Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Anyós-férj kérdés! A...

Anyukák! Anyós-férj kérdés! A Ti férjetek elmegy az anyukájához holnap, nőnap alkalmából megköszönteni az édesanyját ha nem a szomszédban lakik?

Figyelt kérdés

Vasárnap nálunk voltak anyósék, unokát ünnepelték. Másnap, hétfőn mi mentünk hozzájuk, mert apósnap volt szülinapja. Tegnap este mondta a férjem, hogy csütörtökön is mennie kell virágot vinni anyukájának nőnapra, mert különben megsértődik, meg szerintem a férjem is menni akar, őt így nevelték.

A szomszéd városban laknak, nyugdíjasok, ingyen utazhatnak, nekünk kb 2000 Ft a benzin, de ha busszal megy a férjem, akkor is alig kevesebb, és akkor meg az egész napja rámegy.

Nem állunk jól anyagilag, nincs munkája, mindig megbeszéljük, hogy spórolunk, de erre azt mondja, hogy majd..

Szerintetek normális ez így? Miért nem köszöntötte fel hétfőn, ha már ott voltunk?

Én kértem, hogy jöjjenek akkor ők, de a férjem szerintem nem meri megmondani az anyukájának, még mindig tart tőle.


2012. márc. 7. 09:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az én anyósomék a város máris felén laknak, és vasárnaponként ott ebédelünk, akkor lesz felköszöntve. Nagyon jó a kapcsolat, férjem imádja őt, és lehet hogy máshogy is meg tudja hálálni azt a sok törődést, mert anyósom nem igényli, hogy naponta rohangásszunk, benzinezzünk, munka után mászkáljunk hozzá, felhívjuk persze, hétvégén lesz a nőnapi buli. Jah, én is akkor kapom az ajándékom. Ennyi.
2012. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nálunk 300 km-re van anyós, így nem tud csak úgy átruccanni. :)

De ha közelebb lennének, biztosan menne, sőt, én is mondanám, hogy menjen. Az anyukájáról van szó!

A férjem az én anyukámhoz megy holnap, sajnos a temetőbe kell már a virágot vinnie. És én éppen ezért ragaszkodom ahhoz, hogy minél többször hívja fel anyukáját, ha úgy van időnk, menjünk hozzájuk. Mert anya csak egy van az életben, és ha őt elveszítjük, akkor már nem lesz ugyanolyan semmi az életben. Vigyen csak virágot a férjed az anyukájának! :)

2012. márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
mi 2 hetente megyünk anyuékhoz,anyósékkal élünk.7végén minden hölgyet megköszöntött a családunkban nőnap alkalmából a férjem,csak persze engem nem,én majd szerintem holnap jövök(ha nem felejt el)
2012. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem "ünnep".A férjem az ilyen kötelező dolgokat utálja(egyedül az Anyák napját tartja),ám spontán meg szokott lepni bennünket(a családot:anyós,szüleim,én,gyerekek)
2012. márc. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nálunk is úgy van ahogy a 10-es válaszoló írta, a napján telefon, és a találkozásnál pedig személyes köszöntés.

Ezért furcsa nekem ez a "mindig az ünnep napján kell menni" hozzáállás.

Persze az is hozzátartozik, hogy nem vagyok jóban anyósékkal, mert megpróbálta a férjemet módszeresen elmarni mellőlem, de én álltam a sarat.

Na meg, nekem az előző Házasságomból van már két lányom, ezért is nem akarták, hogy mellettem kössön ki a férjem. Egyszer majdnem nem jött el a férjem egy utazásunkra, mert húsvétra esett és meg kellett volna locsolnia az anyukáját. Ez annyira borzasztó! Utána persze én voltam a fekete seggű, mert "nem engedtem" locsolkodni menni a fiát.

Persze, hogy elengedem, menjen csak nyugodtan, én nem állok közéjük, csak kíváncsi voltam, hogy melyik a megszokottabb, a nálunk vagy a férjeméknél lévő szokás.


Hogy panaszkodjak, nagyon unalmas velük lenni, azért nem akarok holnap én is menni, a héten már kétszer találkoztunk bőven elég volt. Csak ülünk a néma csöndes szobában és nem beszélgetünk semmiről, semmi témájuk nincs, ha felvetek valamit, az a válasz, hogy ..tényleg...hmmm,....nahát,....értem. A férjem az első percben elalszik náluk, én pedig szenvedek:( Jaj, pedig biztos mennek kell a kislányunkkal, hogy após adhasson nekünk is virágot.


Egyetértek az "ez nem anyák napja" válaszolóval, szerintem is túlzásokba esnek néhányan ilyenkor és kikövetelik a nekik járó virágot. ( itt az anyósomra gondolok)


Tudom, hogy én is leszek anyós, és szerencsére itt az ellenpélda, hogy milyennek nem szabad majd lennem. Amúgy nekem 3 lányom van, így ez a fajta viszálykodás nálam nem lesz, ez a fiús anyukákra jellemző.

2012. márc. 7. 15:55
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem érthető dolog,ha nincs pénze az embernek,és nem köszönti meg valaki Nőnap alkalmából az édesanyját,anyósát... Nálunk még az anyák napja is elmarad,mi is messze lakunk,nekünk 2000-nél jóval többe kerülne elmenni a szülőkhöz- mind a kettőnké elég távol lakik. Egyedül a Párom Mamája lakik közel,de anyák napját nem szoktunk köszönteni,csak születésnapra,névnapra szokott egy bonbont kapni. Karácsonyozni sem szoktunk. Még egymásnak sem. Mi is az anyagi helyzetünk miatt nem köszöntünk meg senkit. Szerencsére nagyon megértő a Dédi is,nem csinál belőle ügyet! Ő is szerényen él,Ő sem tud az unokájának,dédunokáinak venni semmit,ha pl szülinap van- ilyenkor a dédunokája tortájából szoktunk vinni egy szeletet Neki is :-)


Nehogy azon a flancos virágon múljon már a jó viszonyotok Anyósodékkal!! Mellesleg ha már nem akkor köszöntötte meg ,amikor ott voltak,akkor hétfőn adhatott volna fel egy szép képeslapot,ezzel szerintem Anyósod felfogta volna,hogy igen,gondol az anyjára a Férjed,de ugyan akkor nem is kellene nagy kiadásokba verni magatokat....


Üdv: 3 lányos

2012. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát nálunk se ad a férjem az anyjának virágot nőnapra. Anyák napjára kap tőle, neki az anyja úgy van vele...


Nem azt mondom, hogy úgy sajnálnám, de azért, mikor a drága jó embernek munkája sincsen, akkor azért üljön már le a seggére és ne autókázzon hetente kétszer a szüleihez, mindegy milyen alkalom van. Ott a telefon! Ha több ünnep van, akkor meg mikor egyre mentek, akkor tudja le az összes köszöntést, ha olyan fontos személyesen.


Érdekes, nekem az én saját családom szokta mondani, hogy örülnek, ha jövünk, de ilyen benzinárak mellett nem sértődnek meg, ha kihagyjuk a születésnapokat stb.

2012. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!