Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon sokat szedtem fel? Hogy...

Vajon sokat szedtem fel? Hogy tudom elérni, hogy a szülésig már ne nagyon jöjjön fel, max a baba miatt legyek több,?

Figyelt kérdés
175cm vagyok, 70 kilóval kezdtem a terhességet,már ez is sok max 65 kiló szoktam lenni.32 hetes terhes vagyok és eddig plussz 11 kiló jött fel.Nem látszik, csak érzem,hogy fájnak a lábaim,a hátam,derekam.Az a legfontosabb,hogy a baba egészséges legyen, de nem szeretnék még sokat magamra szedni,akár lemegy gyorsan akár nem.Szerintetek sok a 11 kiló ennyi idős terhesen?Mit tehetnék,hogy több ne nagyon jöjjön fel? Légyszi segítsetek,sajnálom,hogy sok yilen kérdés van, de aggódom,ne legyen probléma a sok plussz kiló.
2011. febr. 27. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem sok az eddig felszedett kiló.

Az én példámból kiindulva aztán végképp nem. :)

174 cm vagyok, az első gyerek előtt 65 kiló voltam, 23 kilót híztam a terhesség alatt. 1 év múlva már 54 voltam és nem is fogyóztam. (na jó, építkeztünk közben :))

A második babámnál 58 kilóról indultam, 35 kilót híztam 2 éves korában voltam 75 kiló, amikor várandós lettem a 3. babával. A pici 13 hónapos és most 77 kilónál járok.

Még nem fogyóztam, most is csokit eszek. :)

De tornázom,Sokat. Így lemegy mire visszamegyek dolgozni.

A gyerekek egészségesek lettek, nekem semmi komplikációm nem volt, de toxémia, se magas vérnyomás...semmi.

Persze nem példaértékű az esetem, csak leírtam, hogy tudj viszonyítani.

2011. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, nekem sem magas a vérnyomásom :D
2011. febr. 27. 13:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Na hát csatlakozom...első babámnál 74 kilóval indultam (177 cm vagyok, mondjuk 70 kilónál nem nagyon szoktam kevesebb lenni, én valahogy azon a súlyon vagyok egyensúlyban).

32.hetesen még örültem mert plusz 8 kilónál jártam, de már ugye eleve volt 4-5 plusz kilóm szóval azért megéreztem, na de onnantól jött a "feketeleves" az utolsó 10 hétben (túlhordtam a fiam és közel 42.hétre született) feljött még 10!! Így 92 vel mentem szülni....

Mondjuk nagy része víz volt így sok lement de maradt szoptatás idején is jó masszív 6-8 kiló rajtam,...

Szopi befejeztével ( 1 éves volt a fiam) fogyókúrába és tornába kezdtem, na így sikerült 4 hónap alatt visszafogynom 72re amikor is terhes lettem a lányommal.

Gondoltam hogy na majd most odafigyelek mit eszek, egészségesen fogok táplálkozni (nem úgy mint az első babámnál amikor azért kicsit elengedtem magam, mondván hogy végre nem kell fogyózni meg rosszul is voltam eleinte és egészségtelen magas kalóriájú ételektől voltam csak átmenetileg jobban, véletlenül se a zöldség gyümölcstől.) Almára, gyümölcsök, zöldségek nagy részére ránézni se bírtam pláne nyersen.

Na de a második terhességem teljesen panaszmentes volt így gondoltam hogy majd odafigyeléssel kevesebbet hízok...

És hát nem-...17 kilót sikerült hízni ugyanúgy (vizesedéssel , meg mondjuk a lányom 4500 gramm lett a fiam jó egy kilóval kevesebb volt).

És legnagyobb bánatomra mikor hazajöttem a kórházból a mérlegre állva 84 kilót mutatott...

Szoptatás során megint nem mozdult semmit, sportolni kezdtem és kicsit próbáltam odafigyelni az étkezésre, de azonmód megcsappant a tejem, szóval hagytam a fenébe.

A lányom is 1 évig szopott, utána ismét nekiálltam a tornának, fogyinak, lement 2-3 hónap alatt vagy 6 kiló de úgy még mindig csak 75-76 körül jártam, amikor ismét terhes lettem...(nem igazán mondanám hogy terveztük).


Most a harmadik terhességemmel hánytam mint a kutya, rosszul voltam, nem bírtam enni így az első 13 hétben lement még 7 kiló, szóval nem is tudom mikor voltam 68 kiló utoljára...de jó régen.

Most be tudom tartani érdekes módon ( a rosszullétes időszak elmúltával) hogy rengeteg zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok, a gyerekeknek amúgy is sok főzeléket főzök, szerencsére szeretik, abból eszek én is mindig.

Este már csak fehérje kis darab sajt vagy joghurt, vagy tej kefír ilyesmi.

Köztes étkezésként csak gyümi-zöldség vagy puffasztott rizs, korpás keksz ilyesmik. Mondjuk én szeretem is ezeket.

Teljes kiőrlésű kenyeret fogyasztok reggelire szendvicsként, sovány felvágottakat, édességet nem eszek szerencsére valahogy nem is kívánom.

Nem éhezek és a baba teljesen jól van, szépen fejlődik, 25 hetes vagyok és 1,5 kilót híztam.


Kiváncsi leszek a végére, lehet hogy megint úgy járok mint eddig hogy 32-hétig egész normális a gyarapodásom, és akkor megint bevizesedek, de mindenesetre most megpróbálom elkerülni.

A dokim is egyetért, nem vagyok átszakadt típus így se, vitamint szedek, a baba szépen nő szóval szerintem ez tartható dolog hogy megpróbálja az ember az értéktelen üres kalóriákat kihagyni még terhesen is.

Ez nem fogyókúra csak egy kis odafigyelés.

2011. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!