Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek második nevét a...

A gyerek második nevét a keresztszülőnek kell adnia?

Figyelt kérdés
Én még ezt nem hallottam, de a férjem családjában ezt a szokást ismerik. Ez valóban így van? És mi van, ha a keresztszülő olyan nevet ad, ami nekem nem tetszik? Vagy ha én szeretné mindkét nevet adni? Vagy csak egyet? Én ezt nem értem.
2012. márc. 20. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy szokás, nem kötelező érvényű dolog, olyan nevet adsz a gyerekednek, amilyet akarsz. Én sem hallottam erről a szokásról, amíg a leendő keresztanya kijelentette, hogy mi lesz a gyerekem második keresztneve... Csak lestem egyet, hogy ezt mégis hogy gondolja. Persze nem az lett, amit ő akart, majd elnevezheti a saját gyerekét :)
2012. márc. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt a pároddal beszéljétek meg!

DE mi is keresztszülők vagyunk és azt a megtiszteltetést kaptuk, hogy mi adhattuk a baba nevét!Akkor még nem volt saját gyerekünk így eléggé izgatottak lettünk, hetekig keresgéltük a neveket. Találtunk is számunkra gyönyörűeket: Napsugár és Noel. Aztán kiderült, hogy kisfiú, ekkor a szülők még nem tudták, hogy megvan a 2 név. Eljött a 36.hét mikor megmondtuk, hogy Noel lesz a baba, tetszett nekik mi meg örültünk. Kaptunk még egy ráadás "ajándékot" illetve csak Én, hisz megkértek, hogy menjek Én be vele szülni! nagyon jól esett, hogy rám gondoltak, természetesen elfogadtam. Szó szerint elbőgtem magam, annyira csodás érzés volt látni, megfogni a pár perces babát akinek a nevét Én adtam és Én vagyok a második "anyukája". Sosem felejtem el azokat a pillanatokat!


Azóta már van nekem is egy kisfiam és nagyon jó volt "újra" átélni mindent!


Szóval azt tudom tanácsolni, ha vagytok annyira jó kapcsolatban a leendő keresztszülőkkel (nem csak azért ők, mert a család akarja), akkor ez egy nagyon kedves gesztus és hidd el, hogy jobban fognak ragaszkodni a babádhoz ha legalább a kicsi második nevét ők adhatják! Persze azért legyen több alternatívájuk, hogy azért jól menjen a 2 név egymással! :D

2012. márc. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a keresztnevet szokás, egy szentről...

de ez nem kerül be majd a személyiébe :D az a két nevet fogja használni amit Ti adtok :)

enyémnek szent neve van, így a keresztelőn nem is kapott nevet :)

2012. márc. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy a keresztségben felvehet egy másikat, mint ahogyan a 3. válaszoló írta. De, hogy a személyibe csak úgy bekerüljön egy név amit nem is mi választunk nem szeretném. Önzőség részemről? Első babám, úgy szeretném elnevezni ahogy a férjem és én szeretnénk. Én is úgy vagyok vele, ahogyan az 1. válaszoló írta, hogy mindenki a saját gyerekének adjon nevet.
2012. márc. 21. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!