Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hasonlo koru, hasonlo meretu...

Hasonlo koru, hasonlo meretu es egyforma nemu gyermekeitek hordjak egymas ruhajat?

Figyelt kérdés

Nekem bo egy ev van a fiaim kozott, meretben nincs sok kulonbseg, kb 96 cm a kisebbik, 107 cm a nagyobbik.

OK, nadragban mas meretet hordanak, de peldaul polokbol, felsokbol siman jo rajuk ugyanaz a meret.

Igy en az itthoni, vagy kertben hasznalatos ruhakbol azt adom rajuk, amelyik epp a kezem ugyebe kerul. Kimenos ruhakbol van kulon ruhatar mindket gyereknek, de nem mondom, hogy nem volt mar arra pelda, hogy a kisebbikre is a nagyobb polojat adtam akkor is, mert epp abbol a meretbol volt ketto elokeszitve...


Ismeros anyuka szerint ez "tiszta gaz", merthogy beletiporok a szemelyisegi jogaikba.

Mit szoltok ti ehhez?

Ha a gyerekeket zavarna akkor nem tennem, de jelenleg ket es harom evesek, abszolut nem foglalkoznak ezzel.


2012. márc. 19. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Az én sulimba van két lány, ikrek ők mindig ugyan úgy vannak felöltözve, meg úgyis néznek ki. Szerintem ha ők nem bánják hogy egymás ruháit hordják, nem para.

14/L

2012. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az ismerős anyukának kicsit fogalomzavara van :) :)

Majd ha zavarja a gyerekeket szólnak addig meg semmiféle személyiségi jogukba nem tiporsz bele. Nekem mondjuk lányaim vannak és annyi korkülönbséggel, hogy nem tudják ugyan azt a ruhát hordani, de ők pl már egész kis koruktól beleszóltak (már amennyire hagytam) hogy mit vegyenek fel.

2012. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Nekem egy fiam és egy lányom van,a fiam 4,5 éves,a lányom 3.És ráadom a fiam kinőtt ruháit!Persze csak itthon,bölcsibe,meg ha megyünk valahová akkor a csajos ruhákat kapja.:) Igaz a fiamnak sok unisex szinű holmija van amit nyugidtan hordhatna a lányom utcán is.

Hülyeség,amit az isnerősőd gondol,miért ne lehetne a kisebb gyerekre ráadni azt a ruhát,amit a nagyobb kinőtt?Vagy akár ha egyforma ruhájuk van,akkor azt?Pihent agyú..

2012. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Simán hordják! Szerintem iskoláskorig ezzel semmi gond, utána csak a gyerekeken múlik. Nekem van egy pár öcsém, az egyik nagyon kis odafigyelős kavirnyás volt, az is marad, neki már óviba őv kellett a gatyájába, mert különben megmakacsolta magát, és nem ment sehova, a másik kettőt efféle dolgok nem zavarták. Ez igen gyerekfüggő. De ha próblémájuk lesz vele, majd szóvá teszik, ne aggódj! A gyerekek őszinték, ismerős anyukák meg néha buták tudnak lenni. Főleg a pszichológusi végzettséggel nem rendelkező pszichológusok.:P
2012. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Hm, nagyon nem latom, hogy barmilyen torest szenvednenek lelkileg emiatt. :)

Eleve azt teljesen termeszetesnek tartottam, hogy amig nagyobb volt a kulonbseg, addig a kicsi hordta a nagyobbrol orokolt ruhakat, nagyon sok ruhank volt, volt, amit a nagyobbik gyerek fel sem tudott venni es mar kinotte, ezeket is megkapta a kicsi, meg a hordottabbakat is itthoni hasznalatra. Most meg mar tenyleg kb egy meretben vannak, epp ma vettem peldaul 4 egyforma szabasu, csak mas szinu pulcsit 98-104-es meretben, mivel laza es nem szuk szabasuak, igy tokeletesen all mind a kisebbik es a nagyobbik fiun is, szerintem hordani is felvaltva fogjak, ha Oket nem zavarja.

De sok egyforma cuccuk is van. Peldaul egy hete vettem nekik egy-egy par sportcipot, kulonbozot vettem, de a nagyobbik egy napon belul rajott, hogy O olyat akar, amilyen az occsenek van, a kicsi meg allandoan probalgatta a bratyo cipojet, szoval vissza kellett mennem es kaptak egyet-egyet a masik cipobol is. Most mindenki nyugodt, mert van nekik egyforma. :)

2012. márc. 19. 15:56
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Hát,inkább az ismerős anyuka a "gáz"!


Bár az enyéim nem hordják egymás ruháit abban az értelemben ahogy Te írod,de a nagyobb kinőtt ruháit,cipőit igen is ráadom a kisebbre,és a középső amit kinőtt,azt a legkisebbre...

2012. márc. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem hármasikreim vannak, 2 lány, 1 fiú. Nem hordanak egyforma ruhákat (nem szoktam 3-3 egyformát bevásárolni mindenből, ill. amit ajándékba kapunk mástól, azokból meg eleve csak 1-1 db van).

Nálunk nincs olyan, hogy ez vagy az X vagy Y ruhája, az uniszex darabokat mindenki hordja, a lányosakat mindkét lányra feladom, ahogy éppen sikerült. A kisfiúra nyilván nem adok rózsaszínt.

2012. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Két fiam van, ikrek. Először egy méretet hordtak. Az egyikük kicsit nagyobb lett, így a kisebb örökli a ruhákat.
2012. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fiam uncsi tesói vannak, voltak így. Otthoni ruhákból mind a kettő hordja ugyanazokat a ruhákat,van külön elmenős ruhatáruk is, de ott is előfordul, hogy egymásét veszik fel, viszont amíg nem voltak egy méretben a kisebbiknek mindig új ruhatár kellett, mert ő nem vette fel a bátyja kinőtt ruháit. Hiúságből tette mindezt, amúgy az anyjuk próbálta rábeszélni, de nem ment. Ami a bátyusé volt nem kellett neki. Most hogy egy méretűek meg megy a vita, hogy melyik kié.

Mindezzel azt akartam mondani, hogy amíg a gyerekeket nem zavarja nyugodtan. Ha olyan típusúak akkor egy pár év múlva úgy is kikérik maguknak.

2012. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most még rendben van, de pár év múlva már, ha maguktól nem is mondják, nem illik egymásról öltöztetni őket. Ez a gyerekeink felé irányuló tisztelet, megbecsülés, egyforma bánásmód kérdése.
2013. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!