Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok a férfiak, akikre hasonlí...

Azok a férfiak, akikre hasonlít a gyerekük, jobban kiveszik a részüket a gyereknevelésben, jobban szeretik a gyerekeiket, ragaszkodnak hozzájuk, mint azok, akiknek a gyerekük teljesen más arcú, mint ő?

Figyelt kérdés
Azért titkon lehet, hogy büszkébben sétálgatnak az utcán egy olyan gyerekkel, aki hasonlít rájuk.
2012. márc. 17. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ez egy jó kérdés! :D Egyszer a dr. csont-ban volt egy ilyen kijelentése a dokinőnek, hogy azért hasonlítanak a csecsemők az apjukra az első néhány hétben, hogy azok ne hagyják el a családot. Akkor hülyeségnek gondoltam, de utána néztem és valóban készült egy ilyen felmérés. Félelmetes! :) Ezt én nem veszem észre a mi esetünkben. A kisfiunk nagyon hasonlít rám, a párom többnyire kiveszi a részét mindenből. Ő inkább türelmetlenebb a gyerekkel. Úgy tudtam rá venni a kistesó projektre, hogy folyton azt mondogatom neki, hogy tuti kislány lesz és tiszta apja! :D Azóta sokkal lelkesebb!
2012. márc. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az agyturkászok találnak erre is magyarázatot, de szerintem ez attól függ hogy egy férfi érett-e az apaságra vagy nem. És ami igazán közel hozhatja még a gyermeket és az apát, az a szülőszoba, ahol az első pillanattól az apa is részese egy csodának.

Ha még ehhez külső hasonlóság is társul arra inkább a büszkeség és a hiúság a magyarázat.

2012. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tényleg érdekes, én is ismerek egy olyan családot, ahol mind a három gyerek nagyon hasonlított az apjára az első néhány hónapban. Aztán úgy 3-4 éves koruktól kezdve már egyáltalán nem, teljesen átalakult az arcuk! Bizonyos vonásokat fel lehet ismerni, vagy az egyiküknél a hajszínt, de már nem hasonlítanak rá úgy távolról sem, mint régen.

Ez vajon minden kisbabánál így van, hogy kezdetben mindegyik hasonlít az apukára?

2012. márc. 20. 00:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak. A fiú születésnél tiszta apja volt. A doki első héten azt mondta, hogy az apja klónja. Most 16 hónaposak és még mindig hasonlít, de már nagyon-nagyon sokat változott.

A lányzó meg inkább rám hasonlít.

Nem vettem észre, hogy máshogy viselkedne emiatt a két gyerekkel.

De ki tudja... A feltételezés nem hülyeség:-)

2012. márc. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség.

Az én lányom tiszta apja, még természetre is, mégis veri őt...

szerintem abszolút nincs összefüggés.

2012. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk arcra mindenki szerint egyformák a lányaink,és mindenki szerint az apjukra ütöttek,különösen a "nagy". Mivel az apuka sokat dolgozott mindig is,most már nem helyben dolgozik és csak havi 1x látjuk 1-2 napra,így nem mondhatnám,hogy kiveszi a részét a gyereknevelésből!


A legnagyobb amikor megszületett,kiköpött olyan volt,mint az apja csecsemőnek :-) A második gyereknek iszonyat vagány, kicsit feltűnőbb fülei vannak és nővérem szerint csak belőlem kapott- ennek ellenére ha lehet ezt mondani,a két nagyobb közül,inkább a másodikat szereti picit! jobban- bár ebben lehet az is benne van,hogy a második spontán többször odament az apjukhoz egy pusziért,vagy egy ölelésért (és persze a fél kajáért,amit apuka magának csinált :-D ) Bár a legkisebb arcra olyan mint a nagyok,de én nem látom,hogy bárkire is hasonlítana,mégis imádja Őt is- pl amikor itthon volt és hozattam Vele egy badit,akkor "Apukám gyönyörű kislánya vagyok" feliratosat hozott :-)

Imádja mind a három lányát,de talán a Ketteske felé húz egy pirinyót jobban, de ha beteg pl a nagyobb,Ő (volt)az első (míg helyben dolgozott),aki azt mondja,hogy vigyem dokihoz!

Az új munkahelyén persze büszkén mutogatja a családi képeket!! :-)

2012. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs összefüggés. Én kiköpött anyukám vagyok, apám imád engem, mióta anyu meghalt gyerekkoromban apukám teljes erejével egyedül nevelt engem, a húgomat meg a nővéremet. Most már nekem is van egy kisfiam aki tiszta apja, és sajnos magasból tesz ránk. De a nagyapja imádja. :P
2012. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!