Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy alakul a Gyed és a Gyes?...

1982és kérdése:

Hogy alakul a Gyed és a Gyes? 2012 augustusig Gyeden van a nejem, ha minden rendben megy októberben születik a második baba. A gyed lejárta után hogyan alakul a járandossága? Táppénz lesz, vagy gyes másfél hónapig és utánna újra gyed?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha van munkahelye, akkor elmehet táppénzre augusztus-október között, ezzel jobban jár, hiszen magasabb az összege mint a gyesnek.

Ha nincs munkahelye jelenleg (megszűnt mondjuk a gyed alatta), akkor csak gyesre lesz jogosult és nem tud táppénzre menni.

Ha a munkahelye nem szűnt meg, akkor ugyanúgy tgyásra és gyedre is jogosult lesz a második babával is.

2012. márc. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező én sajnos nem tudom a választ de hasonló helyzetben vagyok.

Kedves Válaszoló, én is köszönöm a választ és még azt megkérdezném ha erre jársz, hogy ebben az esetben a tgyás összege az előző évben kapott gyed összegének a 70%-a? Vagy hogy számítódik? Köszönöm!

2012. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyed nem alapja gyednek, sem tgyásnak.

A fizetésedből fogják számolni az összeget.

Ha szülés előtt dolgozol 180 napot, akkor az lesz a tgyás alapja, ha nem akkor valószínű ugyanazt a juttatást kapod, mint az első babával, annyi a különbség, hogy második babával (ha nem dolgozol a két gyerek között) a tgyás maximalizálva van (ez bruttó 130200 Ft).

Remélem érthetően írtam.

2012. márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Értem igen, és köszönöm a gyors választ!
2012. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönjük!
2012. márc. 15. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!