Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Neked fontos gyermeked egészsé...

Neked fontos gyermeked egészsége 50 év múlva is?

Figyelt kérdés

Azt kell látnom, hogy anyukák csak a pillanattól védik a gyermeküket, és hosszútávon nagyon kevés anyuka gondolkodik.


Barátnöm apukája meghalt 60 évesen rákban. 3 hónapja kezdödött és 5 féle rákja lett a végén. Mindenki értelenül állt.

(gondolom a környezetetekben is rengeteg példát tudnátok mondani)

Majd elkezdtem mondogatni, hogy bizony Józsi bácsinál ez nem most kezdödött, hanem gyermek és fiatal korban alakultak ki, ezek a dolgok. Ès pont ezért egy egyszerübb prosztatarák már 3 hónap alatt elöhozta a többit.

Micsoda beahtások voltak annak idején, még az én gyerekkoromba is, és igazából most is, és ennek köszönhetjük, hogy oriási a rákos megbetegedések.


Itt a forumon is ezrével nyilnak a topikok, hogy mert annak idején nem védték a gyerekeket még is túl élték...

Biztos? Túlélés, ha 40-60 éves emberek hullanak a ráktol igen nagy mennyiségben? Túlélés hogy 5 rák végez egy 50 éves emberrel?


Ugye nem 100% hogy Józsi bácsi gyomor áttétét a BPA-s cumisüveg okozta, de elég könnyen lehet, hogy akkor csak az volt, és senki nem tudott róla, hogy ezzel Józsi bácsi életét rövidíti meg.


De akkor én miért ne óvjam (ha már tudatában vagyok) gyermekemet amitöl tudom. Mert mindentöl nem tudom. De nekem jobb érzés egy biztonságos gyerekülésben tudni 130 km/órás sebeségnél (szembejövö 200km/ora), mint beköttetlenül vinni. Vagy megpróbálni bio terméket adni a gyereknek(habár ez sem biztos, de talán nagyobb az esély mint a nem bionál), vagy egyszerüen nem engedem nyalogatni a habtapit ami bizonyítottan rákkeltö. Hozzátáplálásos gyomor tönkre tételröl pedig ne is beszéljünk, pl 8 hósan töltöttkáposzta.


Kérdésem: te gondolsz a gyermek életére 50 év múlva is? Vagy elég ha megóvod a nagykéstöl most gyerekként, de majd mikor te már meghalsz akkor már nem érdekes az ö élete?


Ne gondoljátok, hogy mindentöl védem és a gyerek csa biot eszik, csak bio játékai vannak. Csak azért oda figyelek kicsit hogy megvédjem ezektöl, habár tisztában vagyok hogy lehet holnap elöt minket az autó, de ha nem szeretném ha 50 évesen nem lenne 5 féle rákos betegsége, vagy gyomorbaja az én butaságaim miatt.



2012. márc. 30. 08:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Igen, fontos a gyermekeim egészsége. Óvom védem őket, persze normális kereteken belül. Én nem viszem túlzásba a féltést. A mai világban a túlzott információáradat is megtévesztő. Nem kell mindent elhinni ám, amit kidob a google:)

Amúgy a habtapit nem arra találták ki, hogy rágják a babák. Az enyémeknek erre volt más eszköz.

8 hónaposan miért ne ehetne már akár egy anyatejes baba is egy kis töltött kápit? Nem értem....

2012. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is megpróbálok mindenből a legjobbat ,egészségesebbet adni nekik, de szerintem mi akiket szintén védtek már, jó ha nem előbb nyúlunk ki mint "Józsi bácsi".....

főlleg ha ő tanyán, friss levegőn nevelkedett, nem a kocsizajos, modern E-betűkkel teli világban......

Nem érte annyi sugárzás (Tv, mikró!, számítógép)...

Nem volt annyi vegyszerezés.....


Uh szerintem ha Józsi bácsi pár évvel később születik, és Bpa mentes cumisüvegből issza a tejet sem biztos hogy tovább él...sőt...


De ez csak az én véleményem......

2012. márc. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

érdekes amit írtál! Persze szeretném védeni az egészségét, de minden dolog annyira egyénfüggő szerintem.

Értem ezalatt, hogy lehet, h valakinél beválik, hogy mondjuk 10 éves koráig csak gyümölcslevet meg hasonló egészséges ételeket és italokat kap, lehet, h másnál nem, ez nagyon alkatfüggő, hogy milyen a szervezete.

Ismerek olyat, akit gyerekkorától kezdve mindenből a legegészségesebbet kapta, mégis kialakultak betegségei és olyan is aki minden károsat evett-ivott és 80-90 évet is megélt.

Persze igaz lehet a fordítottja is ennek.

Ezért ez a véleményem, hogy mindenkinek szervezet/alkatfüggő, mi az amit elvisel és nem bosszul meg évek múltán a szervezete.

Lehet, h amit most adok neki gyerekként, arra később allergiás lesz, hiába gondolom és tudom úgy a mai állás szerint, hogy az egészséges és neki való.

Nehéz ez az egész!

2012. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Persze ahogy írjátok nem lehet mindentöl óvni.


De azért vannak ezer olyan dolog amitöl minket még nem tudtak véddeni, mert nem volt rá lehetöség vagy nem tudtak róla az emberek, és most 50 évesen jön elö a baj, amit igazán nehezen lehet bizonyítani.

Míg Józsibácsi apukája 80-90 évig is elélt (akkor ugye gyerekbetegségek, fertözö betegségek tizedeltek), már Józsibácsi a 60 évével bele került abba a generációba akik életük alatt iszonyat sok mérgezö, rákos dologgal találkoztak. Szerintem még mi is bele tartozunk, söt mi vagyunk akik elkezdték nagy mennyiségben az E-t fogyasztani.

De gondoltatok arra miért van annyi rákos megbetegedés az idösebb korban.

èdesapám TSZ-nél dolgozott és iszonyat történeteket mesélt vegyszerekröl, és olyan emberekröl akik ezekkel dolgoztak már egy sem él, pedig sok fiatalabb lenne mint ö és mind rákban halt meg, de még több olyan dolgok is érték öket (minket is).


Igazából azért tettem fel a kérdést mert mindenki azt mondja hogy bezzeg régen.... De szerintem régen sokkal rosszabb volt, és nehezebb volt, sokkal kevésbé lehetett megóvni gyermekeinket, és bizony sokkal nagyobb is volt a halálozás pont ilyen dolgokból, hogy autósülés hiány stb...


Persze valaki írta hogy mindenkinek más a fontos, ez így van.

2012. márc. 30. 09:13
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Igen,nagyon fontos a gyerekem egészsége!!!

Ezért nem gyógyszerezem,ezért megyünk minden nap levegőre,ezért nem fertőtlenítek körülötte mindent,ezért engedem, hogy homokozóban játsszon, és ezért adok(adtam) neki 8 hónaposan inkább töltött káposztát mint üveges kaját meg tejpépet és társait ami tele van ízfokozóval,ami egyfajta függőséget vált ki a gyerekben és nem tud átszokni az otthon főzött ételre és ezért adtam neki 1 éves kora után tejet és nem tejitalport!!Ja és ezért tanítottam meg minél előbb pohárból inni,hogy ne keljen cumisüvegezni...még nincs 1,5 éves,pohárból issza reggel-este a tejet...

Lehet lepontozni...:)

2012. márc. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
.
2012. márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy olyan ismerősöm (fiatal is, 12 évesen!!!) halt meg rákban úgy, hogy életében sosem ivott, dohányzott és egyéb előváltó okokkal úgy, hogy gége rákja volt pl.


Én megpróbálom a lehető legjobb tudásommal és "képzettségemmel" megvédeni a lányomat és a családomat attól, ami várhat rá. Ez lehet rák vagy műtétek sorozata valamilyen okból kifolyólag.

Viszont nem 10 féle dolog van, amibe bele lehet halni, hanem kis milliárd.

Nem vagyok és más sem olyan előrelátó, hogy tudja: pl. ne adjak krumplit a gyerekemnek soha, mert vesetágulata lehet vagy bármi más.


A legtöbb betegséghez egyébként csak a gének kellenek.

Nem mindig rossz indulatú a rák. Viszont, ha valaki olyan géneket örökölt, amitől kialakulhat bármilyen betegség, akkor nincs azaz isten, aki megvédi tőle.

Természetesen kezelni mindenkit lehet, de pl. a 12 éves volt osztálytársam, aki rákban halt meg, a végén már könyörgött, hogy ne vigyék terápiára, mert már nem bírja..


A lányomnak is ezer egy problémája lehet majd az életben. Én részemről sok a cukros, bár én egyáltalán nem. Párom részéről eddig a legtöbbet megérő 65 éves volt férfi részről leginkább. Ott is az agyvérzés és a szívroham a legtöbb halál okozója.

Eddig 12 térdműtéten vagyok túl .. pedig világ életemben egészségesen próbáltam élni és sportoltam is.


Semmire sincs garancia.. sajnos!

2012. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

A 9.16-os válaszolóval tökéletesen egyetértek!!!

Inkább töltött káposzta, mint akár egyetlen falat is a mesterséges babaételekből, inkább garantált minőségű rendes tej, mint akár egyetlen korty a rettenetes összetételű babatejekből, tápszerekből, tejpépekből...

Igen, minden nap van levegőn, igen, vannak körülötte állatok, meg is símogathatja őket, játszhat velük és nem rohanunk antibakteriális kézmosóval kezet mosni, mert végigsimította a kutyát.

Nem kapja meg a nem kötelező oltásokat, főleg nem azokat, amelyek vadi újak és még nem ismerjük (csak 15-20 év múlva fogjuk tudni) a mellékahtásait. Apropó, ha már oltásoknál tartunk: azt tudtátok, hogy a rák elterjedésének egyik fő oka, hogy annak idején kimetszett tumorsejteken tenyésztették a hozzávalókat? Egész egyszerűen azért, mert nem volt más, és emberi szövet kellett hozzá. Azóta már nem használják ezeket, "csak" abortált magzatok szövetein tenyésztik, hoppá, sokkal jobb... :-(

Nem veszek vacak kínai játékot, megválogatom, mivel játszik a gyerek, óvom az elektroszmogtól, amennyire lehetséges, piacon, lehetőleg biotermelőtől vásárolok, ha az nincs, akkor Marika néni meg Józsi bácsi tanyasi, kapirgálós, tápot nem látott tyúkjai tojását veszem, húsfélét hacsak lehet, szintén ilyen helyről (épp tegnap jutottam hozzá garantáltan bio szürkemarhahúshoz egy ismerős gazdától). Nem veszem meg a margarint a boltban, mert élelmiszerellenőr ismerős mondta, eszembe ne jusson, ha csak egy összetevő más lenne benne, akkor nem margarin lenne, hanem megszilárdult műanyag.

Nincsenek a gyerekek szükségtelenül gyógyszerezve, minőségi gyógyteát, mézet (a különböző fajta mézek különböző megbetegedésekre jók), gyulladásos megbetegedésekre propoliszt kapnak (a propolisz a természetben található legerősebb antibiotikum, mellékhatások nélkül, egy méhkaptár belseje a propolisznak köszönhetően sterilebb, mint a legjobb műtő), vitamint csakis olyat, ami nem szintetikus, fürdetni csak natúr, adalkanyagmentes tisztálkodószerekkel, stb...

Mindezek ellenére csak reménykedhetem, hogy minden tőlem telhetőt megtettem gyerekeim egészségéért - sajnos annyi a káros hatás körülöttünk, amiket nem tudunk kiszűrni...

2012. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én csak osztani tudom Gabka77 (akitől megjegyzem,csak jókat olvastam eddig,lehet tanulni tőle) és az előző válaszoló véleményét.Sajnos viszont az én lányom szinte kezdetektől tápszeres,most 10 hónapos,és alig várom hogy tejet adhassak neki 1 évesen.Utálom azt a mű vackot amire szorul anyatej hiányában :(
2012. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Pont ezekre az apró dolgokra gondolok.


Sajnos én is ismerek ezer anyukát akik anyatej mániásak, és mindenkit aki tápszerrel eteti a gyerekét leszolja, majd a habtapi részét rágogatja a gyerek, meg olyan kínai játékot szorongat és nyalja a szélét aminek gyártása során 100% hogy csak az olcsóságot nézték.

Azért érzek kicsit kettöséget hogy levetetik az emberek a köldök vért drága pénzért, majd szennyezik a gyereket, még egy aprócskát sem védik vagy gondolnak mi lesz késöbb, de köldökvér azért jó pénzért meglegyen.


Valaki írta, hogy nem kell mindent elhinni.... Hát én az a fajta vagyok aki jobb félni mint megijedni, és ha bizonyitott egy dologról hogy rákkeltö akkor nem adom a gyereknek, de ha csak feltételezések vannak róla is úgy gondolom jobb kerülni.


ès ahogy írtátok nem lehet mindentöl, és talán nem is kell mindentöl óvni, de a vonat elé sem lököm ki azért.

2012. márc. 30. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!