Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki csak...

Van itt olyan, aki csak GYES-t fog kapni, mert munkanélküliként szül?

Figyelt kérdés
Nálam valószínüleg ez lesz a helyzet, mert nem hiszem, h találok munkát a közeljövőben, nyáron meg le szeretnénk állni a védekezéssel. 28L
2012. ápr. 4. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is csak GYES-t kapok mert ápolásin voltam itthon fogyatékos gyerköcömmel.Szerintem nagyon sokan vannak akik csak GYES-t kapnak.
2012. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen,en!En is 28 eves vagyok es sajna az uj szabalyozasok miatt 3 honappal kevesebbet tudtam munkanelkulin lenni ,mint ahogy tavaly 1 eve terveztem.igy megszivtam most csak csp-t es gyest kapok!

De szerencsere nem az allami tamogatasokra alapoztuk a gyerekunk jovojet,gyujtogettunk,igy most nincs gond!

Persze jol jott volna a tgyas es a gyed is!

Szerintem nem eri meg varni semmire ha gyereket akarsz,mert ez az orszag es a torvenyek is naprol napra valtoznak es ki tudja 1 ev mulva mi lesz!

2012. ápr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is csak gyest kapok. Ami kell a kicsinek bőven fedezi.
2012. ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Még két hónap volt vissza a munkanélkülimből állás még sehol. No én pont ekkor estem teherbe.:) A tb-m magam után fizetem. Csak gyesre és családira leszek jogosult.

2012. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is magamnak fizetem mosta tb-t, mert két hónapja nincs munkám. Egyszerűen nem tudom megsaccolni, hogy most 4 vagy 14 hónap múlva találok másikat, így belevágunk a családalapításba, akkor is, ha csak a GYES-t kapom. Csak olyan rossz érzés, h én is annyit kapok majd a gyerekem után, mint aki soha egy napot nem dolgozott és nem is tervezi.
2012. ápr. 4. 15:04
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

2-es vagyok!

Én 8 évet dolgoztam le egyetlen egy nap megszakítás nélkül, majd munkanélküli lettem és hamarosan teherbe estem :)

A munkanélkülit kaptam 9 hónapig, majd meg lehetett volna hosszabbítani 3 hónappal, így 1 évig kaptam volna, ha nem hoznak egy törvényt visszamenőlegesen és nem törlik el a 3 hónapos hosszabbítás lehetőségét.

Én erre speciel totál nem számítottam, így úgy vágtunk bele a gyerekvállalásba, hogy kapok majd tgyást, meg gyed-et is, mivel biztosított leszek akkor még!

Ezzel szemben fizethettem magam után a TB-t és maradt a gyes. Én is annyit kapok, mint aki soha egy percet sem dolgozott életében, úgyhogy én abszolút megértelek!

DE nem bántam meg, mert van egy tündéri kisfiam, és lehet azóta sem lenne munkám, akkor meg céltalanul ültem volna itthon, se gyerek, se munka, az idő meg csak múlik!

Így anyuka lettem, amit soha, egyetlen egy munkáért sem adnék fel!

2012. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!