Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan változik most nyáron...

Hogyan változik most nyáron az anyáknál a gyerek 3 éves koráig járó védettség a munkahelyen, ILLETVE akire most még vonatkozik (nekem pl. őszig), arra is hatályos lesz az új törvény jún/júl-ban?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyi változik, hogy a védettség lejárta előtt közölhetik hogy el fognak bocsátani ha lejárt. Ez jó, mert legalább van időd keresgélni.
2012. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
? Hogy? Bocsi hogy visszakérdezek.....de nem úgy van hogy 3 éves koráig védett vagyok, ha vissza akarnék menni vissza is vesz (ha tud---ha nem bértfizet), de ha elmúlik 3 éves akkor rúg ki mikor akar?
2012. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez eddig is így volt, utolsó. A gyerek 3 éves koráig volt védve az ember, addig nem. Most legalább nem lesz lutri, ha nem kell valaki, időben szólhatnak, ahogy az első is írja, legalább lesz ideje munkát nézni, tanfolyamra járni, és nem a gyerek 3 éves korában, mikor menne vissza, akkor szembesül vele, hogy nincs munkahelye.
2012. ápr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez úgy van, hogy pl nekem novemberben jár le a GYES, de a munkáltató már előtte szól, hogy ne készüljek? Vagyis ő köteles bejelenteni hogy nem kellek, vagy úgy ahogy eddig én kérdezem meg, hogy kellek-e még a GYes lejárta előtt két hónappal?
2012. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, szólnia, de megteheti. Eddig hivatalosan nem tehette meg. Most sem kötelező.
2012. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocs, de most van védettség a gyerek 3 éves koráig - gyestől függetlenül, nem tehet csak úgy ki az utcára, mert védett vagyok. Ez a védettség - munkába állva - hogyan változik?
2012. ápr. 7. 12:08
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem mit nem értesz. Már háromszor leírtuk. Nem változik a védettség. Védett vagy továbbra is, de most már a védettség lejárta előtt szólhatnak, hogy bocs, de utána nem kellesz. Ennyi. Nem tudom ez miért olyan bonyolult.
2012. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kommentként: júl.1-től elküldhet, ha megszűnik a munkakör, stb.
2012. aug. 12. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!