Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá hogy a...

Mit szóltok hozzá hogy a családi pótlékot az állam Erzsébet utalványban akarja kiadni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Cikk, infó?!
2012. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem örülnék neki, mert nekünk a számlára megy, ahhoz hozzá sem nyúlunk, teszünk még be hozzá a gyesből, és az megy a lakástörlesztésre. Nem hiszem hogy a bank örülne ha azzal állítanék be, hogy vonják le abból a hitelemet.
2012. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
így volt, de nem így lesz, tegnap mondták, hogy a szociális segély egy részét akarják abban, a csp-hez nem nyúlnak
2012. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én így hallottam,, meg olvastam is,, de én sem szeretném ha ezt utalványban adnák!
2012. ápr. 5. 15:20
 5/12 Picur84 válasza:
61%
Erről én is hallottam és mit ne mondjak,oda gondoltam a kormányt ahová valók!!!!Nekünk a csp. minden forintja számlákra megy,párom hetvenezres fizetéséből élünk hárman!Ez a kormány csak a bőrt húzza le a szegényekről,családosokról ill. a dolgozókról!!!!
2012. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, rátaláltam!

Nem hinném, hogy bevezetik. Mint ahogy a cikk is írta ( [link] rengeteg a halmozottan hátrányos Magyarországon, akik csak a különböző segélyekből élnek. Gondolom tudjátok kikről van szó leginkább.

Ha ezt bevezetnék, akkor nagy lenne a felháborodás.


Személyes véleményem: Nem izgatna, ha így kapnám a havi 12.200 Forintot, mert nekem nem jelent "gondot", hogy hónap végén és elején ételt vagy mást varázsoljak a háztartásba.

De ez én vagyok és a családom. Ettől függetlenül másoknak ez iszonyatosan nagy kiesés lenne!

És, mint tudjuk szeretetből nem adnak kenyeret a boltban és nem mondhatod azt a gyerekednek hónap végén és elején, hogy majd ha megjön XY fizetése, akkor veszünk gyógyszert.. addig éld túl!

2012. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Pont most olvastam én is a Magyar Narancsban. Felháborító!
2012. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez így tényleg kegyetlen lenne,, ha valakinek minden egyes forint számít hogy be tudja fizetni a számlákat ,, annak nagyon rossz lenne!
2012. ápr. 5. 15:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Valaki jól meggazdagszik az ötlettel, mást jelenleg nem látok benne.

Ezernyi kérdés merül fel vele kapcsolatban, és gondolom pont nem tudják majd mindegyiket megvitatni és ugyanolyan összeszedetlenül fogják megszavazni (ha megtezsik), mint az elmúlt években sok mindent. A törvényhozókban valószínű fel sem merül minden kérdés vagy nem veszik figyelembe azokat, mert pont nincs szükségük segélyekre és ilyen pótlékokra, ezért pont nem látják az emberek számára mi jelent előnyt és mi hátrányt.

Aztán egy kis idő múlva variálnak majd ezzel kapcsolatban, megszüntetik, és újra ki kell találniuk valamit, amiből megint meggazdagszik valamelyik nagyokos.


Nekem személy szerint mindegy hogy kapom a családit, szerencsére.

De mondjuk egy tartós beteg gyerekkel majd gyógyszerre is elköltheti az utalványt a család, vagy bevezetik a 'Patikai Erzsébetet'? S még megannyi kérdéses dolog van ezzel kapcsolatban...

2012. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Kedves utolsó.

Azért írtam a tartós beteg segélyét, mint példát, mert az nem családi. Értem, hogy a családit nem érinti, de azért írtam, hogy ez engem nem érintene, mert ha bizonyos dolog Erzsébetben érkezne, hát no, így jártunk, ez van. De ha más segélyekről beszélünk, akkor már valóban sok kérdés merül fel.

A nagybetű meg felesleges, ez egy olyan jellegű kérdés, hogy azt is meglehet vitatni, hogy mi lenne ha...úgyhogy családi ide vagy oda, nem ez a lényeg, hanem az hogy kinek milyen félelmei, érzései, kérdései vannak ezzel kapcsolatban.

Az hogy te is nagybetűkkel ordibálsz még nem fog megoldani semmit. Azt sem ha a családi nem Erzsébetben érkezik, és azt sem ha más segély igen.

Ja, és senkinek nem kötelessége elolvasni a te válaszod.

2012. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!