Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az elképzelésről?

Figyelt kérdés

Van egy elképzelésem a jövőmmel/jövőnkkel kapcsolatban, de már kaptam olyat, hogy elsietjük, ezért kiváncsi lennék a ti véleményetekre is.

Tehát... 4 éve vagyunk együtt a párommal, aki már fél éve a vőlegényem :) Idén érettségizek, és utána egy 2 éves felsőfokú OKJ-s képzésre jelentkezem (jogi).A párom 25 éves, és már dolgozik.

Szeretnénk összeköltözni a nyáron, és 2-3 év múlva esküvőt, és minél előbb gyerkőcöt is.


Szerintetek is gyors, vagy elhamarkodott a dolog. Szerintem nem. De nagyon rosszul esik, hogy van aki azt mondja, h igen.


Előre is köszi :) 20/L


2012. ápr. 12. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Az OKJ-s képzést mindenféleképpen csináld meg, mielőtt belekezdenétek a babaprojektbe. Nagyon nehéz sokszor akár terhesen is tanulni. ( Nem tudni, hogy hogyan viseled az egész terhességet és arra is kell gondolni, ha véletlen befektetnek valamiért kórházba, a suli ne ússzon el.)

Amúgy szerintem nem gyors, nem elhamarkodott. Csak tudod a mai világban sokszor megnézik a fiatal kismamikat, akik pl 20-22 évesen szülnek. Én diploma után, 21 évesen szültem, mégis lecigányoztak és még ma is ezt kapom, pedig már 4 éves a fiam.

Ezt sajna el kell fogadni.

Ha komoly a kapcsolatotok és úgy csináljátok, ahogyan leírtad, akkor semmi akadálya a gyereknek. Ha a minimumot meg tudjátok neki adni, értem a szükséges dolgokat ezalatt, akkor minden oké!

És ha ez valakinek nem tetszik? Ilyenkor kell bevenni a leszarom tablettát!

Csak ti vagytok a fontosak! És amúgy sokakból az irigység beszél....

24 hkm

2012. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

A babát majd csak suli utánra tervezzük, elnézést, ha nem voltam érthető:)


Nagyon aranyos vagy, ez jól esett :)

2012. ápr. 12. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Értettem, hogy a babát suli után szeretnétek, csak magamból kiindulva írtam. Mi is belevágtunk, sikerült azonnal és a mesterképzést nem tudtam megcsinálni kórház miatt. A pénzünk meg elúszott :(

Amúgy meg most 20 vagy, 2 éves a suli, mire kihordod a babát, 23 leszel. Pont ideális idő a babavállalásra.

Ha elkezdenél dolgozni, gyorsan eltelne pár év, és azon vennéd magad észre, hogy 30 vagy.

24hkm

2012. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ó, hát nézd, régen együtt vagytok, szépen terveztek, akkor jöjjön, amikor érzed/érzitek... :)Én 23 vagyok, pszichológus, a férjem 27, ő orvos; tervezett manónkat várom, de a védőnő eléggé furán nézett rám az első bejelentkezésnél... A klinikai terhesgondozáson is már majdnem jött volna a nem túl korai? kérdés, de meglátták a kiskönyvemben, hogy a férjem náluk orvos (nem a szülészeti klinikán, másikon), így aztán nem szóltak. Vicces helyzet volt.

Nagggggyon nem érdekel, csak ez a csöpp, akit nagyon szeretünk, és mindkettőnk családja is nagyon szeret, és alig várjuk, hogy kibújjon... :)))


36 hetes kismama

2012. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is pont így gondoltam :)

23 évesen már sztem is ideális, és nem szeretném 30 év felett szülni az első babám.

Az hozzátartozik az igazsághoz, hogy a múlt hónapban tesztelnem kellett, és ez a kis esemény nagyon meghozta a kedvünk a gyerkőchöz. Természetesen tudjuk, h most nem jönne jókor,és majd pár év múlva kellene jönnie. Védekezni fogunk, de ha a sors úgy hozza, nem zárkózunk el a baba elől.

2012. ápr. 12. 19:16
 6/10 A kérdező kommentje:

Gratulálok a babához:)


Nagyon örülök, hogy akkor nem gondolkodunk rosszul :)

2012. ápr. 12. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Én mondjuk dolgoznék is 1-3 évet a gyerekvállalás előtt, de ez csak az én véleményem.


Sok sikert a tervhez :-)))

2012. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát, ha sikerül munkába állni, akkor természetesen én is szeretnék, márcsak a tgyás, meg a többi miatt:)


És köszi szépen!!

2012. ápr. 12. 19:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Szépen elterveztétek!Sok sikert hozzá :)
2012. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
KÖszönöm:)
2012. ápr. 13. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!