Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak, ti beolytattatok a...

Anyukak, ti beolytattatok a babatokat rota virus ellen? Akkor is ha nem kotelezo?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Van egy 2 évesem és egy 3 hónaposom, nálunk egyiknél sem ajánlotta az orvos,és irreálisan drága lett.
2012. márc. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem. Az orvos nem javasolta és az ára is nagyon sok.
2012. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Disi ***** válasza:
Nem.
2012. márc. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem. Nekünk ugyan ez a dokinő minden oltást javasol, de ismerek egy nagyon jó orvost, akiben megbízok és ő nem javasolta. Ő ajánlott oltások közül csak az agyhártyát javasolja.
2012. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekunk is azt mondta,hogy o szerinte nemszukseges,mer nincs a kotelezok kozott.Ha fontos lenne,akkor koztuk lenne.Es draga is.
2012. márc. 13. 12:35
 6/14 anonim ***** válasza:

Én beoltattam. Nálunk ajánlotta az orvos. Tudom, hogy nem véd minden vírustörzs ellen, de ha el is kapja az oltás ellenére, sokkal enyhébb lesz a lefolyása, mint oltás nélkül.

Ráadásul elszámoltuk egészségpénztári kártyára, így nem hatott meg anyagilag.

2012. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én beoltattam, mivel nagyon kicsi súllyal született, ha még elkapta volna ezt is nem tudom mennyire fogyott volna vissza.
2012. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem oltattunk.

Doki szerint csak egy bizonyos törzs ellen véd, nem mind ellen. Így ebben maradtunk.

2012. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az elsőnél sokat gondolkoztunk rajta, de nem oltattuk be. Nem volt beteg, a nátha volt a "legkomolyabb" betegsége.

Most a másodikat várom. Addigra a nagyobb ovis lesz. Most is biztosan át fogjuk beszélni, de egyenlőre megint a "nem "felé hajlok.

2012. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta akkoriban a gyerekorvos, hogy közel 100 hányást és hasmenést okozó vírus van kb. Mo-n. Tehát, ha a rota ellen beoltatom (ami ezelőtt négy évvel volt 2x 17.000 Ft, ha jól emlékszem), attól még a másik 99-et elkaphatja és ugyanúgy kiszárdhat. Eddig kétszer kapott hányásos vírust (az egyiknél majdnem kórház lett a vége), de egyik sem a rota volt. Ő inkább azt ajánlja, hogy legyen otthon elektrolit por és ha hányás van vagy magas láz miatt, nem akar enni, inni, akkor abból adjam neki, így elkerülhető a kórház, mert ez olyan ásványi sókat tartalmaz, mint az infúzió, csak sokkal humánusabb formában, mert pl. a Humana-s az banánízű. Mi így úsztuk meg a kórházat, mert már állni nem bírt a lányom és egész nap aludt, de óránként felébresztettem és beleerőltettem az 1-1 deci elektrolitos vizet, másnap már a saját lábán ment a rendelőbe.

(Bocs, hogy egy kicsit off voltam, csak sokan nem tudnak erről a porról, orvosok sem és ezért rögtön kórházba küldik a piciket.)

2012. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!