Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen mennyiségű ruhától...

Milyen mennyiségű ruhától számít jólöltözöttnek a gyerek az iskolában?

Figyelt kérdés

Manapság cikinek számít, ha egy gyereknek csak 5 db felsője van, vagyis minden héten egyszer látják rajta a többiek ugyanazt a ruhadarabot? Mert régen még normális volt, hogy 5 felsővel, 2-3 nadrággal rendelkezett egy gyerek.

Na, de mi a helyzet ma?

Kell-e pl. 10 darab felső, és 5 db nadrág ahhoz, hogy megüsse a gyerek az átlagot? Vagy kevesebb is elég? Netán több?


2012. ápr. 5. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez nem igazán a mennyiségen múlik, hanem inkább a minőségen.
2012. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én most a mennyiségre lennék kívácsi.
2012. ápr. 5. 16:37
 3/15 A kérdező kommentje:
Valaki tudna végre rendesen is válaszolni rá?
2012. ápr. 5. 16:46
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kérdezed? Te egy szülő vagy, vagy egy gyerek, aki éppen iskolát vált? Vagy miért érdekel? Csúfolni szoktak az öltözködésed miatt? Hány éves vagy?
2012. ápr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Felnőtt vagyok.
2012. ápr. 5. 16:56
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én 30 éves vagyok (pedagógus szülőkkel, tehát nem voltunk tehetősek sosem) már az én óvodás-iskoláskoromban sem 5 felsője és 2 nadrágja volt a legtöbb gyereknek, hanem több.

Egyébként konkrétan a kérdésedre válaszolva: úgy tapasztalom, hogy a mostani kisiskolásoknak is több felsőjük van 5-nél. Nekem ugyan még csak nagycsoportos a lányom, és minden darab ruhája turiból van töredékáron (elég szűkös a családi kassza), de kb 8-10 hosszú ujjú pólója van, és rövidujjú is kb ennyi + hosszú és rövidujjú alkalmi felső + alkalmi kardigán, pulcsija különböző vastagságban és fazonban 5-6 db, bugyi/zokni 8-10, trikó 6 db, harisnya jelenleg csak 4 db de remélem tavaszra már nem kell venni. Tréningnadrág 6 db (vastagabb és vékonyabb), farmer 3 db, alkalmibb naci 2, vékony pamutleggins 3 db, rövidnaci 5 db, szoknya 7 db, egyeberuha 5 db. vékoy sapi 2-3, farmerdzseki 1 db, átmeneti kabát 1 db amiből ha kiveszem a bélést szél/esődzseki.Vannak jópofa kendői ha fúj a szél, 4 db :), meg egy rakás hajcsat meg hajpánt...

Én igyekszem arra figyelni, hogy jól kombinálható ruhákat vegyek, mert szerintem a jólöltözöttség nem a mennyiség, hanem az összhatás függvénye inkább. Plusz a kiegészítők is sokat dobnak az összképen... de a legfontosabb, hogy lehet márkás v nem márkás, tökmindegy, csak tiszta és rendes legyen. Hiába szupermárka, ha szakadt, láthatóan réteges kosszal, elhanyagoltan stb - az nem jól öltözött gyerek. A másik, ami ezzel kapcsolatosan eszembe jutott: sokan megveszik a drága szép márkás holmit, aztán nem engedik a gereket játszani... hát no comment...


Szerencsére van a közelünkben több jó turi is, ahol kb 300 ft-os áron találok teljesen új vagy újszerű pólókat, 500-ért nadrágokat. Neten is szoktam lőni csomagban ruhákat, ott még olcsóbban jön ki a darabára, ezért úgy vagyok vele, hogy inkább legyen kicsivel több ruhája, hogy legyen mit koszolni-használni. Egy ovisom meg egy bölcsisem van, így is naponta megy a mosógép, ha kevesebb ruhájuk lenne, néha bajban lennék, hogy mit vigyek be váltónak, meg mit adjak rá, megszáradt-e stb...

2012. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ó, nagyon köszi, végre egy rendes válasz! :)

Most már tudok mihez viszonyítani.

A mi osztályunkba annak idején sokaknak csak 5 felsője volt, 30-as vagyok. Bár igaz, nem egy gazdag környékre jártam.

2012. ápr. 5. 17:02
 8/15 A kérdező kommentje:
Mikor én fiatal voltam, nem is létezett még olyan, hogy turkáló. Így tehát senki nem adott használt holmit a gyerekére. Inkább kevesebb, de új ruhájuk volt a gyerekeknek.
2012. ápr. 5. 17:05
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok megint

igaz, nem volt "turkáló" mint intézmény, de nálunk pl nagyban ment az egymástól öröklés meg keresztbe-kasul kölcsönadás. Két unokanővérem van, én megkaptam az övékét, aztán minden ment az unokahúgomnak stb. Nekem pl nagyon kevés új "saját" ruhám volt, talán csak a fehérneműk, meg szezononként 1-2 darab valami, amiből mindenképp kifogástalant akart anyukám pl fehér harisnya.

2012. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 31 vagyok, és az általános iskolai éveim alatt is volt már turkáló. Konkrétan a mellettünk lévő utcában.


Nekem ikreim vannak, és fejenként van 8-10 hosszú ujjú felsőjük, ugyan ennyi rövid ujjú, 3-4 melegítő nadrágjuk, 2 farmerjük, 2-3 pulcsijuk. Mindegyiket használtan vagy akciósan vettem. (a farmer pl. 800ft volt újonnan).

Jól kombinálható ruhákat igyekszem venni, így változatosabbnak is tűnik az összhatás.

2012. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!