Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfehérje allergiás gyerekek...

Tejfehérje allergiás gyerekek szülei! Van tapasztalatotok kecske tejjel/sajttal?

Figyelt kérdés

Többen ajánlgatták már nekem, de nem tudom, tényleg használható-e?

Ha igen, szereti a gyereketek? Csak neki adjátok, vagy az egész családnak ezzel főztök?

Köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 25. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha tejfehérje allergiás a gyermeked, akkor szerintem semmilyen tejet és tejterméket nem ehet. Mi kecsketejet iszunk rendszeresen, és főzni is csak ezzel főzök, és sokkal ellenállóbb a család, mint míg nem ittuk, de szerintem a ti esetetekben nem adható, hiszen ugyanolyan tej, mint a tehéntej.
2012. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát nekem épp azt mondják az "okosok", hogy az teljesen más, más fehérje van benne.

De majd rákérdezek az orvosnál, csak gondoltam, hátha valakinek van tapasztalata.

Azért köszi!

2012. márc. 25. 21:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Kistestvérem születése óta allergiás a tejfehérjére. Mindent megpróbáltunk, többek közt a kecsketejet is. Semmiféle változást nem tapasztaltunk, ugyanúgy kijöttek az allergiás tünetek. Laktózérzékenyeknek néha beválik, de a tejfehérje érzékenység teljesen más. Mi szója/zabtejet használunk, ha muszáj.
2012. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tejfehérje allergiás nem ehet /ihat kecske sajtot/tejet!!

Tápszer, zabtej, rizstej, ezeket használd!

2012. márc. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, zabtejet használunk is. A süteményekbe viszonylag jól működik is (bár a kalács sajnos nem az igazi vele...)

A sajt a szűk keresztmetszet, mert rengeteg ételbe kellene/lehetne tenni, kislányom meg szinte sír, ha mi eszünk, ő meg nem kaphat, annyira szerette, de most nulldiétát kell tartanunk, még sokáig.

Viszont azt sem tartom megoldásnak, hogy emiatt az egész család ne egyen sajtot...

2012. márc. 26. 11:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, már 2,5 éves, tápszert nem fogad el. (Sose kapott)
2012. márc. 26. 11:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 éve megy a diéta a fiamnál. mi kibírjuk , a nagyobb is, hogy ne együnk előtte olyat amit nagyon szeret. Bár mondjuk nagyon okosan megtanulta az idő folyamán, hogy neki fáj ettől meg attól a hasa így nem kiabál mindenért. Vannak dolgok amik érzékenyen érintenék, így azt az egész család nem eszi.

Ha nem eszik tápszert, hogy pótoljátok a tej miatt kiesett vitaminokat?

2012. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szegénykém ő is elég jól viseli, csak néha kiakad.

Tegnap már azt is megkérdezte, ehet-e rizst, van-e benne tej?

És most különösen nehézkes, mert én meg terhességi cukor miatt fehérjedús szénhidrát diétán vagyok, így nekem meg pont a sajt az egyik "alaptáplálékom". Na de ez már nem tart sokáig...

Nekem azt mondták a gasztron, hogy a kalciumot kell pótolni, mást nem, ha kiegyensúlyozottan táplálkozik.

Épp ma fogom a dokinktól megkérdezni, hogy milyen adagolásban legyen.

Ti mit szedtek?

2012. márc. 26. 11:38
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocs, fehérje dús-szénhidrát szegény diétát akartam írni...
2012. márc. 26. 11:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmit. Tápszert kapja, abban benne van minden, kálcium is olyan mennyiségben, ami a korához kell. 3 éves egyébként, szerencsémre imádja a tápszert, sőt követeli, reggel, este.

De ha nem inná a tápszert, akkor én is biztos rákérdeznék,mivel pótoljam. Bár nálunk most elég finnyás lett a zöldségekkel , nem érzem, hogy változatosan, vitamindúsan enne. Most ilyen korban van, olyan jó evő volt, most meg képes öklendezni, ha erőltetem.

2012. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!