Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kapnak kevesebb pénzt a...

Miért kapnak kevesebb pénzt a GYED-es anyák? Lehet tenni valamit ellene? Meddig?

Figyelt kérdés
Én 10 ezerrel, barátnőm 12 ezerrel kapott kevesebbet. Én amúgy is csak 65 ezer GYED-et kaptam, most így már csak 55 ezret. Pedig nálunk apa kapta az adójóváírást, nem én:(
2012. márc. 9. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Te nem hallgatsz híreket? Már hetek óta megy, hogy mivel nincs adójóváírás, kevesebb lesz a gyed is, ezért találták ki a kompenzációt, annak az igénybevételéhez viszont küldenek papírt. Ha nem kaptál reklamáld meg.
2012. márc. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy nem te kaptad az adójóváírást. Akkor sztem kérdezd meg onnan, ahonnan kapod, miért kevesebb.
2012. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nézd meg az oep honlapját, ott találsz kitölthető nyomtatványt, amelyen a kompenzációt igényelheted. májusig lehet benyújtani
2012. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
adójóváírást mindketten kaphattok, nem csak apa. nem a családi adókedvezményre gondolsz? az adójóváírást vonták meg, azért kevesebb tízezerrel. de kérheted a kompenzációt.
2012. márc. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

rámentem az OEP honlapjára, és megtaláltam. ki is fogom tölteni amint tudom. köszönöm az összes választ.

amit még nem tudok (ciki,nem ciki, ez van): mi az az adójóváírás? a kérdésembe tényleg ez szerepelt, pedig a cs.-i adókedvezményre gondoltam.

az amikor kapok pénzt az adózás után? csak mert azt se kaptam:(

2012. márc. 9. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!