Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Liliputi cipő talpa több...

Liliputi cipő talpa több helyen kifeslett, elszakadt. Hülye voltam, hogy hagytam, hogy csak javítsák? Kötelességük lett volna cserélni?

Figyelt kérdés

Ikreimnek vettem már másodszorra ott cipőt. Most az egyik babámé egy hónapon belül elkezdett tönkremenni, kiszakadt több helyen a talpa, vagyis elkezdett több helyen fesleni és így tovább szakadt. A másik cipővel ill. az előző méretből vett 2 cipővel nem volt semmi gondunk.

Visszavittem, de közölték,hogy ilyenkor talpcsere van. (merthogy csak a talpa szakadt) Itthon utána mondta a férjem,hogy kötelesek lettel volna kicserélni. Én nem vagyok tisztában a vásárlói jogokkal, de tényleg nem logikus, hogy ha én veszek, -egy nem az én hibámból adódóan silány terméket,- akkor miért kell nekem utána , miután ugye fizettem érte, elfogadni a javítást, várni 2 hetet, hogy megkapjam a terméket, stb...??? Most már lassan 2 hete nincs cipő a babám lábám, a zoknit tépi le magáról meg más cipőt is. Fizettem valamiért, amit most nem is tudtunk használni. Jogos ez? Valaki tudna segíteni?


2012. ápr. 17. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is cserélniük kellett volna, vagy a pénzt visszaadni. Én vittem vissza 2 hónap után teljesen tönkrement cipőt, mondták, hogy vásároljam le, de nem találtam semmit, így visszaadták a pénzt.
2012. ápr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először javítást ajánl fel a kereskedő, ha azután is tönkremegy, lehet kérni a cserét, ha az is tönkremegy, más termékre lehet kicserélni
2012. ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Javítják ha javítható, ha nem, akkor csere. 3x javítják, utánna cserélik. Gondolj bele, veszel egy mosógépet, nemadnám újat, javítják! Nekem a 35.000 Ft-ős porszívóm elromlott, nem tudták javítani, kaptam egy újat, de 2 hétbe telt. Most meg eltört, megint 2 hét, vagy megcsinálják, vagy újat adnak ha nem tudják. Nekem is ment már azét cipőm, javították, és miután harmadszorra is a ragasztó elengedte a cipő talpát, akkor vásárolhattam le, mert mindig megtudták ragasztani. Nem kötelességük cserélni, ha javîtható!
2012. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De ha én ragaszkodom a cseréhez, mert hát ugye azért vettem,hogy legyen cipő a gyerkem lábán, akkor sem kellett volna cserélni? Persze már mindegy, már lassan 2 hete ennek, tehát várom,hogy üzenjenek, kész a cipő, csak úgy érdeklődöm.

2012. ápr. 17. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, akkor sem kötelezhetőek a cserére, amíg nem próbálták a javítást.
2012. ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!