Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz vagy sem? Bővebben lent

Abortusz vagy sem? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Segítségetek szeretném kérni. Bántó, sértő válaszokkal kérlek ne nehezítsétek a helyzetünket.

Nemsokára 1 éves lesz a kislányunk, és ismét terhes vagyok. Nem terveztük a babát, kilyukadt az óvszer.

Szeptemberben házasodnánk össze, már a ruhám is megvan. Másfél szobás 5. emeleti panel lakásban élünk (lift nélkül), szerettünk volna jövőre elköltözni. Mikor megcsináltam a tesztet, sírógörcsöt kaptam. Kislányom pozitív tesztjénél majd kiugrottam a bőrömből. 5 nap telt el, és szinte csak a bosszút érzem. Magammal, magunkkal szemben, és ő felé is. Útálom magam, hogy ilyet gondolok, de félek.

Annyi mindent elterveztünk még a következő gyerek előtt. Vissza akartam menni újra dolgozni, hogy jobb gyedet kapjak. Félek hogy nem tudok annyi figyelmet szentelni a kislányomnak, amennyit szeretnék.

Még most is útálom a testem. Először rendbe akartam tenni magam, és utána felkészülni az újabb terhességre.

Én nem vagyok képes két picit együtt nevelni (türelmetlen, könnyen felkapom a vizet típus vagyok) A lányomat nem akarom azért bölcsibe adni, hogy könnyebb legyen itthon. úgy terveztük, hogy oviba megy a nagy, és utána jöhet a tesó.

Nagyon gondolkozunk az abortuszon.

Ha ez a baba nem születik meg, soha nem fogok szülni. Ha neki nem adom meg az életet, másnak se akarom.


Háborog a lelkem, de semmi jó érzést nem érzek.

Kérlek segítsetek! Mit tennétek a helyünkben?


2012. márc. 15. 21:37
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudok és nem is akarok tanácsot adni,mert dönteni nektek kell.

Csupán a véleményem írom le.

Az írásod alapján nincsenek meg a lehetőségeitek még egy gyerek vállalására. Főleg,ha a születése után még anyagi nehézségeitek is lesznek.

Nagyobb felelőtlenség a babával szemben világra hozni,ha nem tudod megadni neki,ami a felneveléséhez szükséges,mint elvetetni.

Ne gyűlöld se magad,se a testedet,mert nincs okod rá.

Ha az abortusz mellett döntötök,akkor még lesz később gyereked. Az idő minden sebet begyógyít.

2012. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
59%
Hát figyelj,végülis semmi olyan érveket nem hoztál fel,ami annyira ellenezné,hogy megszülessen ez a kicsi. Én azt látom ebben az egészben,hogy csak nem számitottatok rá és váratlanul jött, de olyan dolog,ami végképp ellenezné,nincs. 5. emelet,meg a tested alakja,meg az idősebbet bölcsibe... ezek nem igazán ellenérvek,bocs hogy ezt irom. Pl a nagyot miért kéne azért bölcsibe adni,mert jönne a kistesó...nem kell. Szóval szerintem beszéljétek meg apával,hogy igy akarta a sors és most vállaljátok be,mert tényleg lehet,hogy többet már nem lesz még gyereketek...Szerintem életed végéig bánnád,ha most Ő nem születne meg. Elhiszem,hogy nagyon kivagy, de nyugodj meg és azt gondold át,hogy úgyis akartatok mégegyet,akkor miért ne lehetne most? Azért még 9 hónap,mire megszületne,az még sok idő. Szerintem tartsátok meg.
2012. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
90%

1. Ne kapkodj el semmit, elöször gondoljátok át alaposan a helyzetet. Most pánikban vagy, és ezért nem döntésképes.

2. Ha megtartod, akkor nem veszitesz sokat, csak egy évvel tovább esel ki amunkából, utána viszont sokkal alaposabban be tudu magad dolgozni a munkakörödbe.

3. A második gyerek mire meglenne, addigra a kislányotok már nem pici, sokkal kevesebb probléma lesz, mint ahogy most gondolod.

4. Ha bölcsibe adod, az neki nem árt, föként, ha csak fél napra, söt neki is érdeksebb más gyerekekkel együtt lenni.

5. Az esküvöt emiatt nem kell lemondani, a ruhát is vagy át lehet alakittatni, vagy kicserélni másikra.

6. Utána meg vissza tudsz fogyni, rendebehozni az alakodat és nem kell félned, hogy ujra kezdheted elölröl.

7. Két gyerekkel nem annyira nehéz, mint ahoyg most gondolod, söt rövid idö múlva sokkal jobban el vannak, mert tudnak együtt is játszani.


Ha elvetetnéd, akkor viszont szerintem tönkremennél bele, mert már a kérdésed végén elöjön a lelkiismeretfurdalásod.

Ez annyira meg viselhet, hogy a kislányodat sem tudod megfelelöen felnevelni, ha összeroppansz. A kapcsolatod is rámehet, mert igen sok esetben nem birják a felek elviselni, hogy nem tartották meg a babát.


Tudom, nem nekem kell dönteni, de a helyedben én megtartanám. Minden jót és dönts úgy, hogy ne bánd meg lehetöleg soha. Visszacsinálni nem lehet, ha rosszul döntesz.

2012. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
95%

Most jó a gyeded? mert ugyanannyit kapnál a 2. babánál is.

Kis korkülönbség nagyon jó a gyerekeknek.

Én nagyon örülnék, ha most megint várandós lennék.

Én kislányom is 1 éves.

És van egy 3 éves bátyja, aki nem ovis. Én imádom őket, alig várom, hogy 3 legyen.

És magasabb beosztásban voltam, elég sokat kerestem.

Mennyi idősek vagytok egyébként?

2012. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
82%

A harmadik válaszoló tökéletesen leírta mit gondolok.


Nem látok olyan érvet az írásodban ami ok volna egy élet kioltására.

Viszont pozitívum annál több van. A testvérek milyen szépen összenőnének, igazi testvérek volnának. Te is egyben letudod, és mehetsz vissza dolgozni akár 30 évre is. A tested is rendbeteheted pár hónap múlva is. Nem látok igazi okot egy ilyen súlyos és drasztikus lépéshez.

2012. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!


Írtam privit, hátha segít...

2012. márc. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
87%

Természetesen a te döntésed, de tanácsot kérsz, így leírom, ha a te helyedben lennék, én megtartanám.

A GYED ugyanannyi lesz mint most + még egy csp + ha jól tudom további családi adókedvezmény.

A lakást gondolom most is úgy osztjátok meg hogy a nagyszoba a tiétek, a kicsi a kislányé. Namost a kisszobába átmenetileg bekerülne a baba cucca is, aztán majd elköltöztök 1 évvel később. szerintem addig ki lehet bírni.

Lehet hogy egy áldott jó baba lesz, és simán megoldod a kettőt együtt.

(barátnőmnek pár hete született meg a 3. babája, és ő is megoldja, nővéremnek 4 hónapos volt a középső lánya, amikor megint terhes lett, és megtartotta :))

A tested rendbe jön a 2. baba után is hidd el!

Ugyanúgy imádni fogod őt is, mint a kislányodat!

Én azt mondom gyermeket megbánni nem lehet, ha viszont elveteted, azt nagyon is!

2012. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Hát nem sokat tudok hozzá fűzni,én is megtartanám..nekem 3és fél a kisfiam és 2a kislányom kis korkülönbség van köztük..eddíg anyumnál laktunk..sajnos nem vagyunk voltunk sem a szüleink nem tudtak máshogy segíteni anyagilag..mostanra összeszedtük magunkat és albérletben lakunk 2 picivel,de minden rendben,eddíg egy szobában voltunk 2 kicsivel most pedig van 1 külön szobájuk..nem is lennének egyms nélkül el,illetve nem is tenném őket külön szobába míg kicsik majd ha suliba mennek tán..mert úgyis mindent együtt csinálnak játszanak...stb....Én is kb 2-3 év különbséggel szerettem volna őket..de szintén egy alkalommal voltunk együtt és a gumi úgy akarta...ez van..megtartottuk pedig még saját lakásunk sincsen..de szeretjük őket,ők is imádják egymást,,és soha még egy pillanatra sem bántam meg hogy megtartottuk.....én megtartanám a helyedben:-)

2012. márc. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

Hálás köszönet mindannyiótoknak! Én bennem megerősítettétek, hogy nem véletlen hogy minket szemelt ki Ő.

Kislányunk áldott jó baba, nyugodt, játszik egyedül, nem veszem észre a szepaszorongást se. Szóval csak bizakodni tudok, hogy ő ilyen marad, illetve ketteske is nyugodt baba lesz. Nincsenek kötélből az idegeim. Én nem tudok 4-5-6 gyerekes anyuka lenni, nem lennék rá képes. Ez van. Én bevallom, mintsem egy roncs anyjuk legyek. De bízom benne, hogy ha már a Jóistenke leküldte hozzánk, akkor nekem is fog annyi erőt adni, hogy a kezdeti nehézségeket leküzdjem velük.

Tegnap nagyon sokat beszélgettünk még apával, és sajnos ő még mindig az abortusz mellett van. De tiszteltben tartja a döntésem, ha másképp döntök, csak kérdem én? szeretni fogja a picit, úgy mint a lányát, gondoskdik róla, úgy mint róla....Félek, nehogy ne szeresse a gyerekét, ill. engem.


Igen, valójában ezek olyan indokok amiket felhoztam, hogy idővel megoldható. Minden egytől egyig.

Hiába volt jó munkhelyem, anno nem bírtam kiharcolni hogy legális legyen a fizum, így nem kapok max gyedet.... Kb. 20.000-rel kevesebb. Apa fizuja jónak mondható vidéki viszonylatban, de ha Ketteske megszületik, hónapról hónapra feléljük a bevételünket. Eddig tudtunk spórolni az új házra, most az félbe marad.


Nem tuuuuudom. Ismerem magam, hogy iszonyat marna a lelkiismeretfurdalás. De az előbb úgy keltem, hogy hívom a dokit, kérni időpontot, majd családvédelmi stb. Most megint nem tuuuudom.

2012. márc. 16. 07:07
 10/58 anonim ***** válasza:
38%

"szeretni fogja a picit, úgy mint a lányát, gondoskdik róla, úgy mint róla....Félek, nehogy ne szeresse a gyerekét, ill. engem. "


Ha ott lesz a baba, akkor azt is ugyanúgy fogja szeretni, söt könnyen elöfordulhat, hogy még inkább oda lesz töle, és a pici lesz a kedvence.


Mindenképpen várj egy-két hetet, ne pusztits el egy gyereket, csak azért, mert megijedtetek.

2012. márc. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!