Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ennyire lusták, elkényez...

Miért ennyire lusták, elkényeztetettek a mai gyerekek?

Figyelt kérdés
/Persze tisztelet a kivételnek!/ Párom kislánya amikor az anyukájánál van akkor mennek hozzá fel osztálytársak, meg ő is alszik egyik meg másik barátnőjénél, (szinte ugyanabban a panelben laknak) stb. Amikor nálunk van meg soha. Egyszer kérdeztem tőle, hogy ide miért nem hívja egyik barátnőjét sem (hely, kaja, bármi van elég) erre annyi volt a válasza, hogy X-nek meg Y-nak, nincs autójuk és nem tudnának ide átjönni. (kb. 4 villamos megállóra laknak tőlünk) Eszembe jutott az egyik osztálytársa akiknek úgy tudom van autójuk. Kérdeztem, hogy és őt miért nem hívja át? Erre a válasz: "Most vette vissza tőlük a bank a kocsit, mert nem tudták fizetni a részleteket, így ő sem tud jönni" (kb. 6 busz megállónyira laknak tőlünk) A párom lánya is mindig kocsival van mindenhová szállítva. Egyszer mesélte nekem, hogy az iskolával mentek valahová és villamssal KELLETT utaznia. Ennyire lusták manapság a gyerekek? És itt most teljesen átlagos gyerekekről beszélek, nem egy királyi család rokonairól.
2012. ápr. 11. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy X, Y és Z családjának nincs kocsija, valószínűleg közlekednek valahogy. Lehet, hogy suli után már nincs kedvük vagy idejük még elvillamosozni a barátnőkhöz. Nem tudom mekkora gyerekekről van szó, de talán a szülők nem akarják, hogy egyedül utazgassanak, nekik meg nincs idejük őket kísérgetni.

Gyerekkoromban én buszoztam, de a sajátjaimat inkább kocsival viszem, ha tudom. Ez nem elkényeztetés vagy lustaság. Az enyémek most 4 évesek, és soha nem adta még át nekik senki a helyet a bkv-n, viszont előszeretettel tapossák majdnem szét őket.

Szerintem itt amúgy nem a gyerek a "hibás". Nyilván nem ő dönti el, hogy hova mehet. Ha a szülő nem engedi egyedül buszozni, akkor ő hiába menne.

2012. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hétköznapra gondoltam, hanem hétvégére. Egy 4 évest én sem engednék egyedül természetesen. Itt 10 éves meg nagyobb gyerekekről van szó.
2012. ápr. 11. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem csak lustaság kérdése. megszokták a gyerekek, hogy autóval mennek mindenhova és ez a természetes nekik, ezért nem szabad elítélni őket. Ha innentől mindig busszal-villamossal vagy bicajjal fogtok járni akkor egy idő után az lesz a természetes. Én pl nem szoktam vezetni így mindenhová gyalog megyek, ha dolgozik a párom, a nagyobbik lányom is sokat gyalogol (buszra sajnálom a pénzt) így neki ez a természetes, persze néha mondja, hogy bárcsak autóval mennénk oviba. De azért nekem megvan az a helyzeti előnyöm, hogy kisvárosban lakunk így gyalog sok helyre könnyen el lehet jutni.


Mondjuk Budapesten bevallom a 10 éves gyerekemet sem engedném egyedül villamosozni de lehet én parázom túl...azt nem tudom, hogy itt Veszprémben majd elengedem-e egyedül valahová 10 évesen ahová busszal kell mennie. Ez még a jövő zenéje (most 4.5) mai szemmel azt mondom, hogy nem, de nyilván változhat a véleményem.

2012. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos a legtöbb felnőtt is ilyen már a sarki közértbe is kocsival mennek.

Az én fiam 3 éves reggel az apja viszi oviba és látnád mikor biciklivel vagy gyalog megyek érte milyen szomorú mert nem kocsival mentem, de megérti hogy apánál van a kocsi...

2012. ápr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen a mai gyerekek már autófüggők.De ehhez a felnőttek szoktatták.Nálunk is 4 évesem ha mondom megyünk valahová,megy az autó mellé és vár rám.Szerencsére ha közlöm hogy biciklivel megyünk, szívesen megy, de az autó az első.Én pl szívesebben gyalogolok vagy biciklizek (néha gyorsabb is), de az apja még a wc-re is autóval menne (ha lehetne.)
2012. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!