Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehetek táppénzre? Az orvos...

Elmehetek táppénzre? Az orvos kiírna?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen nyáron akár 30 fok vagy melegebb van.És nincs levegő. Télen 10-15 fok. Stresszes a munkahelyem, és soha nem néztek ember számba. De a főnökeim azt mondták, hogy pár hónapot ott leszek még, mert kevés a táppénz meg hogy nem állunk úgy anyagilag. Mintha ők ezt már el döntötték volna. És ők honnan tudják, hogy mi hogy állunk? Eddig én voltam a szar dolgozó, hirtelen én lettem a jó??
2011. aug. 25. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Őszintén? Az emberek nagy százalékának ilyen melegben simán van 30 vagy annál melegebb a munkahelyén. Ez enyémen tegnap 32 fokot mutatott a hőmérő! Télen sincs meleg, bár ott könnyebb,mert felöltözöm!

Stressz? Na az is szinte mindenhol van! Kevés az a nyugdíjas állás,ahol nincs.

Bár mi ha nagyon akarnánk megengedhetnénk magunknak,hogy elmegyek táppénzre, nem akartuk, mert én úgy vagyok vele,hogy nem mindegy a pénz. Nem kell nehéz súlyokat emelgetnem, nincsenek veszélyes anyagok, ergo semmi olyan,ami tényleg indokolná. Meg én ezzel úgy vagyok, hogy alapból nem szeretek otthon ülni, mert nem vagyok az a típus, meg lehetek még eleget otthon. Engem speciel októbertől küld el a főnök táppénzre. Még akkor sem akartam elmenni,mert dec. közepén szülök, csak olyan meló jön be, amit már tényleg nem tudok végezni majd az én állapotomban, tehát helyettes fogja végezni!

De minden a te döntésed. Ha úgy gondolod,hogy nem számít annyit a pénzkiesés, szeretnél otthon lenni, akkor a dokid biztos kiír!

2011. aug. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem magamat féltem, hanem a gyerekemet,nehogy valami baja legyen a levegőtlenségből. Dolgoztam én melegebb helyen is. De már nem én számítok,nem magamért mennék el táppénzre, hanem valakiért aki most már mindennél fontosabb.
2011. aug. 25. 12:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát csak ezért amit írtál nem vesznek eleve táppénzre. Sajnos vagy nem sajnos, de ez nem kívánságműsor. Mostanában még azt sem veszik táppénzre aki valóban veszélyeztetett terhes.
2011. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sumergo ***** válasza:

A táppénzre menést én a nőgyógyászommal beszéltem meg, és nem a főnökömmel. Így nem is én döntöttem el. Megbeszéltük az előzményeket, a munkahelyi körülményeket, és erre ő javasolta, hogy ne dolgozzak.


29+3 hkm

2011. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mikor 2 kolléganőm terhes lett nemrég, ők azonnal elmentek táppénzre. És az orvos nem kérdezte, hogy miért. Tehát nem olyan nehéz elmenni.
2011. aug. 25. 13:52
 6/8 anonim ***** válasza:
A magánorvos kiír,ha akarod. A sztk-s nem feltétlenül, oda ennél komolyabb indok kell!
2011. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja, ez lemaradt!! :)

Ezek a munkahelyi problémák csak egy kis darab amit felsoroltam. Mondhatnám még a szociális helyeket, a környezetet, a nagy főnököt, a kollégákat, és persze azokat az idióta vásárlókat akik miatt nagyon sokszor sírok. Pedig szeretem a munkámat.

Mikor bent vagyok, állandóan görcsöl a hasam.Pedig szedek magnéziumot. Na mindegy, Jövőhéten úgyis megyek orvoshoz, és majd kikérem a véleményét:)

Köszönöm a válaszokat, véleményeket.

2011. aug. 25. 14:02
 8/8 Atroposz ***** válasza:
Én szociális otthonban vagyok mint gondozó és én ráadásul veszélyes anyagokkal,szennyeződésekkel dolgozok ,ja és tehetetlen súlyokat emelgetek 12 órában hol nappal ,hol éjszaka.Én is féltem ,hogy elmegy a baba ,de most a 13.héten úgy vagyok kibírtuk ,folytatjuk tovább,de ha már tényleg nem bírom akkor abba fogom hagyni.Amúgy a dokim azt mondta a terhesség állapot nem betegség ,dolgozni és csak dolgozni.
2011. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!