Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED összegének megállapitásáv...

Semmimese kérdése:

GYED összegének megállapitásával kapcsolatosan tudna segiteni valaki? Már teljesen össze vagyok zavarodva, mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

A lényeg: 2011-ben szültem, idén fogok igényelni GYED-et. Mennyi lesz az összege, ha 2010. márciusától, 2011. május végéig havi bruttó 230.000 FT volt a fizetésem?


Az egyik OEP kirendeltség szerint mivel 2011-ben nincs, csupán 138 bérzett napom (180 helyett), igy a minimálbért veszik alapul a számitásnál.

Mig egy másik OEP iroda szerint a tényleges jövedelmem számit alapul, igy a maximumot kapom.


Akkor most, hogy is van ez???


2012. ápr. 4. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy kérdés: 2011. májusában szültél? Vagy táppénzen voltál utána? Az biztos, hogyha idén igényeled, akkor a tavalyi évi fizud veszik alapul. Ha jól értem és májusig dolgoztál, utána táppénzen voltál meg szülési szabin, akkor az átlagbéred alapján fogják a gyedet számítani, tehát a bruttó 230e+az utána kapott béreid osztva a hónapokkal.
2012. ápr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Májustól táppénzen voltál?

Ha igen, akkor mindkét iroda rosszul mondta.


Mivel nem volt 180 bérezett napod, és ennek az oka a táppénz , majd a tgyás volt, így a gyed alapja a kedvezményszabály értelmében az utoljára kapott ellátás alapjával egyezik meg.

Mivel ez nálad a tgyás, így az a jövedelem, amiből a tgyást megállapították (2010-es) lesz a gyed alapja is. Mivel 230 volt elég hosszú ideig a béred, gondolom a tgyást is ez alapján állapították meg, így a max. gyedet kell kapd.


A minimálbér amit mondtak akkor lenne igaz, ha nem táppénz, tgyás, gyed az oka a 180 bérezett nap hiányának. Ebben a 3 esetben nem a minimálbér az alap.

2012. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló: tévedsz, mert a bére alapján akkor állapítanák meg, ha lenne 180 bérezett napja.
2012. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Kiegészitésül: tavaly augusztusban szültem, előtte május végéig dolgoztam, utána megszűnt a munkaviszonyom, júniustól munkanélkülin voltam.

2012. ápr. 5. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!