Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák dohányfüst ellen mit...

Anyukák dohányfüst ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, 8 család él egy szinten. Minimum 3 ember cigarettázik folyamatosan a lépcsőházba nem messze az ajtónktól, folyamatosan szivárog be a bűz. Ha ablakot nyitok? Az alattunk lakó ember cigifüstjét szívjuk. A frissen mosott ruháknak cigiszaga van, mert a fürdőszobában a csövek mentén is dől a füst. Megbolondulok, nagyon féltem a 21 hónapos kislányomat. Állandóan szellőztetek de nincs értelme mert nincs tiszta levegő semmilyen irányból sem:(((((((((((((((((((((((Nem tudtok valamilyen készüléket vagy akármit ami közömbösítené a füstöt? Nem bírunk már így élni, nem szeretném ha ebbe betegedne meg a gyermekem:( segítsetek!
2012. ápr. 11. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk 6 lakás van az emeleten, amikor kint látok dohányozni valakit, mindig rászólok, ne ott büdösítsen, hanem a saját lakásában vagy a saját erkélyén. Eddig hatásos voltam, akire rászóltam, azóta nem jár ki.
2012. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A bejárati ajtót ez miatt már kicseréltük, de nem használt:( Próbáltam a szinten lakókkal beszélni, de meg sem hallották, buta munkakerülő emberek, nyugdíjasok, akik csak ezt csinálják reggeltől estig. Az alattam lakó meg hogy is mondjam nem magyar és félek tőle.
2012. ápr. 11. 14:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia4 Én úgy tudom, hogy citromolajjal kell párologtatni, és az tisztítja a szobában a levegőt.

Találtam neked egy linket nézd meg, hátha tudtam segíteni :)

[link]

2012. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ma veszek is!
2012. ápr. 11. 14:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Vegyél 3-4 Jerikó rózsája nevű növényt, dohányfüst-szagtalanít, olvass utána:)
2012. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vidd ki a fényképezőgépet és mond nekik ha még egyszer ott dohányoznak akkor feljelented őket.

Amúgy most került ki a legtöbb panelba,nálunk is a tilalom. Még virág sem lehet a folyóson. Itt betartják. Ha ott nem akkor keményebbnek kell lenni. A gyerek fontosabb ,mint a szomszédok véleménye rólad.

2012. ápr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Az új dohányzással kapcsolatos törvény egyértelműen tiltja a lépcsőházban dohányzást. Mi kitettünk egy papírt a lépcsőházban, ami felhívja erre a figyelmet, azóta nem nagyon bagóznak kint. De elhatároztam, hogy ha még egyszer rajtakapok valamit, feljelentem. Én megértem az ő szükségleteit, de nekem is vannak szükségleteim. Állapotosan sokszor épphogy eljutottam a wc-ig, de volt olyan, hogy zacskóba dobtam ki a taccsot, mert nem értem el a lakásig és hánynom kellett a cigiszagtól...
2012. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, megkeresem a törvényt hogy pontosan ki tudjam másolni a szöveget, és kiteszem a faliújságra. Hátha...
2012. ápr. 11. 18:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi lépcsőházunkból a szomszéd kajaszaga jött be állandóan. Minden nap olajban süt, olyan szag van, mintha egy kifőzdében laknánk. Ez beszivárgott a lakásba és térdig jártunk a bűzben. Körbe leszigeteltük az ajtót, azóta nem tud bejönni a bűz. Ja, és az egyik szobában a konnektoron keresztül jött át a szaguk! Férjem szétszedte és lehetett látni, hogy nekik is pont ott van a konnektor és egy kis luk volt a kettő között. Megszüntettük a lukat, elmúlt a bűzforrás. A csöveknél ahol jön a füst, le kell szigetelni. Én bekenném szilikonnal ahol kijön a cső a falból.
2012. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szia. sikerült megoldanod a problémát?
2012. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!