Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fognak manapság mindent...

Miért fognak manapság mindent a szülők az életkori sajátosság számlájára?

Figyelt kérdés

Életkori sajátosság, hogy 3 évesen rugdossa a másik gyereket, életkori sajátosság, hogy mindenkibe belecsíp, ha valami nem tetszik, még csak ötéves, persze, hogy ordít mindenért, és sorolhatnám.


Miért nem lehet azt a gyereket KÖVETKEZETESEN nevelni, és nem mindent elnézni? Döbbenetes nagyon sok szülő hozzáállása.


2012. márc. 7. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Eletkori sajatossag ilyen baromi jo kerdeseket feltenni?

Szerintem te vagy a dobbenetes!

Egy 3 eves kislany anyukaja

2012. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akinek nem inge, nem veszi magára, de látom, nálad telitalálat :)
2012. márc. 7. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Igen, vannak életkori sajátosságok, a rugdosás, a hiszti, a dacolás, a miért korszak stb. Az nem mindegy, hogy ki hogyan kezeli ezt a gyerekénél. Vannak, akik igyekeznek valóban következetesen nevelni, a többi meg köp rá, és ezzel a szöveggel takargatja a gyereke neveletlenségét.

Egyre több szülő jön rá, hogy a bazi nagy liberális nevelés sem teljesen jó, pont a mi korosztályunk igyekszik lavírozni a poroszos és a liberális nevelési elvek között, néha jól döntünk, néha nem.

Van szülő, aki veszi a fáradtságot és nevel, és van, aki nem. Remélem, az előbbiből több van.

2012. márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És aztán sorra jönnek a "nem bírok a kétéves gyerekemmel", az "ötévesem a fejemre nőtt", "mit tegyek, mert az óvodában állandóan panasz van rá".


Egy gyereknek ésszerű korlátokra van szüksége, akkor is, ha könnyebb homokba dugni a fejet.

2012. márc. 7. 21:14
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Jó a kérdés és elsőnél tényleg betalált:)

Szerintem sem életkori sajátosság a mások rugdosása,csipkedése és a hiszti.

Egyszerűen arról van szó, hogy fejlődik a gyermek, kinyílik a kis "csipája" rájön, hogy van akarata, amint mint egy kis vadóc csikó elkezd érvényesíteni.Na ezt kell korlátok közé tenni, helyes mederbe terelni következetes neveléssel.Én is ezt gyakorlom:)

És bizony van, hogy ennek keretén belül kap 1-1 fenekest kisfiam, amikor nagyon elmegy az utolsó határig...persze ezért a véleményemért mindig megkapom itt a 0%ot,amit már nagyon megszoktam:)De nem érdekel, mert én nem szeretném, hogy fiam a bevásárló központ közepén földhöz vágja magát és tomboljon...pedig ez nem ritka manapság, és ahogy írod, bizony már sok 5 éves az anyja fejére nőtt.

2012. márc. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

olvass már egy kis gyereklélektant vagy fejlődéslélektant, aztán utána gyere vissza


bizony életkori sajátosság volt, hogy a 1,5 évesem harapott csípett dühében, én pedig mindezt elnéztem neki, nem ütöttem vissza, nem ordítottam, hanem vettem a fáradtságot és utánaolvastam ennek, hogy ugyan miért van, és megtudtam hogy azért mert 1,5 éves, fejletlen az idegrendszere, nem tudja kontrollálni még a dühét, szándék még nincs benne, tehát nem azért teszi hogy engem bántson, hogy direkt bosszantson, hogy rossz legyen, hanem azért mert 1,5 éves,

és láss csodát, 1-2 hónap alatt elmúlt, most 2,5 éves, egy áldott jó gyermek, és még soha, semmiért nem kapott ki


ajánlom figyelmedbe ezen az oldalon egy pszichológus édesapa válaszait, nagyon hasznosak!!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

2012. márc. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

No, azért én érzek némi igazságot a kérdésben. Persze, hogy vannak életkori sajátosságok, de való igaz, hogy sok szülő ezek mögé bújik a magatartási problémák felbukkanásakor. Ugyanis vannak olyan mértékű gondok, amelyek már nem írhatók szimplán a lelki fejlődés számlájára. A címben írt példák pontosan ilyenek.

5 és 3 éves gyerekeim vannak, pedagógus vagyok, tehát tapasztaltam egy s mást, és tanultam fejlődéslélektant.

2012. márc. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!