Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha az egész...

Mit csináljak, ha az egész család az anyósom nevét akarja a születendő lányomnak?

Figyelt kérdés
Másfél éve halt meg az anyósom, akit Margitnak hívtak. A férjem és főleg az ő rokonsága erőlteti ezt a nevet, amit én nem akarok. Mit tegyek? amúgy nekem a kedvenc a Boróka, Stefánia, és a Sára.

2012. márc. 9. 18:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztosan nem adnám! Nem értem miért kéne Neked ezt a nevet adni, ha egyáltalán nem tetszik. Kapja meg esetleg második keresztnévként, de ne így szólítsátok. A Te gyermeked és nem a férjed családjáé elsősorban. Olyan nevet válasszatok ami mindkettőtöknek tetszik!
2012. márc. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
100%
Ötletem nincs, de rettentően sajnállak. Próbálj meg velük szembeszállni! Sok sikert, kitartás!
2012. márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Megoldás. ha a szülőszobán más nevet diktálok be az anyakönyveztetőnek? Mert így is én vagyok a rossz, hogy nem tisztelem az anyósom emlékét. De ehhez minek a név?? olyan maradi felfogás :(
2012. márc. 9. 18:33
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

Persze, olyan nevet mondhatsz a szülőszobán, amilyet csak szeretnél, úgyis tőled fogják kérdezni. De azért szerintem jobb lenne ezt előre tisztázni, nehogy utána legyen családi balhé.

Én is azt javaslom, hogy egyezzetek meg abban, hogy második keresztnévként kapja anyósod nevét, akkor tiszteletből megkapta, örülhet a család, viszont első névként kap egy nektek tetsző nevet is, amin szólíthatjátok.

2012. márc. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Van egy baráti család, ahol az egyik félnek az édesanyja halt meg, a másik félnek az édesapja. Két gyermekük van, egy fiú és egy lány. Mindkét gyermek megkapta MÁSODIK névként az elhunyt nagyszülők nevét. Ez szerintem nagyon kedves gesztus és méltó emlék, mégis nekik tetsző nevet adhattak a gyerkőcöknek.

Viszont lehetnek olyan körülmények, hogy nem fogod tudni a szülőszobán te mondani a nevet, úgyhogy erre ne készülj! Tőlem se kérdezte senki, mivel császároztak és el voltam bódulva teljesen (nem altattak, de nem voltam teljesen magamnál), úgyhogy a férjemet kérdezték!

Egyezzetek meg előre!

2012. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
És még annyit, hogy a névválasztásba mindenki bele akar szólni, de semmi közük hozzá! Én még a saját szüleimnek sem engedtem meg, sőt, nem is tudta senki, hogy mi lesz a név! Csak akkor tudta meg még a család is, miután megszületett a gyerek.
2012. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Te és a férjed döntitek el h mi legyen a gyereketek neve, másnak ehhez semmi köze. Milyen hülyeség már h az legyen a gyerek neve...én tuti h nem mennék bele, akárki akármit mond. Ha úgy érzed második névként adhatod, csak nehogy az legyen h azon fogják hívni. Akármilyen névről is van szó.

Nekem egyébként tetszik a Sára, az ikertestvéremet is így hívják. Boróka is jó, a Stefi nem tetszik.

2012. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretném a helyedben, hogy az elhunyt anyósom nevét kapja a kislányom. Megértem, hogy a férjed az édesanyja emlékére szeretné, de mégis...akkor sem szeretném.

Én ragaszkodnék ahhoz, hogy egy másik nevet kaphasson a kislány.

Keresztségben akár választhatnátok neki Szent Margitot védőszentként, akkor kaphatná a Margit nevet a nagymama emlékére. De anyakönyveztetni én sem engedném.

2012. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom ésszerűen megbeszélni a férjemmel, még abba is belemegyek hogy a második keresztneve legyen, de semmiképpen sem az első.
2012. márc. 9. 20:38
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Mikor születik? szerintem se engedj.

az én lányom is Boróka ;)

majd légyszi írd meg mi lett!

2012. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!