Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyakran látogatjátok...

Milyen gyakran látogatjátok anyósékat, amióta megszületett a gyerek?

Figyelt kérdés

Anyós szerint most is alig megyünk (4-5 hetente kétnapos ottalvós vagy néha ők jönnek hozzánk 1-1 napra. Pont annyit találkozunk, mint az én szüleimmel csak ott max ebéd/vacsora, mert ők viszont közel laknak. Tehát nagyon ügyelek az egyensúlyra, sőt)

Augusztusban jön a baba. Lassan ki kellene találni, hogy legyen majd, különben ő fogja.:)


Kiváncsi vagyok másoknál milyen gyakori egyrészt az ottalvós hétvége, másrészt a "csak" reggeltől-estig látogatás és mikortól kezdtétek el.


2012. márc. 11. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a távolság? Mert az nem mindegy. Anyosomek 300 km-re laknak, az nem egy kis táv. Átlagosan 2 havonta megyünk, péntektől vasárnapig. A lányunk egy eves. 4 honapos korában voltunk vele először ott. Előtte egyszer jöttek anyós ék, amikor 2 honapos volt. (Ezen kívül csak az esküvő ker jöttek, szóval anyós ék összesen kétszer jártak nalunk.)

Mondjuk ok 75 év felettiek mar, így nem utaznak olyan könnyedén.

De nalunk éppen ezért szoba sem jön az egy napos látogatás.

2012. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk könnyű dolgunk van mert egy utcába lakunk anyosékkal pát utcával arrébb meg a szüleim laknak. Így mi minden délután hol ide hol oda eltudunk menni. Ottalvós hétvégék szoktak nekünk is lenni mikor hogy ahogy a lányom kitalálja hogy szeretne ott aludni.De még csak a nagy alszik ott mert a kicsi még nem alszik ott ha nem muszáj. Szerintem majd a napirendbe belehet iktatni a délutáni sétánál egy mamai látogatást ha közel laknak ha nem akkor meg a hétvégék mamisak lesznek szerintem így meglehetne oldani :)
2012. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyósomék 15km-re laknak tőlünk másik városban, az én szüleim pedig vagy 4-5km-re egy városban velünk. Hivatalos nagyszülőzésre minden hétvégén mi megyünk. Ők csak akkor jönnek, ha pl. vigyázni kell a gyerekre. Egyik héten az egyiknél ebédelünk, majd vacsi a másiknál, következő héten pedig fordítva. (persze van, h eltérünk ettől valami miatt.) És ez nálunk már a gyerek születése előtt is így volt. Ott aludni csak kivételes alkalmakkor szoktunk.
2012. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kb 300 kmre laknak
2012. márc. 11. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Havonta egyszer vagy 2-3 napra, vagy 1-re mikor hogy engedte párom szabadideje.
2012. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk kb ugyanez a helyzet, bár anyósomék fele olyan messze laknak mint a tieid, anyukámék meg pár utcányira.

Nálunk az van, hogy eddig is minden hónapban egyszer mentünk anyósékhoz, a fiam megszületése után is így van. Van, hogy 3 hetente, és van nagyon néha, hogy gondolunk egyet, mert itthon épp nem tudunk mit kitalálni, és lemegyünk (ez kb. 2-3-szor fordult elő). Mi is hétvégére szoktunk, péntek-vasárnapig, de nekem az ottlét csak pihenés. Anyósom mindent megcsinál, nem vár el semmit (persze mindig kérdezem, hogy mit segítsek, de egy délelőtti sütinyújtás, süticsinálás, vagy nyári gyümölgyszedés vagy ilyeneken túl nincs semmi. Pl még mosogatni sem enged senkit) A fiamnak is mindig csinálja az ebédet, mai napig főz neki külön főzeléket, de eszik a mi kajánkból is. Godnoskodik a pelusról, az etetésről, repdes az örömtől, ha ott vagyunk. Apósom a másik fele, ha nem anyósom van a fiammal, akkor ő. Szóval ott nekünk nincs dolgunk, tiszta hawaii.

Ezzel szemben anyukám nem ilyen, ő ha ott vagyunk, akkor mindent ránk hagy, bár ő is legalább annyira imádja az unokáját, mint anyósom, csak ő másképp látja a dolgokat. Nekem kell sokszor azt néznem, hogy hozzá csak pár órára járunk át, ott aludni csak néha a fiam alszik ott, ha megkérjük, vigyázzon rá, meg egy kicsit unokázzon. Nyilván nem leszünk ott egész hétvégét, ha a másik utcában lakik. Neki viszont lehetősége van bármikor jönni, vagy bármikor látni az unokáját. Anyósomék meg ezért irígykednek rá. De szerintem az sokkal jobb, ha egész hétvégén ott vagyunk.

2012. márc. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!