Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnék (egészséges...

Hogyan tudnék (egészséges ételek fogyasztásával) súlygyarapodást elérni?

Figyelt kérdés

Második babámat várom (pozitív lett a tesz, de csak a napokban megyek majd orvoshoz, ill. UH-ra). A problémám, hogy nagyon sovány vagyok (47 kg, 163 cm). Hiába eszem rendesen (reggeli, ebéd, uzsonna, vacsora, pótvacsi), egyszerűen nem marad rajtam 1 kg sem!

Az első terhességem alatt is kb csak annyit híztam, ami a babám, illetve a járulékos részei voltak (kb 5 kg)! Igaz, hogy a cukorterhelés után diétáznom kellett, ami szinte fogyókúrának minősült, pedig semmi baj nem volt a cukorszintemmel.

Tudnátok tanácsot adni, hogyan tudnék hízni pár kg-t? (Nem igazán eszem pl cukrot, sem zsíros, fűszeres, nehéz ételeket. És két főétkezés között nem nassolok, mert akkor nem lennék éhes a főétkezésre és akkor nem tudok jóízűt enni.)

Köszi a válaszokat előre is!


2012. márc. 4. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Akkor hogyan akarsz hízni? :D


Ne haragudj, de lehetetlen feltételeket állítottál fel az utolsó pár sorban. Tanultam dietetikát :D

Nem kell cukrosan, fűszeresen, sósan enned. A zsír (egyértelmű) és a szénhidrát az, ami hízlal (tészta, péksüti, krumpli, stb...).


A megoldás szerintem az, hogy többször eszel, nassolsz, és a "jóízű" evést ráhagyod. Rászoksz a cukorra, zsírra, tésztára.

Az egészséges ételek lényege az, hogy ezeket kis mennyiségben tartalmazzák. Tehát - mint írtam, lehetetlen dolog.

2012. márc. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

a pajzsmirigyedet vizsgálták?

azt érdemes lenne megnézetni.

illetve ha előző terhességednél jelentkezett a diabétesz, akkor majdnem biztos, hogy most is fog, és akkor úgyis találkozol a diabetológussal, ő tudja mitől lehet hízni :D

én azt mondom, nem feltétlenül kell hízni, ha a magzat és te egészségesek vagytok, csináltassál rendszeresen,vagy kicsit többször is vérképet, és ha minden okés, akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

egyél vitamint sokat :)

én is cukros vagyok amúgy, engem meg azért dícsérnek, mert nem szedek fel egy dekát sem.

bárcsak adhatnék neked javaimból! :D

2012. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Eszem szénhidrátot bőségesen (tésztát, krumplit, rizst, teljes kiőrlésű pékárut). Direktbe finomított fehér cukrot nem fogyasztok, helyette barna cukrot, fruktózt, mézet használok. Miért kellene rászoknom a cukorra?

Jó lenne hízni (és a terhesség alatt fogok is valamennyit), de nem minden áron.....

2012. márc. 4. 13:35
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok, illetve nem voltam diabeteses, csupán a cukorterhelés után 1 tizeddel magasabb volt az értékem a megengedettnél (glükóz intoleranciaát írtak le), ezért elővigyázatosságból 200-220 g szénhidrát diétára fogtak. A babám egyébként gyönyörűen fejlődött és 3380 g-mal született. Kb 54 kg-an mentem szülni! Számomra is elképesztő volt!

A pajzsmirigy működésemmel nincs gond!

Ha valaki hasonló cipőben jár.....az hogyan próbál hízni?

2012. márc. 4. 13:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok,

akkor meg szerintem felesleges híznod! egyél totálisan egészségesen, és legyen a második babád is tökéletes, ezt kívánom!

2012. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz egyszeru, en is hizokuran vagyok mar lassan egy eve es nehez. En 178 cm vagyok es 54-55 kg voltam, amikor kezdtem es nagyon nem tetszett. Most vagyok 60 es mar lassan egy eve hataroztam el, hogy hizni szeretnek...

De en nem varok babat jelenleg, mar van ketto.

En azt mondanam neked, hogy sok mindent nem tudsz tenni. Ha eleget eszel es normalisan taplalkozol es megis ennyi a sulyod, akkor ez van. Amit probalj: sok feherjet egyel, legyen melle mindig szenhidrat is, de nem baj, ha tobb a feherje, mint a szenhidrat. Sok zoldseg es sok gyumolcs, ha a vercukroddal nem lesz gond.

Ha gond is van a pajzsmirigyeddel (tulmukodes), akkor sem fognak vele sok mindent csinalni, mert ez ugy konkretan nem nagy problema, igazabol te sem vagy alultaplalt, vagy korosan sovany, en sem voltam az, makk egeszseges es eros voltam akkor is.

Egyebkent en ugy noveltem a sulyomat. hogy elkezdtem feherjedusan etkezni es edzeni, izomerosito edzeseket csinaltam. Nem durvan, mert nem akarok tul eros izomzatot, igy is szalkas vagyok es ez nokent nem feltetlenul jo.

Igy sikerult nekem 60 kilora noni par honap alatt. HOzzateszem: a ruhameretem nem sokat valtozott, mert inkabb csak izmosabb lettem, az izom pedig sokat nyom, de igy sem vagyok mar olyan csontos, szebb a formam, alakom.

De az ehhez hasonlo edzeseket meg nem terhesen kellene elkezdeni.

2012. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 4. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a szénhidrát bevitelt kellene növelni hanem a fehérje bevitelt. Napi 5x étkezés emelt fehérje bevitellel, étkezések között gyümölcsturmix, tejberizs.
2012. márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ebben a cipőben járok. 172 cm és 56 kg-mal kezdtem a terhességemt. A 9. hónapban most járhatok úgy 65 kg-nál. Én is aggódtam, mert mondták hízni kell. Az elején szinte semmi nem jött fel, aztán az utolsó hónapokban elkezdődött. De inkább pocakra ment, mindenhol ugyanúgy nézek ki mint terhesség előtt, csak a pocakom nagyobb. :) Igazából én nem csináltam semmit, csak annyit, hogy nem görcsöltem rá és ettem amikor éhes voltam. Gondoltam ahogy alakul úgy lesz jó. És bejött. Szerintem ne is rágódj rajta, mert az csak ront a helyzeten. Fogadd el a dolgot és minden jön magától!

Egyébként én soha életemben nem tudam hízni, egészen addig, amíg el nem kezdtem dolgozni egy kávézóban. Mivel folyamatos hajtás, pörgés volt 8 órában, közben fél óra szünettel és hozzátéve, hogy én kb. 3 óránként éhes vagyok, elkezdtem inni ami a kezem ügyébe került. Kávé sok-sok tejjel, forrócsoki (tejjel készül), szójatej, tea tejjel (mert hát ezek voltak ott a könnyen és gyorsan elérhető dolgok). Pár hónap után felszedtem 5-6 kg-ot pont nyárra..... A visszafogyás is sikeres volt, annyit csináltam, hogy zsírszegény tejet ittam a rendes tej helyett. Szóval nekem csak ez az egy tapasztalatom van hízással kapcsolatban. :)

2012. márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!