Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekelhelyezési pert érdemes...

Gyerekelhelyezési pert érdemes indítanom az anya ellen ezekkel az érvekkel?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kislányom, amit el szeretnék perelni az anyától az alábbi okok miatt:

-nem képes eltartani a gyereket, nem dolgozik

-nem képes gondoskodni a gyerekről (és magáról sem)

(szerencséjére a szüleivel él és az anyja megcsinál mindent helyette)

-nem ismeri a háziasság fogalmát (főzés,mosás takarítás)

-idegbeteg (ezt gyámügyön és bíróságon is bizonyította)

- 9 hónapja nem tartja be a kapcs.tartás egyeségünket

(nem engedi hogy elvigyem a gyereket)

-ha csak rajta múlna nagyon rossz lenne a higiéniás környezet sem.


2012. febr. 8. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nyomós érvek kellenek ahhoz hogy egy anyától elvegyék a gyerekét. Előszöris azt tartsd szem előtt, hogy a gyerek ezt hogyan élné meg. Mennyire kötődik az anyjához? Szerinted jó lenne abból a környezetből kiszakítani? Mindig a gyerek érdekeit kell ilyen esetben szem előtt tartani. Mióta van csak az anyjával? Veled milyen a viszonya?
2012. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az se érdekli a bíróságot hogy segítség nélkül nem tudja eltartani és ellátni a gyereket? A gyerek érdekeit nem nézi a bíróság? Az általam felsoroltak a gyerek érdekeit szolgálják? Nem hinném...

Bízom hogy a kirendelt pszihológus szakember alkalmatlannak fogja találni az anyát. Egy kis túlzással mondhatom azt, hogy a mai napig a nagymama pelenkázza az anyát és a kislányt is:)

2012. febr. 8. 23:19
 3/8 anonim ***** válasza:

a bíróság nem nézi, hogy anya tartja-e el a gyereket vagy kap külső segítséget, ha a nagyszülőknél él, akkor elfogadja a bíróság, hogy ők segítenek anyagilag.


a többi elég durva, de igazán szerintem csak az per indító, hogy akadályozza a láthatást. mondjuk elég laikus vagyok, szerintem az ügyvédedet kérdezd meg, biztos pontosabb választ tud adni, legalábbis szavahihetőbb mint egy névtelen fórum kommentelői. túl komoly ez a dolog ahhoz, hogy itt vitasd meg ;)

2012. febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A férjem bíróságon dolgozik.

Hát sok reményt ne fűzz hozzá!

Ha el tudja tartani, tök mindegy,hogy kinek a segítségével! Az,hogy nem házias, nem indok. Sok anya van, aki dolgozik és nem főz, vagy bejárónője van. Ha a gyerek ettől még nem él mocsokban, kap enni, van tiszta ruhája, akkor ez szintén nem megfelelő ok!

2012. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy 4 éves kislányom, amit el szeretnék perelni az anyától "

AMIT??????? Ő egy gyerek és nem tárgy!!!

Amúgy nekem nagyon bosszúszagú a sztorid, nem szeretetből akarod te a lányodat, csak bántani akarod az anyját. Bocsi, nekem ez jön le.

A láthatás miatt indíthatsz pert, aztán a bíróság majd eldönti, kinek ad igazat.

2012. febr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

A gyereket akkor ítélik neked, ha az anya beszámíthatatlan, veszélyes önmagára, és a gyerekre, ha alkoholista, vagy drogozik. Ezek hiányában az érveid semmit nem érnek... A gyerek érdekeit nézik, ami általában az, hogy az anyjával legyen (persze vannak kivételek) és tényleg csak ezen nyomós indokokból veszik el tőle. Az anyjánál lakik, és ő tartja el? Kit érdekel! Van hol aludni a gyereknek, és van mit ennie, tud tisztálkodni is, van tiszta ruhája. Ez a lényeg. Amíg ezek megvannak, addig esélyed sincsen!

A gyereket talán pont azért nem engedi elvinni, mert fél, hogy nem viszed vissza.

2012. febr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom megítélni az esetedet, lehet teljesen jogos lenne az amit szeretnél, lehet nem, a megfelelő emberek ezt el fogják dönteni, de tény az, hogy van pár nő aki igenis, koszba, mocsokba neveli a gyerekét, elhanyagolja és jobb lenne annak a gyereknek az apánál..de itt van segítsége a nőnek, környezettanulmány nem fogja a hanyagságot alátámasztani,figyelembe veszik majd az ovóda és védőnő álláspontját is..nézd..sokan nevelnek gyereket putriba, koszba, retekbe nyolcan egy szobába..még sem veszik el az anyától őket, akkor szerinted mennyi esélyed van????Sajnálom, én kívánom neked, hogy úgy történjen minden, ahogyan a gyermekednek a legjobb!!
2012. febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amig anya nem drogos v pias addig nem erdekel senkit h nem hazias. Komolyan? Ez indok, h nrm hazias?

Na mi lett a sztoribol?

2020. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!