Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te igénybe vetted idén a...

Te igénybe vetted idén a lakáshiteled után a max.120. 000 Ft adókedvezményt? A hitelfelvétel után 4 vagy több évvel is?

Figyelt kérdés

Tudod, ha van gyermeked, aki után családi pótlékot kapsz, és nem vetted fel rá a szoc.pol.t,

akkor a 4 év után is jár az adókedvezmény.


Ha nem haladta meg a kölcsön összege a 10 millió Ft-ot, és nem több a jövedelmed nemtom hány milliónál...


2012. ápr. 21. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Én igen :)

Tavaly küldött a bank egy tájékoztató levelet, idén ez elmaradt, a holnapjukon sem volt fenn. De felhívtam őket és küldték e-mailben a nyilatkozatot, amit kitöltve vissza kellett küldeni faxon (vagy leadni a bankban), és arra postázták az igazolást.

2012. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, idén is. 2006 óta folyamatosan:)
2012. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, tavaly és idén is.
2012. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igénybe venném ha lenne miből.Három gyermekünk van,így elég sok az adókedvezmény,pontosabban nem fizetünk adót.

Azt nem tudod véletlenül,hogy az adótársam,aki az anyukám, ő is igénybe tudná venni?Ha idén már nem is de jövőre jó volna.

2012. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy adós vagy adóstárs igényelheti. Szóval szerintem Anyukád is.
2012. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

off: bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de most valami újdonságot olvastam a kérdésed által, még nem hallottam, hogy vissza lehet igényelni a hitel után adót.

mik a feltételei pontosan, leírnátok légyszives? akkor is lehet, ha még nincs egy éve, hogy fölvettük a hitelt? köszi előre is.

2012. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a lehetőség már évekkel ezelőtt megszűnt, e a már folyamatban lévő lakáshitelek esetében nem lehetett elvenni a kedvezményt, így azok még maradtak.

És ezeknél a hiteleknél ha közben érkezett egy gyerek, akkor kitolódott a kedvezmény igénybevételének lehetősége, de így is max. 2014-ig lehet igénybe venni.


Ha jól emlékszem az utolsó év, amikor még lehetett felvenni hitelt, ami után jár a kedvezmény 2007 volt.

2012. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez csak a 2007. jan. 1. előtt felvett hitelekre vonatkozik, és adóstárs is igénybe veheti, azt hiszem - a pontos feltételeket nem ismerem...


Ezt nem : 2014-es adóév az utolsó, amire fel lehet még venni, vagy 2014- ben lehet utoljára igényelni - a 2013-as adóévre vonatkozólag???

2012. ápr. 28. 17:02
 9/9 anonim ***** válasza:
HA tényleg jól emlékszem a 2014-re, akkor ez az utolsó év, amiben igénybe lehet venni, vagyis 2015. május 20 lesz az utolsó bevallás, amikor visszakérheted.
2012. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!