Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden forintot sajnálok...

Minden forintot sajnálok magamtól, normális ez? Férjem már totál kivan tőlem:- (

Figyelt kérdés

Mióta fiunk megszületett, 17 hónapja, én magamnak semmit sem vettem, de egy darab csokit sem, mindig arra gondolok, hogy azt a pénzt inkább rá költöm.Ha bemegyünk egy ruhaboltba férjem megy az ő részlegére én meg a gyerek részlegre, eszembe sem jut megnézni a női ruhákat...

Azért azt hozzáteszem, hogy az anyagi helyzetünk nem éppen a legrózsásabb,nagyon meg kell néznünk mire adjuk ki a pénzt.De ezen nem aggódunk, lesz ez jobb is.

A lényeg, hogy tegnap meglepett férjen egy fülbevalóval, aminek nem tudtam igazán örülni, pedig "csak" 2500 ft volt.Erre kiakadt...és meg is értem csak nekem meg mindig az jut eszembe, hogy fiamnak nincsen olyan nagyon sok játéka, mert ugye a mai játékok elég drágák...vannak autói,építős,formabedobós, húzós meg sok könyve,amiket nagyon szeret, de mikor boltban vagyunk mindig az van bennem, hogy de jó lenne ezt is azt is megvenni...tudom hogy ez nagyrészt marketing de akkor is.

Most olyan rosszul érzem magam:(


2012. márc. 9. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig időnként magadra is kellene gondolonod és meg kellene magadat ajándékozni, mert a - reklám szóhasználatával élve - megérdemled. Alakíts ki egy arányt: néha a férjednek, néha a kisfiadnak, néha magadnak. Annál is inkább tedd ezt, mert a férjed is helyeselné. Nehogy az legyen a vége, hogy egy magát teljesen elhanyagoló, önfeladó, megsavanyodott feleséget kelljen a férjednek elviselnie. Ez csak egy darabig menne.
2012. márc. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Anyából vagy, ez ilyen anyag... :) A férjed megbántottad, ezt helyre kell hoznod, örömet akart szerezni, kényeztetni. Ami a játékokat illeti... a fiamnak sok van, de igazán csak néhánnyal játszik, nekünk anno töredéke sem volt, de nem a tárgyakon, hanem a fantáziájukon van a lényeg. Emiatt ne érezd rosszul magad, örülj a fiadnak, a férjednek, vigyázz a Családra :)

Sok boldogságot :)

2012. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetek őszinte? Szerintem butaság, amit csinálsz. Nem azt mondom, hogy a gyerek helyett magadra költs mindent, de őszintén szólva én is kiakadtam volna a férjed helyében.

Ráadásul nem attól leszel jó anya, ha magadtól sajnálsz mindent, hanem ha megfelelő mintát mutatsz, megfelelő értékeket nevelsz a gyermekedbe. A gyerekek meg nem a 28. játéktól lesznek kiegyensúlyozottak, és boldogok, hanem ha szeretik őket, és az őt nevelő, körülvevő felnőtteken is azt látja, hogy ők is boldogok.

Ezért meg le fogsz pontozni, tudom, de kikívánkozik belőlem: Kicsit olyan érzésem van, hogy most azt várod, hogy itt agyon dicsérjünk, hogy mindenről lemondasz, és milyen szuper anyuka vagy. Szerintem pont nem ettől leszel szuperanyu, de ez csak az én véleményem... :)

2012. márc. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép gondolat, hogy a gyereknek legyen meg mindene. De! Gondolj bele, hogy milyen jelleme lesz egy olyan embernek, aki világ életében azt tapasztalta, hogy ő az első, mások igényei nem fontosak, ő mindent megkaphat. Sőt ez már jár neki.


Nem teszel vele jót neki sem, önzővé neveled. Az örömöt pedig hagyd meg a férjednek, hogy adhat neked valamit.

2012. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ismerős.

Belém lett nevelve, hogy mindegy milyen, az ára a lényeg, és ez nagyon megmaradt. Pl ez összeg fölötti ruhát már nem veszem meg magamnak, hiába kéne, valahogy nem megy.

Na de a gyerekeknek. Ők mindent megkapnak (ésszerű keretek között), nem érdekel mennyibe kerül. Na itt nem a játékokra gondolok, nincsenek elkényeztetve, hanem ruhákra, fejlesztő eszközökre, legjobb minőségű kajára stb.


Párom már párszor mondta, hogy ne akkor keresgéljek már magamnak ruhát, mikor lefoszlik már rólam a nadrág, meg leválik a cipőm talpa. Igazat adok neki, ami tényleg kell, megveszem, de első a gyerekek.

Múltkor is elmentem a fiammal ruhákat venni, neki kellett több minden, párom mondta, hogy magamnak is vegyek ám valamit. Hát örültem, hogy a fiamnak megkaptunk mindent, hazajöttünk. Szabályosan veszekedett velem. Mondtam, majd máskor. Azóta húzom, lassan jön a jó idő, majd akkor.

Igaz, hogy nem dúskálunk a pénzben, de néha egy póló, egy nadrág, valami, beleférne.

2012. márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gyerekek voltunk, anyukám mindig a csirke hátát ette, meg a saláta szélső sötétebb leveleit, és még sorolhatnám a példákat kaja, ruha, bármi terén. Azt mondta nekünk, Ő így szereti. Elég sokára jöttem rá, hogy dehogyis ezek a kedvencei, nekünk tartogatta a jobb falatokat, a vastagabb takarót... És ahogy ennek tudatára ébredtem, szégyelltem magam, hogy anyu miattunk nélkülözött, mert olyan is volt, hogy ha rosszul állt anyagilag, vacsora nélkül feküdt le. A mai napig rossz érzéssel gondolok vissza ezekre a dolgokra.

Én más másként nevelem a gyerekeimet. Persze az én kezem is feléjük hajlik jobban, de azért gondolok magamra is. Kevés ruhát veszek, de azt megválogatom, hogy milyet. Jól kombinálható legyen és tartós, ezek a fő érvek vásárláskor. És bizony előfordul, hogy vásárláskor bedobok egy csokit, vagy ünnepre meglepem magam egy jó könyvvel.

Szerintem a gyerekeknek az elejétől fogva azt kell tanítani, hogy nem minden az övék, osztozniuk kell, meg kell tanulniuk lemondani dolgokról. És igen, néha a szüleik javára.

A fülbevalóval meg tényleg butaságot csináltál. Azzal, hogy nem örültél neki, megbántottad a férjedet. Azt sugalltad neki, hogy felesleges volt, és nem járt neked. Miért akarod "belenevelni", hogy így kezeljen?

Írom mindezt 5 gyerekes anyaként, egy olyan családból, ahol szintén nagyon oda kell figyelni a kiadásokra.

2012. márc. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én is ezt csináltam régen aztán meg elértem hogy beszólt a férjem(ex)hogy nincs másik felsőd?mert szégyelte hogy a barátai előtt egymást követő két napon ugyanaz a pulcsi volt rajtam.Azóta is sokszor eszembe jut pedig már rég nem vagyunk együtt.De legalább nem sajnálom már magamtól a pénzt.
2012. márc. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, senkit mindenkit felpontoztam:)

Egyáltalán nem arra vártam, hogy megveressétek a vállam, hogy "szuperanya" vagyok amiért nem költök magamra.

Inkább pont azt akartam magma megerősíteni a válaszok által, hogy a férjemnek van igaza és hogy nem szabad így viselkednem.

Mert ma reggel is még volt egy kis rossz érzésem mikor ránéztem a fülbevalóra, azért tettem fel a kérdést, hogy olvashassam más anyák véleményét,akik esetleg "helyrepofoznak"kicsit:)Azt akartam, hogy az az oldal erősödjön kicsit bennem, ami azt mondja, hogy nem baj ha én is kapok.

És tényleg nem a 86. játéktól fog fiam jobban fejlődni:)

köszönöm nektek:)

2012. márc. 9. 09:43
 9/12 A kérdező kommentje:

upsz, kicsit félreírtam...mindenkit felpontoztam:)


utolsó előtti ez nagyon így van!!ne azt érezze a gyerek, hogy nekem miatta rosszabb!

2012. márc. 9. 09:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor bocsánatot kérek :) :) Nem akartalak megbántani, és ezek szerint rosszul is gondoltam. 3. vagyok :)
2012. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!