Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Anyós-férj kérdés! A...

Anyukák! Anyós-férj kérdés! A Ti férjetek elmegy az anyukájához holnap, nőnap alkalmából megköszönteni az édesanyját ha nem a szomszédban lakik?

Figyelt kérdés

Vasárnap nálunk voltak anyósék, unokát ünnepelték. Másnap, hétfőn mi mentünk hozzájuk, mert apósnap volt szülinapja. Tegnap este mondta a férjem, hogy csütörtökön is mennie kell virágot vinni anyukájának nőnapra, mert különben megsértődik, meg szerintem a férjem is menni akar, őt így nevelték.

A szomszéd városban laknak, nyugdíjasok, ingyen utazhatnak, nekünk kb 2000 Ft a benzin, de ha busszal megy a férjem, akkor is alig kevesebb, és akkor meg az egész napja rámegy.

Nem állunk jól anyagilag, nincs munkája, mindig megbeszéljük, hogy spórolunk, de erre azt mondja, hogy majd..

Szerintetek normális ez így? Miért nem köszöntötte fel hétfőn, ha már ott voltunk?

Én kértem, hogy jöjjenek akkor ők, de a férjem szerintem nem meri megmondani az anyukájának, még mindig tart tőle.


2012. márc. 7. 09:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ment amíg meg nem halt az anyósom, és most is megy, pedig nem itt van a temető, rengeteg hitelünk van, szar az anyagi helyzet, de én úgy gondolom igenis menjen!! Anya vagyok én is, és igen is a sok törődést már máshogy nem nagyon tudja meghálálni, ezzel a gesztussal nagyon szépen kifejezi, hogy tiszteli az anyját, holnap lesz a napja, az az igazi!!Próbáld más szemszögből nézni.
2012. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg beszéld meg a férjeddel, hogy szeretnéd, ha meghívná őket erre a napra, hogy az unokával együtt köszönthessék fel a nagymamát. Ezért a férjed sem sértődhet meg:)
2012. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Osztom az első véleményét. Az anyósom a férjem édesanyja. Az a minimum, hogy beszalad (mégha kerülő is) egy szál virággal. 65 km-re lakik tőlünk.
2012. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

"Anya vagyok én is, és igen is a sok törődést már máshogy nem nagyon tudja meghálálni"


Erre van az anyák napja, most pedig Nőnap lesz


Ha nektek az a 2 ezer forint megterhelő akkor mond neki, hogy ne menjen, majd a legközelebbi alkalmával bepótolja, esetleg most hívja fel

2012. márc. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nálunk tök más a helyzet. Én unszolom a férjemet,h. ugyan legalább hívja már telefonon és köszöntse fel. A születésnapját,névnapját is én figyelem,h. el ne felejtődjön mert a férjemet nem érdekli. :O Mondjuk anyósom alkoholista még mindig és anno ezért váltak el a szülei stb...szóval ez is ennek az oka de mindegy mert szerintem amúgy se nagyon lenne képben a férjem. A lényeg,h. én nem sértődnék meg ha engem "csak" telefonon köszöntenének fel (főleg egy jelentéktelen nőnapon). Pedig én is anya vagyok és pont ezért nem akarnék felesleges kiadást a gyerekemnek.
2012. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A férjem ha fontosnak találná elmenne, de ez a nőnap egyáltalán nem érdekli. Anyák napján felköszönti, de most nem megy. De ha a férjed szeretne, engedd. Sosem szabad ilyenekben közéjük állnod. Gondold el, ha majd a te gyerekedet nem engedi a párja hozzátok...
2012. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Anyák napján a férjem sem hagyja ki a dolgot, de a nőnap egyáltalán nem érdekli. Én is csak azért kapok tőle virágot, mert én szólok, hogy a munkahelyén a közvetlen kolléganőinek vigyen, s akkor már nem hagy ki engem sem. :-) De amúgy tutira elfelejtené. :-) Ő már csak ilyen.

Nagyon pocsék anyagi helyzetben szerintem nem kellene rohangálni. Mi nem állunk rosszul, de max. fel fogja hívni a férjem az anyját (már ha figyelmeztetem, el ne felejtse), amúgy 200km-re lakik, egy nőnap miatt semmiképp sem rohangálunk.

2012. márc. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. márc. 7. 10:34
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyszer mi is anyósok leszünk :)...Te mit szeretnél majd??


Persze megértem,hogy pénzbe kerül stb.

De ez olyan "apró" gesztus ,ami a másiknak óriási öröm,szerintem!

2012. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ebből szerencsére nincs probléma. 2 hetente megyünk anyósomékhoz, mindig utólag köszönti fel a férjem, de így van ez a születésnapokkal, névnapokkal is. A napján felhívja telefonon, amikor meg személyesen találkozunk, felköszönti egy virággal.
2012. márc. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!