Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha a munkálta...

Mit tudok tenni, ha a munkáltatóm megpróbál minél több kellemetlenséget okozni nekem (TGYÁS és GYED ügyintézés)?

Figyelt kérdés
Még gyeden vagyok a nagyobbik gyerkőccel, a kicsi már a gyes alatt fog megszületni. A főnököm mikor elmondtam, hogy megint babát várok, közölte, hogy leshetem mikor fogok pénzt kapni, mert amíg lehet, húzni fogja az ügyintézést. Ezt sajnos el is hiszem neki, hiszen már több kismamával megtette. Tudok ez ellen valamit tenni?
2012. márc. 14. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem ez miért fáj a munkáltatódnak hiszen nem ő fizeti a tgyás-t és gyed-et.
2012. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld kicsalni tőle a munkáltatói igazolást a TGYÁS intézéshez. Ha ez sikerül, akkor nyert ügyed van, mert személyesen is beviheted az okmányokat az OEP-be.

Mi ezt tettük tavaly a férjemmel..

2012. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első babánál én intéztem ill. rendes volt a könyvelő, megcsinált mindent és le tudtam adni, de azóta már új könyvelő van, akinek megtiltották ezt.

A főnököm csak addig volt rendes, megértő és gyerekbarát, amíg nem volt úton a gyerek utána már azonnal pénzéhes, ingyenélő k*-nak titulált (a tgyás és a gyes idejére jár szabadság és így szerinte meglopom a céget...).

2012. márc. 14. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Az OEP hivatalból fog intézkedni. Ha megvan a munkáltató,akkor kicsikarja belőle az igazolást,így vagy úgy!

Nekem nem volt elérhető a munkáltató,mert "55" cím volt megadva,de a Munkaügyi Bíróság megmondta hogy valójában hol kell keresni az ipsét...

Nekem majdnem 5 hónapomba telt úgy,hogy jeleztem előtte,hogy a munkáltató nem elérhető!

Amit tenned kell,ha továbbra is makacskodik a főnök,hogy amikor az igénylést beadod,egy levélben mellékelten leírod a szituációt! Bár elég lassú az ügyintézés,de ha a munkáltató,a cég megtalálható,akkor az OEP megszerzi a munkáltatóit! (nekem a munkaszerződésem,meg a bérpapírjaim kellettek ahhoz,hogy lássák,hogy még munkaviszonyban állok-bár az enyém nem szokványos eset, a vége nem úgy alakult,ahogy vártuk... de ez már más kérdés)

Egyébként fenyegetheted a Munkaügyi Bíróság bevonásával! :-)


Sok sikert!!

Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv: 3 lányos

2012. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Igen, ő is ezt az időhúzást szereti eljátszani, aztán persze lassacskán csak beküldi a papírokat 5-6 hónap alatt...

2012. márc. 14. 18:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha fenyeget, hát fenyegesd Te is. Amikor leadod neki a papírokat a tgyás igényléséhez, mondd neki, hogy beszéltél az egészségbiztosítóval, és tudod, hogy öt napon belül köteles továbbküldeni a munkáltatói igazolással együtt az igényedet. (egyébként ez tényleg így van) Ragaszkodj átvételi elismervényhez, és mondhatod nyugodtan, hogy ellenőrzést fognak tartani, ha nem tartja be az előírásokat, és igen, akár büntetés is lehet a dologból.
2012. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!