Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nálam hiszi a család,...

Csak nálam hiszi a család, hogy unatkozok egész nap otthon a babával?

Figyelt kérdés
Egyre másra kapom a megbízásokat, hogy ezt vagy azt intézzek el, és nehezemre esik, mert épp nem úgy terveztem a napot. És ha vonakodok, kapom a nagy kerek szemű csodálkozásokat.
2010. ápr. 1. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Nálunk inkább fordítva van, nem nyaggatnak mert tudják hogy néha babával nem olyan egyszerű. A kérdésedről inkább az jutott eszembe, hogy a férfiak ilyenek, én régebben úgy éreztem hogy a férjem azt hiszi hogy hawaii-ozunk idehaza a lányommal, aztán egyszer kiborult a bilim és elmagyaráztam hogy néha nem fenékig tejfel a gyed ideje és nem csak tettyegetem a valagam magyarán szólva...
2010. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, anyám és anyósom?! Ők még menni mindent elintéztek gyerek mellett... kertjük volt, állatok.
2010. ápr. 1. 13:48
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Az idősebb korosztályban sajnos sokszor van egy ilyen dac, hogy ha ők végiggürcölték a fiatalságukat, akkor nehogy már a mostani fiatalok meg kényelmesen előre tervezgessék a napjukat. Én is akárhányszor elfáradok valamiben, megkapom, hogy bezzeg ők az én koromban reggeltől estig túlóráztak, utána még főztek, takarítottak, mostak (nem automata géppel), a gyerekeket ellátták, és mégsem fáradtak el. Néha azt gondolom, hogy régen egyszerűen magasabb volt az emberek tűrőképessége. Vagy csak nagy úr volt a muszáj. Mi azért már kényelmesebb élethez vagyunk szokva.
2010. ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem, másnál is van ez így... :(

Sokan elfelejtik, hogy a gyereknevelés nem csak arról szól, hogy megeteted, vagy tisztába rakod. Sokszor még arra sincs idő, hogy egy kényelmeset... a wc-n :) már bocsi a kifejezésért.

Ne foglalkozz ilyen dolgokkal, engedd el a füled mellett, és úgy intézd a napod, ahogy amúgy is tennéd. Ha belefér a plusz ügyintézés, akkor vállald be, amúgy nem kötelező.

És ne feledd, szeretnek téged,nem rossz indulatból csinálják.

K.

2010. ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Nálam csak az egyik nagymamám gondolta így a családban, mert ő volt az, aki két naponta kérte, hogy vigyek neki valamit, vagy intézzek neki valamit meg hasonlók, miközben a város másik végén lakik, és nincs autóm, a buszok meg eléggé lehetetlenül járnak mifelénk. Nem arról van szó, hogy nem segítek szívesen, de ő állandóan kitalált valamit, amit egyszerre is el lehetett volna intézni, de ő inkább napi adagokban mondta. Egyszer megkérdeztem, hogy ezt vagy azt miért nem mondta legutóbb, mert már akkor is tudta, és az volt a válasza, hogy jaj, úgyis ráérsz egész nap, akkor meg nem mindegy? Hát nagyon nem volt mindegy. Rajta kívül a főbérlőim hitték ezt, nyugdíjas házaspár, és naponta becsöngettek, hogy jöttek velem beszélgetni, hogy ne unatkozzak annyit itthon. Plusz egy-két barátnőm volt még ebben a hitben, akiknek még nem volt gyerekük. Ők mindenféle kérdés nélkül beállítottak sokszor, hogy na akkor most menjünk ide vagy oda. Mondtam pl. hogy bocs, most nem jó, éppen főzök, vagy éppen ablakot pucolok, akkor legyintettek rá, hogy úgyis ráérek még azt megcsinálni. Csak arra nem gondol senki, hogy ha minden alkalommal betalálnak valamivel, akkor sose érek rá semmire. Mondjuk örültem neki, hogy keresnek, meg nem felejtettek el, csak ezt a "te úgyis ráérsz" szöveget nagyon nem bírtam.
2010. ápr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

:D Nálunk is ez volt! De én kineveltem a bandát, többemberes babám van, néha nehéz volt egyedül és még bosszantsanak is.


Én fogtam a gyerekem (fájt a szívem, de megtettem) aztán odaadtam az aktuális nyávogónak. Nesze, gyerek, pelus, kaja, csináld végig a 24 órát.

Hát anyukámat már kora délután verte a víz, hogy nem igaz milyen nyüzsi a lányom, és hogy bírom idegileg, és még mellette a háztartást is.

A férjem :D Nos külön paródia. Rendesen végigürizte a 24 órát, de azóta egy szó nélkül segít a takarításban, ruhaleszedésben, sőt a konyhában is rábízhatok néhány dolgot (aprítás)stb

Anyósom azóta nem jön :D 10 percet bírt ki a babucival akinek épp rossz napja volt és torka szakadtából üvöltött, ráadásul be is kakilt szép nagy adagot :)

2010. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hehe, ez nem rossz ötlet :D
2010. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Ne is mond,multkor en is kiakadtam.

Kulfoldon elunk es skypon tartjuk a kapcsolatot a csaladjainkkal.

Multkor ir skypon a sogornom a ferjem legkissebb huga aki 18 eves es kozepiskolas.

Azt irja:Mi van,ha en nem kereslek titeket akkor mar nem is beszelnenk egymassal?

Erre en:Hat te sem sokszor keresel kedves.

Erre o:De hat neked meg mindig tobb a szabadidod mint nekem.

Na erre kiakadtam.

Mondom neki:Haztartast vezetek,fozok-sutok,takaritok,mosok,mosogatok,ellatom a 9 honapos kisfiamat,bankba,vasarolni jarok,setalni viszem a gyereket es este kimerulten agyba rogyok.

Egy 18 eves lanynak mi az a sok minden amit csinalnia kel???Tanulni es ennyi.Ez a dolga!

Jol kiosztottam pedig nem szokasom de neki akkor nagyon sikerult felpiszkalni az idegeimet.

Egy napig biztos oda tennem az ilyet,hogy megtapasztalja,hogy tenyleg nem unatkozok.

9 honapos kisfiu anyukaja

2010. ápr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Gondolom arra érti, hogy neki sok a dolga, hogy sok a programja. Ennyi idősen én is marha elfoglaltnak tartottam magam, függetlenül attól, hogy a programjaim nagy érsze nem volt kötelező.
2010. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

* kell

bocsi,elozo voltam

2010. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!