Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerekem megbetegszik és...

Ha a gyerekem megbetegszik és itthon kell vele maradnom, akkor kitől kell igazolást kérnem, hogy táppénzre mehessek? A gyerekorvostól vagy a sajátomtól?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
most ezt komolyan kérdezed? számodra nem egyértelmű a válasz?
2012. márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A gyermekorvostól kell kérni az igazolást.
2012. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Képzeld, komolyan kérdezem. Ugyanis lehet, hogy a gyerekorvos ad egy papírt, amivel még el kell mennem a saját orvosomhoz, hogy kiírjon, de az is lehet, hogy a gyerekorvos is kapásból kiír. Amúgy rendes tőled, hogy hozzászóltál, de ezzel az erővel akár a kérdésemre is válaszolhattál volna.
2012. márc. 5. 09:54
 4/8 A kérdező kommentje:
9:52-es, köszönöm!
2012. márc. 5. 09:55
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hála isten megtehettem, hogy ne kelljen dolgoznom a gyerek mellett, így nem is volt szükségem táppénzre.
2012. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kiírhat a háziorvos is! Sőt, ha esetleg lesz olyan, hogy a férjed megy táppénzre, akkor egyszerűbb neki ha a felnőtt doki írja ki (egyszerűbben számolják el kevesebb nyomtatványt kell a melóhelyen kitöltenie)
2012. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Nekem a melóhelyen semmilyen nyomtatványt nem kell kitöltenem :o)

Mikor elviszed a gyerekorvoshoz, akkor ő kérdezi meg, hogy kérsz e táppénzt, és mikor vissza kell vinned a gyerkőcöt, vagy mikorra kiírja, akkor kapod meg a táppénzes papírt. Egyébként ugyanolyan rózsaszín, mint a rendes felnőtt táppénzes papír.

Figyelj arra, hogy ha hétvégén is dolgozol (akár csak néha is) akkor végig kérd addig a napig, amíg tényleg nem mész dolgozni.

Én folyamatosan beteg vagyok december óta, most pl. saját jogomon vagyok itthon, nem kértem a gyerekorvostól, pedig a fiammal vagyok mostmár, én már jól vagyok. Majd a párom fog felváltani a héten, én megyek dolgozni, akkor ő fog kérni két napra a gyerekdokitól papírt.

Összesen egy évben 84 nap jár a gyerkőc jogán mindkettőtöknek összesen. Hogy hogy osszátok be, azt rajtatok múlik. Ha nem vagy beteges, és olyan a dokid, akkor kérhetsz tőle is, mert a 15 nap táppénz jobban fizet, mint a gyerkőc jogán lévő betegszabi. Nálam már kifújt a 15 nap is, úgyhogy nekem már mindegy is...


Szóval nem, nem kell két dokihoz menned a táppénzes papír miatt.

2012. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös, és ez mégis ki a fenét érdekel?
2012. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!