Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha két hónapja munkanélküli...

Ha két hónapja munkanélküli segélyen vagyok és kiderülne hogy terhes vagyok járna táppénz meg gyed? Előtte volt folyamatosan sok-sok év munkaviszonyom

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nekem pont akkor jött a babóca amikor még 2 hónapom volt a muunkanélküliből. Semmit nem kapok utána magamnaj fizetem a tb-m is. Gyedet és tgyást sem fogok kapni csak gyest meg családit. Úgy tudom, csak akkor jár ilyen esetben a gyed, ha amikor megszületik a baba akkor pont fennáll a munkanélküli. Bár ezt lehet rosszul tudom...
2012. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja és nekem is volt előtte folyamatosan munkaviszonyom. Tehát az időm meglenne a gyedhez.

Első voltam.

2012. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Táppénzt biztosan nem. A többit szerintem igen, ha valamennyi időn még belül vagy. Utána kellene nézni a törvényben, minden évben változik.
2012. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha 2 hónapja munkanélkülin vagy, akkor még max. egy hónapig jár - vagyis a szülésig biztosan nem tart ki. Így sem tgyás sem gyed nem fog járni.


A táppénz alapból nem jár, lévén, hogy a táppénz keresőképtelenség miatt járó ellátás, és ha nincs munkaviszonyod, akkor nem keresel - ergo a munkából nem esel ki...


Sajna ha nem találsz új munkát, akkor gyest és csp-t fogsz csak kapni.

2012. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a munkanélküli alatt szülnél akkor járna gyed is, tgyás is. De valószínűleg nem fog addig kitartani, hiszen 1 hónapod van a munkanélküliből.

Így majd egyszeri anyasági egyszer, aztán gyes + csp minden hónapban, ami járni fog.


Táppénzről nem tudok.

2012. márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én munkanélküliről mentem szülni, nekem jár a tgyás és gyed. De munkanélküli alatt kell szülni,s maradni kell pár napnak, amikor a tgyás lejár visszamész munkanélkülire, s utána igényelni kell a gyedet, de mivel már csak 3 hónap a munkanélküli, igy jobban járnál, ha találnál munkát. Mert akkor csak az egyszeri anyasági + gyes+családi fog járni
2012. márc. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!