Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem segitenek a ferfiak...

Miert nem segitenek a ferfiak a gyereknevelesben ha ok is akartak babat?

Figyelt kérdés
Van egy 17 honapos lanyom.Kulfoldon elunk,semmi segitsegem.A parom dolgozik reggeltol estig.De semmit nem segit a lanyaval kapcsolatba.Ejszaka mindig en kelek hozza o meg egyszer sem kelt fol.Ha fol is kel vissza alszik 5msp mulva.Mar nagyon faradt vagyok!Ha hamarabb hazajon is o nem er ra,faradt,dolga van stb.A gyerek pedig ordit utana mert vele szeretne lenni.Mar tobszor beszeltem vele de olyankor kicsit figyelmesebb 1-2 napig aztan minden vissza a regi kerekvagasba.O nem furdeti,pelusozza at.Nem is ismeri ugymod a sajat lanyat mit hogy szeret,mi a kedvenc jateka stb.Ha 1 nap itthon van is szabadnap akkor o farad ,neki szabadnapja van es ilyesmi.Nekem mikor van szabadnapom?Megszoktam kerdezni de nincs ra valasz!Mindent ugy kell csinalnom mikor a baba alszik.20 perc alatt.Ez semmire nem eleg!Imadja a lanyunkat de ez nem eleg szerintem.En tudom hogy farad munka utan de szerintem segithetne neha!En is farad vaggyok de nem mondhatom a babanak hogy anya nem jatszik,etet meg mert almos.szerintetek?
2010. nov. 1. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ugyanez, csak a férjem nem dolgozik estig és a hétvégéje szabad. akkor lehet délig aludni...neki. nekem nem.

egyszerű a válasz: ők apák mi meg anyák vagyunk.

nekünk KÖTELEZŐ nekik nem.

dicsekedni vele, az ok., de foglalkozni vele már nem.

de több anyukától olvastam már itt ennek az ellenkezőjét, szóval általánosítani nem szabad. a mi férjeink ilyenek.

2010. nov. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

sajnos én is hozzátok csatlakozom...nálunk is minden ránk szakad..a vicc az egészben hogy az elsőnél detto ez volt...akkor azt mondtam köszönöm egy gyerek nekem elég..

fogadkozott hogy a másodiknál másképp lesz...persze semmi sincs másképp...már nem is érdekel...

pfff...férfiak...semmire se valók...

2010. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bocs...rám szakad..
2010. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sokat segít a párom, szerencsére. Magától teszi, nem is kell kérnem. Szóval akkor nagy szerencsém van vele! Megyek és meg is puszilgatom! :)
2010. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na ja! Közli, h legyek türelmesebb a gyerekkel(nálunk nehezen megy az esti elalvás), de ő még 1x sem próbálta meg elaltatni. Foglalkozik a gyerekkel, de akkor is csak tutul neki (persze este mikor megjön 5 percet) a gyerek teljesen felpörög tőle, aztán nesze neked elalvás... én meg legyek türelmes. Ha van 1 szabad hétvége, akkor napközben csavarog ezzel-azzal, este megjön tutulás stb.. vagy este discoba a barátokkal... én meg 1,5 éve ki sem mozdultam... de szerinte legyek este türelmesebb. próbálok.. imádom a gyerekemet mindennél jobban, de kinek nem megy el néha már a türelme, mikor egész nap házimunka, és este kicsit vágyik az ember a magányra, h azt csinálja ami jól esik neki...elaludt a kis zöldbabom, de 7 hónapja egyetlen éjszakát nem aludtam végig, ő meg fordul egyet a másik oldalára és alszik tovább zavartalanul.. ez van, ez a sorsunk
2010. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen ...-al nem is élnék együtt. Ha igazán szeretne titeket segítene. Az egy dolog, hogy dolgozik, de van egy családja is. Kiírnám szívesen mit gondolok róla, de letiltanák a választ. Szerencsés vagyok, mert a párom imád minket és ahol tud segít, pedig dolgozik, ha szükségem van rá mellettem van.
2010. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az én férjem valahol a kettő között van. Ha sokat dolgozik, akkor szinte semmit nem segít, max este előkészíti a fürdőt nekünk, meg az ágyat megcsinálja mire bemegyünk. Ezt már beleneveltem! Ha hosszabban itthon van, akkor valamivel többet segít. 7,5 hónapos a lányom és tegnapelött először megetette!!! Pelenkát időnként kicseréli, és akkor 1 hétig mentesül alóla mert hát a múltkor is megcsinálta...

Mindig én etetem, én altatom (szopizik, igy is alszik el) én kelek hozzá északa. Néha segít öltöztetni, hetente 1x megfürdeti.

De ha látja rajtam, hogy tényleg kivagyok, akkor szó nélkül segít. Pl. mikor rosszul aludt a kiscsaj, jött a foga, én is mindenemet elaludtam úgy fájt mindenem. Befizetett masszázsra és addig vigyázott a babánkra, (na nem egyedül, úgy nem merte bevállalni, de akkor is) Ha nagyon muszáj, akkor segít többet.

2010. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem több minden miatt nem segit némely férfi. Mert dolgozik, és úgy gondolja, ő ott leteszi a saját részét, te a gyerekkel tedd le a sajátodat. Mert férfiasabb tipus, igy a megélhetést látja saját munkájának, tiédnek a gyereknevelést. Mert megszokta, hogy anyukája igy csinálta, ezt tartja normálisnak, és te sem zökkented ebből ki. Mert nem erőlteted, hogy igenis vállalja be a házimunka részét. Mert nem látja, ez mit is takar, nem volt még a helyedben, azt hiszi, tök egyszerű, alig van dolgod. Vagy éppen mert rájött, mégsem olyan vicces egy gyerek, mint gondolná.

Férjem mindenben segit, főz mos takarit pakol babázik sétál. De először el kellett neki mondani, milyen hulla vagyok. Ez a baba 3 hetes korában történt meg, azóta bármikor bármit megcsinál, ha szükség van rá. Javaslom, te is beszélj őszintén a férjeddel. De a nemi kódolást nem tudod megváltoztatni, csak a legjobbat próbáld meg kihozni belőle :) Sok sikert!

2010. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, h ahhoz h valami rutinna valjon legalabb 10-szer meg kell csinalni egymas utan, utana beepul az ember napi rendjebe. En ezt alkalmaztam a ferjemnel. Megbeszeltem vele, h innentol o csinalja ezt, es sose csinaltam meg helyette. A furdest atvette a gyerek 7 honapos koratol. Aztan ratugymaltam az altatast is:-D

Egyebkent mi is kulfoldon elunk, minden segitseg nelkul, igy nekem is kellett egy kis levego.

2010. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 19.54-nek igaza van.

Az biztos, hogy sokat nem könyörögnék a kedves apukának, hogy ugyan legyen oly kedves és mozduljon már meg, ha a gyerek körül tennivaló van, akármilyen sokat dolgozik és fáradt is, mi anyukák is azok vagyunk.

Már lehet "elkéstél" vele, de az ilyet még csírájában kell elkapni, az első időszakban, amikor nem segít, akkor kellett volna lépned. Beszélgess el vele nagyon gyorsan a saját érdekedben is, hogy ha nem segít, annak következménye lesz, és a legkevesebb az lesz, hogy fogod a gyereked és otthagyod (legalábbis én ilyen apa mellett biztos nem nevelnék gyereket), de fizikailag és lelkileg is kimerülsz, csak idő kérdése.

Valószínű azért az is befolyásoló az ilyen apukáknál, hogy otthon vagy az ismerettségi körében milyen példát látott.

Nekem szerencsém van, a párom mindenben segít, neki ugyanolyan természetes kakikpelust cserélni, mint nekem. Ha nagyritkán kimarad az esti fürdetésből az neki tragédia. Ugyanúgy készít neki babakaját és eteti, ahogy én, simán rábízhatom, ha valahova el kell mennem. Pedig ő is sokat dolgozik, két helyen is, de a babára mindig van ideje, akármilyen fáradt is.

Sajnos a legtöbb apuka a baba születése után döbben rá, hogy nem minden móka és kacagás és a legegyszerűbb tényleg az, ha mondjuk lelép sörözni a haverokkal stb, az anyuka meg otthon közben ki sem lát a tennivalóból. De szerintem a nők ugyanolyan hibásak ebben, minek hagyják... senkinek nem kötelező ilyen emberrel élni. Tudom, nem mindenki születik minta apának, na de azért legalább fürdesse vagy pelusozza vagy etesse meg egy nap egyszer...

2010. nov. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!