Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és mennyi idő jut...

Mikor és mennyi idő jut magatokra anyukák? Nap végén nem vagytok hulla fáradtak?

Figyelt kérdés
Szépségápolás, egy kis lazítás... másfél éves mellett? Hogyan és mikor? Érdekelne, kinek mikor van ideje arra, hogy törődjön kicsit külsejével is.
2012. ápr. 9. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

1,5 éves fiam.Hááát valahogy megoldom:)

Lehet gáz,de kisfiamat beteszem az ágyba,míg 5 perc alatt megmosom a hajam.Azután már együtt fésüljük, megszárítjuk, ezt szereti:)próbálkoztam már, hogy estére hagyom, de akkor már totál nincs energiám...Aztán, ha nincs sok dolog délelőtt és van kedvem, akkor dobok fel egy kis sminket, de szerintem a nélkül is szép vagyok:D És ez csak egészséges önbizalom:D

A hajamat mindig megcsinálom, és átöltözök, normális ruhába megyek ki én is, fiam is!

Mikor alszik, akkor szoktam lazítani,pihizni,netezni ha összejön, mert azért az ebéd után elmosogatok, meg a fürdőt is akkor csinálom mikor alszik.De igyekszem azért ekkor pihenni mert estére már nagyon kivagyok...mostanában van, hogy fél9-9 között alszik el, utána már alig van időm akármire, lezuhanyzok, férjemmel beszélgetünk, vagy megnézünk valamit, de 10 körül már kidőlök,mert 6 körül ébred fiam...sokszor 6 előtt.

De pont a héten elszántam magam, hogy legalább 1 héten 1x teszek majd pakolást a hajamra és este összeszedem magam, hogy kifessem a körmöm.Ápolt, nem arról van szó, csak tetszik ha ki van festve:)

2012. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2 gyermekem van, 3 éves és 10 hónapos. A kicsi alszik, a nagy Apával az udvaron. Ilyenkor netezek. A gyerekek szerencsére már kezdenek együtt játszogatni, így mára már nekem is jut időm magamra. Férjem mondta: "30 pec a gyerekre, 5 perc magadra! " :) Ezt betartom. Nem is tudtam, hogy 5 perc alatt mennyi mindent meg tudok csinálni: kiszedem a szemöldököm, a következőben megigazítom a körmöm, a másikban csak iszom egy finom kávét. A zuhany alatt 3 naponta átdörzsölöm a lábam habkővel szintén 1-2 perc csak. Smink nekem nincs itthon csak, ha elmegyek, szerencsém van az arcommal. Testedzés: Naponta 30 perc baba-mama torna, ami a napirendünk része. Jó móka 2 gyerekkel. :) Lógnak rajtam. Házimunka: kicsi rámkötve, nagy bevonva. Szőrtelenítés 2 hetente a férjem hétvégén átveszi mindkettőt. Ja, viszont a kaját rendeljük, csak hétvégén főzök.
2012. ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves kisfiam van, minden nap foglalkozom magammal. Felkelünk 7-fél 8 között, amíg ő reggelizik és megnézi a Mickey egér játszóterét (kb. 15-20 perc) az ágyon csücsülve, és az ágy mellett megcsinálom a reggeli tornagyakorlataimat.

Utána felöltözünk, megyünk a játszótérre, fél 12 körül hazamegyünk. Van, hogy közértbe is beugrunk. Kap egy kis tejet, és elalszik 2-3 óra hosszára. Felteszem a kaját főni, és netezek, olvasok, könyvet írok, nyelvet tanulok, minden nap másik 2 dolgot csinálok ezek közül.

Amikor felkel, akkor eszik ebédet (2 körül), ha kell akkor simán hajat mosok, addig bejön velem a fürdőbe, segít :) Utána levisszük a kutyát, uzsizik, és megjön apukája. Együtt átmegyünk a Mamáékhoz, velük fagyizás, játék, séta, náluk vacsizik, majd este haza. 9-10 között alszik el este, utána jut időnk kettőnkre.

Nekem nincs problémám az időbeosztással, mindenre jut amire akarom, de tény, hogy fiam kezelhető, akár hajat mosok, akár főzök, a lényeg, hogy MINDEN ilyen tevékenységem közben beszélgetek vele, kérem hogy segítsen pl. edény törölgetni, akármi. De elárulom, hogy csak pár hónapja van így, előtte ott kellett ülnöm mellette amikor mesét nézett, játszott, bármi. Most már 30-40 perceket simán eljátszik egyedül a babakonyhájában főz, amíg én a nagyobb konyhában :) (ha a főzésem túlcsúszna az alvásidején)

2012. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos babám van! Heti 5-ször kelek hajnali 4-5 körül edzeni!

Engem nagyon kikapcsol!

Minden reggel felteszek egy kis sminket! Havonta járok körmöshöz,addig apa van vele. Kb. ennyi!

Jó babám van egyébként, ha hajat akarok pl. mosni,akkor beviszem pihenőszékestül a fürdőbe és "beszélgetünk", amíg mosom a hajam!:)

2012. ápr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!