Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apa nem tett nyilatkozat...

Ha az apa nem tett nyilatkozatot, hogy tudom elérni, hogy a gyámhivatal ne keresse? Illetve mindenképpen megpróbálják majd megtalálni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném azt beírni, hogy nem tudom, hogy ki az apa, egyrészt mert tudom, másrészt meg "hátha egyszer még szükség lesz rá", de egyenlőre biztosan nem szeretném, hogy megkeressék.
2012. ápr. 22. 00:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem kerül bele az apa a születési anyakönyvi kivonaba míg el nem ismeri, vagy a bíróság meg nem állapítja az apaságot. Addig az a rész üres.
2012. ápr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Látom, itt vak vezet világtalant...... Nem, nem úgy értettem, hogy én adom a gyereknek az apja nevét... A GYÁMHIVATALNAK adnám meg az apa nevét, amikor felszólítanak "a családi jogállás rendezésére".


Vagyis ez úgy történik, hogy megszületik a gyerek, nincs apasági nyilatkozat, anyakönyvben nem írnak be apának senkit, gyerek anyu nevére kerül. Anyakönyv elmegy gyámhivatalékhoz, ott látják, hogy nincs apu, "megkérik" anyut, hogy fáradjon be a "a családi jogállás rendezésére". Magyarán mondja meg, hogy ki követte el a gyereket. Ha anyu "tudja", hogy ki az apu, akkor a "feltételezett" apunak apasági nyilatkozatot kell tennie. Ha anyu és apu nem tudnak apasági nyilatkozatot produkálni 30 napon belül, akkor a gyámhivatal 30 nap után hivatalból maga kezdi meg az eljárást, keresi meg aput, szólítja fel apasági nyilatkozat tételre, DNS tesztre, bíróságon való megjelenésre, ahol majd megállapítják, hogy végül is mi legyen a gyerek családi neve, és mennyi gázsit kapjon.


Na most én azt szeretném kibekkelni, hogy gyámügyék hagyják békén aput, és ne keressék nekem, majd én megtalálom, ha akarom, de nem akarom.


Erre kérdeztem, hogy mi van akkor, ha apu nevét megadom a gyámügynek, de semmi mást, vagyis elérhetőséget,vagy ilyesmit, így gondolom nem is nagyon tudják keresni, vagy nem tudom....

2012. ápr. 22. 09:37
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

Na most akkor mégegyszer:

Az a megoldás amit te szeretnél,nem létezik.Ha nem adod meg az apa nevét akkor egy rövid időn belül a gyereknek "kitalált"vezeték nevet adnak.A törvény szerint a gyerek az anyja lánykori nevén sokáig nem lehet.De hiába adod meg az igazi apa nevét(másik verzió)azt a gyámügy "csak úgy"nem írhatja be.Ehhez apasági nyilatkozattétel szükséges.Ennek az a hátulütője,hogy a gyámügy keresetet indíthat a bíróságon a gyermektartás megállapítása miatt,ha te nem teszed.Tehát nem fogják békén hagyni.Ezt neked kell eldönteni.Na most a gyerektartásról.Az sem olyan egyszerű mutatvány a mai világban,mint azt sokan képzelik.Egy olyan esetben mikor az apuka se a gyereket nem akarja,sem pedig fizetni nem akar,akár még két évig is elhúzódhat a per.Sajnos a törvény sok mindent nem tud kezdeni a nem fizető apákkal.

2012. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

én értelek, anya nevét fogja kapni, nincs olyan hgoy nem lehet anyja nevén sokáig...

Te bediktálod az apa nevét és más adatot nem, az alapján nem hiszem hogy megtalálják, nem is akarják majd.

Bár én személy szerint csinálnék egy apai nyilatkozatot, attól lehet anyuka nevén, és megegyeznék vele, hogy a továbbiakban semmi követelésem nincs felé. Így ha ne adj isten de veled valami történik, akkor elővehető.

2012. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
100%
De miert adnanak kitalalt vezeteknevet? Az anya nevet kapja a gyerek mindaddig, amig az anya ala nem ir egy hivatalos nyilatkozatot arrol, hogy beleegyezik abba, hogy az apa utan nevezzek el, meg akkor is, ha van apasagi nyilatkozat. Szerintem eljarast csak a Te vagy az "apa" keresere indithatnanak, de talan az a legjobb, ha megkerdezel egy illetekest. Nem kell a sajat regiodbol, barmelyik gyamhivatalt felhivhatod, hidd el, hogy el fogjak mondani mi a legjobb neked. Esetleg ugyvedet is megkerdezhetsz. Ilyen komoly kerdest itt feltenni felesleges, mert a valaszadok fele csak talalgat es ugy adja elo mintha szakerto lenne.
2012. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem mondod, hogy nem tudod, ki az apja? Megkímélsz mindenkit egy cécótól..
2012. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Nem, pont ez az. Eljárást indíthat az apa, a gyerek (képviseletében én), illetve az illetékes gyámhatóság - és ezt meg is teszi, ha apu nem tesz nyilatkozatot 30 napon belül.


...Persze, hogy nem megyek el gyámhivatalékhoz megkérdezni, hogy hogyan tudom előlük elrejteni aput.


Apuval nem lehet megegyezni semmilyen szinten, legfeljebb peres úton, amit nem akarok, legalább is egyenlőre biztosan nem. Elméletileg a gyerek 3 éves koráig lehet rendezni az apa kérdést. (de még utána is, csak akkor kerül be képzelt apa az anyakönyvi kivonatba.)


Semmiképpen nem akarom nem megnevezni az az apát, mert azzal magamat teszem hiteltelenné. Nem bízom benne és sokmindent kinézek belőle. Pl. egy ilyen, hogy "eltitkolom" az apát, engem rossz színben tüntethet fel és hátrányos helyzetbe hozhat, ha akár másfél év múlva feltűnik és el akarja perelni tőlem a gyereket. Nem akarok neki ilyen kiskapu lehetőségeket felkínálni.

2012. ápr. 22. 18:10
 18/29 anonim ***** válasza:

15/17

Nem vagyok szakértő,csak a környezetemben pontosan történt egy ilyen eset.A gyerek csak meghatározott ideig lehet az édesanyja lánykori nevén,ha anyuka nem varázsolja elő apukát a föld alól is,akkor a gyámügy egy kitalált apát ír be az anyakönyvi kivonatba,és ezzel lezárják a témát.

KÉRDEZŐ:

Az a verzió amit te szeretnél,olyan nem létezik.Ha te bemondod a frankó nevet,de csak a nevet, attól még a gyereknek azt a vezetéknevet NEM írják be.Csak abban az esetben tudod "apukát"kidobni a buliból,ha mélyen hallgatsz róla,mivel a gyámhatóságnak messzire elnyúlik a keze.Mint írtam a gyámügy hivatalból indíthat a megnevezett apa ellen gyermektartásdíj megállapítás keresetet.Tudniillik van egy törvény amit sokan nem tudnak.Neked NINCS JOGOD lemondani a gyermektartásról,mert az nem téged illet.Magyarul kötelességed a gyermeked részére a gyermektartást kérni.Az egy más lapra tartozik,hogy ebből elég sokára lesz kézpénz,már ha lesz....

Aztán egy másik.A DNS vizsgálatot csak a bíróság rendelheti el,ha az apa nem hajlandó elismerni a gyermeket.Ez persze nincs ingyen,és a vesztes féllel kifizettetik kb.100 ezer forint,csak hogy tudd.Jól rágd át a helyzetet,mit is akarsz,mert korántsem egyszerű.Ha te úgy érzed,hogy a gyerekedet egyedül is feltudod nevelni,akkor azt az apát hagyni kell a francba aki felszívódott,és esze ágában sincs gyereket nevelni.

2012. ápr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Igen, az anyakönyvi kivonatba 3 év után képzelt apát írnak be, de a gyerek neve marad az anyjáé, hacsak ő nem dönt másképpen.
2012. ápr. 22. 19:33
 20/29 A kérdező kommentje:
Ja, és én nem akarom, hogy ne az én nevemen legyen a gyerek, nekem ez teljesen megfelel.
2012. ápr. 22. 19:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!