc. 3. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!