Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért a két gyerek elfogadott...

Miért a két gyerek elfogadott a társadalmunkban?

Figyelt kérdés

Itt a fórumon is a legtöbb válaszoló kiakad azon, ha valaki 3 gyereket vállal. Főleg, ha kis korkülönbséggel.

És az utca embere is.

De miért?

Előbb olvastam egy kérdést, erről jutott az eszembe. Ott szinte szidták, aki 3 gyereket vállal, hogy őket az állam miért támogatja, stb......

Utcán is ha egy család 3 gyerekkel van, szinte mindenki megnézi őket. Miért?

Miért = 3 vagy több gyermek a szegénységgel vagy a cigánysággal? Miért érzem azt, hogy 3 gyereket vállalni szinte már szégyen?

Akárkinek mondtam, hogy 3-at szeretnénk, ledöbbent.

Sőt, akinek kettő van, azok közül is teljesen idegbetegek az anyukák, hogy kettővel sem bírnak. De miért magukból indulnak ki? Honnan tudják, hogy a pénzen kívül nekünk mennyi türelmünk van? Miért magukból indulnak ki?

Én megfogadtam, hogy már nem is mondom, hogy szeretnénk mégegy babát.


2012. márc. 16. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki a támogatások miatt fúj a többgyerekes családokra, az talán irigy is, hogy ő miért nem kap több pénzt...fene tudja.

Meg szeretnek általánosítani is az emberek, ezért lehet, hogy sokak egyenlőnek hiszik a nagycsaládot a szegénységgel és a kisebbséggel, pedig egyáltalán nem törvényszerű, hogy ez így van.

Mi ugyan nem szeretnénk kettőnél több gyereket, mert anyagilag és minden más szempontból is "ennyit bírunk", de speciel semmi bajom azokkal, akik több gyereket vállalnak, ha megtehetik, és bírják, és nem utolsó sorban így boldogok, hajrá :)

2012. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én négyet szeretnék. :) Senkinek semmi köze hozzá, a férjem orvos, én pszichológus, nem vagyunk cigányok (bár többektől, akik furán néznek rám ezért léteznek bőven okosabb cigányok), csak nagy családra vágyunk. Remélem össze fog tudni jönni, tudatosan így, erre készülve alakítjuk az életünket. Most jön az első pici, és remélem, őszintén remélem, hogy sikerrel jár a "tervünk".

(Nekem is két testvérem van egyébként, hihetetlenül csodás gyerekkorunk volt.)

2012. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem 3 van,soha nem vettem észre hogy megnéznének

és jól neveltek és még szegények se vagyunk

2012. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is annyira szeretem a gyerekeimet, imádok velük lenni, türelmes vagyok velük általában. Minden vágyam mégegy baba.

A plusz, amit pedig az Állam ad? Most ad, lehet, holnap már nem. De legyünk már őszinték, hogy az első, második babánál is tudatosan számolgattuk azért a gyed összegét.

Nem felelőtlenül szültünk a gyesben. Legalábbis nagy általánosságban. Akkor miért ne vennénk számításba az esetleges plusszokat? Nem gondolnám, hogy bárki a pénze ellensége.

De nem is hiszem, hogy valaki a pénz miatt szül 3 vagy több gyereket, hisz azért nem akkora nagy a támogatás. Ha pedig az adóban érvényesíteni tudja a közel 100 e ft-ot, akkor abból le lehet vonni azt a következtetést, hogy igen jól keres az illető, azaz a támogatások nélkül is elbírja tartani a családot.

Ti is így látjátok, hogy ellenségesek a 2-nél több gyerekesekkel az emberek? vagy csak én látom így?

2012. márc. 16. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, én miket szoktam kapni 5 gyerekkel.

Volt olyan kolléganőm, aki azért fújt rám, mert magasabb a családi pótlékom gyerekenként, mint neki, és ingyenesen kapjuk a tankönyvet.Hiába magyaráztam neki, hogy nálunk egy vacsora egy kiló tésztából készül, a pörköltnek neki sem állok 2 kiló hús alatt, több mint 10 kg mosópor megy el egy hónapban, és a gyerekeknek egyszerre kell cipő, kabát.

Csak a pénzt látta, az értékét nem. Szóval lehet, hogy irigység is van a dologban. Bár önmagukat cáfolják meg, mert ha olyan jó a nagycsaládosok anyagi helyzete, akkor Ők miért nem vállalnak több gyereket?!

Azon is furcsálkodni szoktak, hogy lehet ezt elviselni. Nehéz megérteni ugyanis, hogy ez olyan életforma, ami rengeteg munkával és lemondással jár ugyan, de pótolhatatlan, amit az ember megél egy ekkora családban.

Én személy szerint már megszoktam a beszólásokat. Már az sem zavar, ha kaján mosollyal kérdezik, hogy mikor jön a következő, mert tudom, hogy nálunk ennyi a létszám, ezt ésszel terveztük, nem megyünk tovább.

Ami a mai napig ki tud akasztani, ha valaki a gyerekeknek szól be. Volt ugyanis, hogy a kislányomat megkérdezte egy anyuka a suliban, hogy szokott-e ajándékot kapni így, hogy ilyen sokan vannak. A másik meg sajnálkozott, hogy biztosan nem volt még nyaralni. Holott szinte minden évben megyünk. Igaz, hogy kölcsönnyaralóba, és az összegyűjtött kajajeggyel, de király hetünk szokott lenni.

Hogy sokak szerint miért jó az 1-2 gyerek? Könnyebb neki mindent elteremteni, könnyebb a főiskolai tandíjat fizetni, könnyebb segíteni neki az életkezdésben. Én valahol abban hiszek, hogyha mindenben segítjük Őket gyerekkorukban, és jól neveljük, meg fognak állni a saját lábukon. És ahogyan mi is önmagunknak teremtettük meg a feltételeket, nekik is sikerülni fog. De amíg szükségük van ránk, addig van hol lakniuk, van mit enniük, mert ez nem attól függ, hogy hány évesek.

2012. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk napokon belül születik a 3. baba. Kicsi korkülönbséggel vállaltuk őket, pont 2évente születtek. Mindegyik tervezett baba. Nincsenek anyagi gondjaink, nem az állam támogatásáért vállaltuk őket, a saját pénzünkbők simán el tudjuk tartani őket, mindketten diplomások vagyunk a férjemmel. A férjemnek, szerencsére, biztos és jól fizető munkahelye van, talán még egy 4. baba is bele fog férfi :)

Megmondom őszintén, hogy minket a nagycsalád miatt soha senki nem szólt le, és nem is szoktak megbámúlni, vagy lehet csak én nem veszem észre?!

2012. márc. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok embernek le kellene inkább vennie a kalapját azon édesanyák és édesapák előtt, akik ennyi gyermeket felnevelnek, v.tudnak vállalni.

Mi párommal több mint 3 éve próbálkoztunk, most vagyok 26 hetes terhes, de nem hiszem, hogy lehet több gyerekem :(


Amúgy lehet azért fújjolnak, mert ők nem lennének rá képesek.

2012. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!