Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után mikor lehet...

Szülés után mikor lehet elkezdeni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Ma voltam a dokinál a 6.hetes vizsgálaton,írt föl nekem fogamzásgátló tabit de azt elfelejtettem megkérdezni hogy mikor lehet elkezdeni.Még nem jött meg a vérzésem,meg kell várni hogy megjöjjön vagy elkezdhetem akár már ma is?
2012. ápr. 18. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

1. Ha már nem szoptatsz.

2. Ha megjött. Tök mindegy, szültél vagy nem, tabit csak a menstruáció 1, illetve esetenként a 2-5. napon lehet bevenni, ez egyébként rá is van írva (ki se kell váltani, a betegtájékoztató fent van a neten).


De ha még szoptatsz, valószínűleg jó sokáig nem fog megjönni. Minek szednéd?

2012. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
napon = napján
2012. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyat írt fel, amit szoptatás alatt is lehet szedni, pl.:Cerazette akkor azt akármikor el lehet kezdeni.

Nem függ menstruációs ciklustól.

2012. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szülést vagy a terhesség második harmadában (második trimeszter) bekövetkezett vetélést követően, amennyiben nem szoptat, a 21-28. napon kezdheti el a Tri-Regol 21+7 bevont tabletta szedését, és emellett a tablettaszedés első 7 napján kiegészítő fogamzásgátlást (pl. óvszer, pesszárium) is alkalmaznia kell.


Ezt írja a tájékoztató.Már nem szoptatok sajnos :-)

2012. ápr. 18. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Hűűű, első, ahány szoptatás alatt teherbe eső nő van a világon. :)))
2012. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem írtam olyat, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni és nem kell védekezni... De nem hiszem, hogy a tejbe került hormon jót tesz a gyereknek. Javíts ki, ha tévedek, de fog. gáltót csak felnőtt nők szedhetnek (indokolt esetben max. tinik, és közülük is csak azok a lányok, akiknek már elég fejlett a méhe), gyerekek nem. (A betegtájéktató is írja: "Amennyiben nem szoptat".)

De mivel a kérdező nem szoptat (ez a kérdésből nem derült ki, valamint a tabi betegtájékoztatóját sem mellékelte), így természetesen a betegájékoztató szerint kell eljárni, viszont akkor nem értem a kérdést, hiszen világosan le van írva...

Ámbár a 21-28 napból szerintem már kicsúszott. (6x7=42).

2012. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,hát ez az hogy kicsúsztam de akkor most elkezdhetem vagy csak most már ha megjön?Köszi mindenkinek a választ!(megy a zöld kezecske mindenkinek)
2012. ápr. 23. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!