Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leírnátok részletesen, hogy...

Leírnátok részletesen, hogy hogyan vezettétek be a tehéntejet?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 10. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Nálunk egyszerű volt, mivel 2 éves korig szoptattam, én addig nem is adtam neki. Azóta meg napi 1 pohárral kap.

2012. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már viszonylag korán, 11,5 hónapos korukban bevezettem az ikreimnek. Ennek fő oka az volt, hogy már rosszul voltam a tápszertől, tejallergiás nem volt a családban, és elegem lett a sok elrontott tápszeres tejbegrízből meg hasonlóból...


Szóval az első tejkóstolásunk a tejbegríz volt. Fele tej-fele víz arányban csináltam, jól felforraltam, és a grízt is viszonylag sokáig főztem. Semmi bajuk nem lett tőle. Utána azt hiszem, a szülinapi tortájukban volt tej, abban a formában ettek legközelebb tejet.

Ettől kezdve már kb. hetente adtam egy keveset, mind kevesebb vízzel, majd kipróbáltam 1-1 decit simán. Nagyon jó minőségű tejet kell adni, nem tejporból készültet.


Úgy emlékszem, 14 hónaposan már napi szinten adtam nekik tejet, reggeli után 2-2 decit. Azóta is megőrülnek érte, nagyon szeretik.


Szerintem először kérdezd a meg a dokitokat, védőnőtöket, mit ajánlanak, hiszen ők ismerik a picidet, milyen az egészsége, mit hogyan vezettél be eddig, hogyan reagált a savanyított tejtermékekre, stb. Ja, én azokat 7 hónaposan vezettem be.

2012. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mi 14 hónaposan kezdtük fele fele arányban. először nálunk is a tejbegríz ment aztán az esti tej vagy kakaó.miután nem lett semmi baja már tiszta tejet kapott. 1,5%-at. nagyon szereti aminek örülök mert én utálom:-)
2012. ápr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
11 hónapos,nem issza a tápszert,tejpép sem kell neki,így egy évesen bevezetem neki a tejet.Allergiás nincs a családban,a savanyított tejtermékekkel sem volt semmi baj,azokat szereti is,így nem félek,inkább csak a bevezetés menete érdekelne.
2012. ápr. 10. 15:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Majd elfelejtettem,köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. ápr. 10. 15:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Először főzelékekkel vezettem be a tejet. Később már magában is adtam neki. Nem hígítottam, 2,8-as tejjel kezdtem 1 éves kora körül. Lányom nem itta a tápszert, a tejpépeket utálta olyan 10 hótól. Most már a tejet sem issza meg (másfél éves). Így maradnak az egyéb tejtermékek, húsok és tojás. Az megy neki.
2012. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 porcukormókus ***** válasza:
2,8-as tejet nyugodtan adhatsz majd neki, hiszen az csak a zsírtartalmat jelöli. Talán jobb is, mint az 1,5-ös alacsony zsírtartalmú.
2012. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kb. 2 alkalommal kapott felesbe, aztán színtejet. (termelőit) Ízlik neki és semmi allergiás reakció nem volt
2012. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A természetes körülmények közt élő emlősök két dologban feltétlenül következetesek, ami alól sajnos, az ember kivétel.

1. Nem fogyasztják más faj tejét.

2. Elválasztás után nem fogyasztanak tejet. A tej kizárólag a saját faj fiatal egyedeinek számára való.

Akinek a gyermeke gyakran betegszik meg fülfertőzésben, kérem, figyelje meg a kicsi étrendjét. Bármibe lefogadnám, hogy rendszeresen kap tápszert, vagy tejet az a szegény gyerek, esetleg mindkettőt. Csak abba kell hagyni (vagy erőteljesen csökkenteni) A tehéntej itatását, és hamarosan megszűnik a hajlam ezekre a panaszokra. Talán lesz még egy fülgyulladása, esetleg pár napig még folyni fog a kicsi orra, amíg a kis szervezet megszabadítja magát a korábbi tejfogyasztás maradékaitól, de utána meg fog szűnni a baj, amiről korábban azt hittük, hogy élete természetes velejárója. Nem, sem az eldugult, váladékozó orrba, sem a fájó fül miatti folytonos sírásba nem kell beletörődni!


A tej fehérje alkotórészét hívják kazeinnek. Figyelem, ebből készítik a kazeinenyvet, egy roppant erős faragasztót, amit elsősorban asztalosok használnak!

A tehéntej kazeintartalma 300 százaléka az anyatejének! Ember számára mindez emészthetetlen! A kazein baktériumos lebomlásának melléktermékei viszont vastag, nyúlós nyálkává állnak össze, ami a nyálkahártyára tapadva eltömíti a testet!


V. McCollum professzor szerint a tejfogyasztás nem létszükséglete az embernek. Fölhívta a figyelmet a kelet-ázsiai példára, ahol a tej egyáltalán nem járatos étel, sohasem élnek vele. A táplálék alapja ott elsősorban rizs, szója, édesburgonya, bambuszrügy és más zöldség, mégis szembeötlő, mennyire kivételesen egészséges, erős, kitartó, munkabíró a táj népessége. Csontozatuk ép, fogazatuk világviszonylatban is a legjobb, ami feltétlenül az ő javukra szól a tejfogyasztó népességekkel való összehasonlításban."

2012. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Te minden hülyeséget beveszel amit interneten olvasol???
2012. jún. 11. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!