Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Március közepére vagyok...

Március közepére vagyok kiírva (30 hetes vagyok), a TGYÁS-t csak a szülés napjától szeretném igénybe venni. A házi orvos felvehet sima táppénzre vagy már csak a terhesség lehet az indok?

Figyelt kérdés
Hogy kell ezt intézni? Kell a nőgyógyásztól valamilyen javaslat vagy csak a házi orvost kell felkeresni? Amíg lehet, szeretnék dolgozni, de a munkám során előfordul, hogy aktákat kell cipelni. Nem akarok munkakerülő lenni, de néha előfordul, hogy úgy érzem, számomra már sok az utazás és a munka és most a baba az első!
2009. jan. 7. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Hogy érted azt, hogy sima táppénz?


Semmi különbség nincs a terhesség miatti táppénz és a betegség miatti keresőképtelenség között. ( a táppénzes papíron számkóddal tesznek különbséget, de ennyi, sem összegében, sem szabályozásban nem különbözik a terhesség miatti és a betegség miatti táppénz ) Nem kell hozzá nőgyógyász javaslata, pláne meg nem 30 hetesen!


Az első 15 napra betegszabadság jár, utána pedig táppénzt fogsz kapni egészen a szülésig. Azt követően TGYÁST.


És ne szabadkozz, hogy 30 hetesen már terhedre van a munka. Nem kell mártírnak lenni, azt meg, hogy a munkahelyi nagyokos vénasszonyok mit mondanak esetleg ( engem innen vittek szülőszobára, én még 5 hónaposan is végighánytam a buszt, mégis bejöttem ) ne érdekeljen. Mindenki maga dönti el, mi az elég.


Én a 8. héttől itthon vagyok, pedig kutya bajom, igaz, korábbi koraszülés miatt többszörösen veszélyeztetett terhes vagyok, de hangyányi lelkiismeret furdalásom sincs.


Akkor lenne, ha valami bajunk lenne amiatt, mert én meg akartam volna mutatni, milyen szuperanyu vagyok, és dolgoznék továbbra is.....

2009. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

haziorvos csak a nodoki javaslatara irhat ki, akik siman felajanljak, hogy barmikor.

én süsü elfelejtettem kérni, amikor voltam, 42 napom van szulesig, de nem irt ki a kedves haziorvos O_o

2009. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2009. jan. 7. 22:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok, szerintem ez a háziorvos emberségén múlik. Én csak telefonáltam neki, hogy terhes vagyok, még nem is látott, de akkor még a nőgyógyász sem, és azonnal táppénzre vett. Mai napig nem kért nőgyógyászati javaslatot, igaz, tisztában van az előzményekkel, tudja, hogy nagyon kell magamra vigyázni. A háziorvos hátfájással is táppénzre vehet, azt úgyse tudja diagnosztizálni, hogy igaz vagy sem, és még terhesnek sem kell lenni hozzá. Szerintem a háziorvosod kissé embertelen, nem? Simán felajánlhatta volna, hogy táppénzre vesz.
2009. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia én úgy tudom ha a nőgyógyász ír ki táppénzre,akkor az már a szülésig kiír(aztán lehet hogy csak nálunk).Én olyan 5-6 hónaposan megkértem a háziorvosom,hogy amíg nem kapok szerződéshosszabbítást,addig írjon ki,mert már kezdett látszódni a pocak és még nem akartam bent szólni.Simán kiírt.Nyugodtan menj el.De pár hét és mehetsz szülési szabadságra(arra az időre TGYÁSt kapsz-szülés előtt 4 héttel lehet igényelni)
2009. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló levelére szeretnék reagálni: a házi orvosom már az elejétől felajánlotta, hogy kiír, de úgy voltam vele, hogy a munkahelyemen mégiscsak emberek között vagyok, meg jobban telik az idő, mintha egyedül lennék otthon, ezért nem éltem a lehetőséggel. Most viszont már érzem, hogy kezd sok lenni a bejárás, meg az emelgetés. Abban vagyok tanácstalan, hogy a nőgyógyásztól kell-e kérnem valamilyen papírt vagy a házi orvoshoz is felvehet.
2009. jan. 8. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!